2019 01 19 /19:13

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) dominavo kone visas rungtynes ir užtikrintai Vilniuje įveikė vietos „Rytą“ (14-5). Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse panevėžiečiai triumfavo 96:75 (32:21, 21:24, 21:19, 22:11).
Paulius Valinskas
LKL rungtynės: „Rytas“ - „Lietkabelis“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Beviltiškai ketvirtąjį kėlinį sužaidęs „Rytas“ sulaukė sirgalių švilpimo. Kai kurie jų areną paliko dar nesibaigus rungtynėms.

„Lietkabelis“ tritaškių tirada pradėjo rungtynes ir atitrūkęs persvarą išlaikė visas 40 minučių.

Įspūdingai lemiamą ketvirtį pradėję panevėžiečiai apie 5 minutes neleido vilniečiams pasižymėti bei po spurto 27:7 nutolo 91:68.

„Lietkabelis“ net 24 taškus pelnė po „Ryto“ klaidų („Rytas“ – 7) ir daugiau taškų surinko iš baudos aikštelės (36, „Rytas“ – 20).

Abi komandos puikiai atakavo iš toli – „Rytas“ 43 proc. (10/23), „Lietkabelis“ – 55 proc. (11/20) taiklumu.

Įdomu tai, kad net šešiose iš paskutinių septynių šių komandų tarpusavio akistatų pergales šventė svečiai.

„Lietkabelis“ Vilniuje nutraukė savo keturių nesėkmių ir „Ryto“ penkių pergalių serijas.

Primename, jog sostinės ekipa prieš Kalėdas namuose „Lietkabeliui“ nusileido 83:94, bet po dviejų savaičių Panevėžyje revanšavosi 95:73.

„Svarbiausia sustabdyti varžovų greitą puolimą. Panevėžyje leidome „Lietkabeliui“ pelnyti apie 70 taškų, manau, kad to pakanka siekiant pergalės. Svarbiausia gynyba, o puolimas ateis savaime“, – prieš rungtynes teigė „Ryto“ jaunasis talentas Deividas Sirvydis, tačiau rungtynės, vykusios per 45-ąjį D.Adomaičio gimtadienį, klostėsi pagal panevėžiečių parengtą scenarijų.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J. Seeley 14, Deividas Sirvydis 11.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 14, Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis 10.

Rungtynių eiga:

Simas Jasaitis rungtynes pradėjo pelnydamas 5 taškus iš eilės, o „Lietkabelis“ per kelias minutes sumetė 10 taškų (3:10). Paulius Valinskas pataikė iš toli ir „Rytui“ teko prašyti minutės pertraukėlės (5:13).

„Rytas“ bandė gelbėtis DJ Seeley ir Eimanto Bendžiaus tritaškiais, bet negalėjo sustabdyti savo buvusio krepšininko.

S.Jasaitis vos per 4,5 minutės pelnė 10 taškų, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį, surinkdamas 14 naudingumo balų (11:20).

Donatas Tarolis blokavo į greitą ataką pabėgusio Chriso Kramerio metimą, o netrukus įsūdė tritaškį (11:23).

„Lietkabelis“ – viena blogiausiai tritaškius LKL metanti komanda, bet per pirmąsias 8 min. įsūdė penkis tolimus metimus. Po Vaido Kariniausko ir S.Jasaičio tritaškių – 16:29.

„Rytas“ įsitraukė į snaiperių konkursą – Arnas Butkevičius ir Ch.Krameris taip pat pataikė iš toli, tačiau savąjį pridėjo ir „Lietkabelio“ legionierius Marko Čakarevičius.

Po pirmojo kėlinio „Rytas“ atsilikinėjo 21:32, o abi komandos per ketvirtį sumetė 11 tritaškių („Rytas“ – 4/7, „Lietkabelis“ – 7/11).

Mindaugas Kupšas tapo galvos skausmu „Rytui“ antrojo kėlinio pradžioje, tačiau dukart iš eilės suklydęs Mindaugas Girdžiūnas atsigriebė dviem tritaškiais iš eilės (32:36).

Vis dėlto „Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti atotrūkį (36:44). „Ryto“ klaida leido svečiams suregzti greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs D.Tarolis pelnė du taškus su pražanga (38:47).

DJ Seeley gavo bloką, o D.Tarolis dar du taškus pelnė „pick n'roll“ situacijoje (38:49). DJ Seeley pataikė iš toli, A.Butkevičius įspūdingai blokavo P.Valinsko metimą, o į greitą ataką skubėjusį „Rytą“ Jamaras Wilsonas sustabdė nesportine pražanga.

Virtinė baudų metimų leido „Rytui“ sumažinti skirtumą (45:49), bet kėlinį užbaigė keturi iš eilės „Lietkabelio“ taškai (45:53).

Geriausi pasirodymai per pirmuosius 2 kėlinius:

• Abi ekipos realizavo visus baudų metimus („Rytas“ – 7/7, „Lietkabelis“ – 4/4)
  • „Rytas“ pataikė 8 tritaškius iš 14-ikos (57 proc.), „Lietkabelis“ – 7/11 (63 proc.)
  • „Lietkabelis“ blokavo 4 varžovų metimus
  • „Rytas“ suklydo 4 kartus, „Lietkabelis“ – 3
  • DJ Seeley per 13 minučių pelnė 12 taškų
  • Simas Jasaitis per 12,5 min. pelnė 15 taškų (3/3 dvit., 3/3 trit.) ir surinko 22 naudingumo balus
  • Mindaugas Kupšas per 9,5 min. pelnė 8 taškus

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kantriai ilgas atakas regzdavęs „Lietkabelis“ sėkmingai saugojo persvarą, o J.Wilsono tritaškis bei D.Tarolio metimas iš po krepšio ją padidino iki 11 taškų (53:64).

Po minutės pertraukėlės „Rytas“ atkuto. D.Sirvydis pozicinės atakos metu sudrebino krepšį dėjimu, o netrukus jaunasis vilnietis atsidūrė kontratakos smaigalyje. „Rytas“ sumažino deficitą (59:64).

„Rytui“ pavyko dar labiau priartėti (64:66), tačiau šeimininkų ambicijas atšaldė V.Kariniausko ir M.Čakarevičiaus tritaškiai (64:72).

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ įjungė dar aukštesnę pavarą. Įspūdingai žaidė P.Valinskas – po jo penkių taškų iš eilės skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų (66:81).

Per 6 minutes „Rytas“ surinko vos 2 taškus, o įsismaginęs „Lietkabelis“ ėmė kone triuškinti šeimininkus. J.Wilsonas pataikė dvitaškį ir „Ryto“ deficitas pasiekė 19 taškų (66:85).

Grąžinti intrigos „Rytas“ nesugebėjo. Galutinis rezultatas 75:96.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?