2020 11 22

Apsnūdęs „Žalgiris“ klaipėdiečius sudorojo antroje mačo dalyje

Po varginančios dvigubos Eurolygos savaitės Kauno „Žalgiris“ (8-1) kiek prisnūdęs pradėjo sekmadienio susitikimą su Klaipėdos „Neptūnu“ (3-6), bet visus klausimus išsprendė antroje susitikimo dalyje. Lietuvos čempionai savo namų tvirtovėje triumfavo rezultatu 81:59 (22:20, 14:14, 22:15, 23:10).
Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“
Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Svečiai iš uostamiesčio pirmoje susitikimo dalyje su žalgiriečiais žengė koja kojon, o įpusėjus antrajam kėliniui netgi turėjo penkių taškų pranašumą (33:28).

Visgi tuomet „Žalgiriui“ pranašumą sugrąžino šeši Roko Jokubaičio pelnyti taškai be atsako ir į pertrauką LKL čempionai pasuko turėdami dviejų taškų persvarą.

Lemiamu tapo trečiasis kėlinys, kuriame kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir labai greitai susikrovė dviženklį pranašumą.

„Neptūnas“ dar bandė priešintis, tačiau „Žalgiris“ savo oponentų arčiau neprisileido, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje įgijo triuškinančią persvarą ir LKL pirmenybėse laimėjo šeštą kartą iš eilės.

Klaipėdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39:34), tačiau tragiškai atakavo iš tolimojo nuotolio (3 tritaškiai iš 18) ir padarė net 19 klaidų, po kurių varžovai pelnė 25 taškus.

Tiesa, tritaškius pro šalį svaidė ir „Žalgiris“, realizavęs 5 metimus iš 17.

Martinui Schilleriui ir vėl pavyko tolygiai išskirstyti savo auklėtinių žaidimo laiką – 11 krepšininkų rungtyniavo nuo 11 iki 23 min. ir tik vienintelis Artūras Milaknis ant parketo praleido 4 min.

Kauniečiai Lietuvos čempionate tvirtai pirmauja, o „Neptūnas“ užima aštuntąją vietą.

Kauno „Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Lukas Lekavičius 11, Nigelas Hayesas ir Karolis Lukošiūnas po 8, Steve'as Vasturia ir Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.) po 7, Thomas Walkupas, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne'as po 6.

Klaipėdos „Neptūnas“: Benas Griciūnas 10, Simas Galdikas 9, Norbertas Giga ir Matas Jogėla po 7.