2018 06 18

Kaunas triumfuoja: „Žalgirio“ vyrai – Lietuvos čempionai

Kauno „Žalgiris“ uždarė LKL finalo seriją. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 80:70 (18:20, 18:19, 22:17, 22:14) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“, laimėjo seriją 4-1 ir pabaigė ilgą, tačiau labai sėkmingą sezoną.
Žalgiriečių triumfo akimirkos tapus LKL čempionais
Žalgiriečių triumfo akimirkos tapus LKL čempionais / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai – jau 8-asis iš eilės laikinosios sostinės triumfas šalies pirmenybėse. Šio sezono Eurolygoje „Žalgiris“ užėmė trečiąją vietą.

Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio akivaizdoje kauniečiai visas rungtynes negalėjo nutolti nuo svečių iš sostinės.

Brandono Davieso tempiamas „Žalgirio“ vežimas gan ilgai dardėjo tai šiek tiek pirmaudamas, tai atsilikdamas.

Įtempta kova virė iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, kurioje nugalėtoją apsprendė Aarono White'o ir Vasilije Micičiaus tritaškiai.

Brandonas Daviesas buvo nesulaikomas. Jis pelnė net 29 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 42 naudingumo balus.

„Žalgiris“: B.Daviesas 29 (9/13 dvit., 11/14 baud. met., 8 atk. kam., 42 naud. bal.), B.Udrihas (6 rez. perd.) ir K.Pangosas po 10, V.Micičius 8, A.White'as 7.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 20, M.Echodas 9, T.Petersonas, Ch.Krameris (10 rez. perd.) ir R.Giedraitis po 8.

Mačo eigą tradiciškai aprašė 24sek.

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

39 min. V.Micičius pridėjo dar vieną tolimą metimą – 77:68.

38 min. A.White'as smeigė netikėtą tritaškį, Ch.Krameris pataikė sunkų dvitaškį – 74:68.

37 min. Vilniečiai dukart prasižengė po krepšiu, aikštės šeimininkai kiek padidino skirtumą – 71:66.

36 min. M.Echodas užsitraukė B.Davieso nemalonę, tačiau konfliktas neužsiliepsnojo. T.Petersonas gavo penktąją pražangą – 68:66.

35 min. B.Madgenas pataikė itin sunkų tritaškį, tačiau tolimą bombą numetė ir B.Udrihas – 68:64.

34 min. „Lietuvos rytas“ vėlavo gynyboje, B.Udrihas padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki keturių – 65:61.

32 min. Taškais apsikeitė B.Daviesas ir L.Mavrokefalidis – 61:61.

31 min. R.Giedraitis kėlinį pradėjo dvitaškiu su pražanga – 58:58.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aukso vertas mūšis: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 58:56 (18:20, 18:19, 22:17)

30 min. Nors „Žalgiris“ dažnai savo jėgą pademonstruoja trečiajame kėlinyje, šįkart to padaryti nepavyko. Nugalėtojas spręsis lemiamame ketvirtyje.

26 min. Kiek sėkmingesnę atkarpą surengęs „Žalgiris“ išlygino rezultatą, tačiau po minutės pertraukėlės Ch.Krameris prasiveržimu pelnė du taškus – 46:48.

24 min. T.Petersonas pataikė sunkų tritaškį – 42:46.

23 min. Per mažiau nei tris minutes vilniečiai susirinko penkias komandines pražangas – 41:41.

22 min. B.Daviesą „Lietuvos ryto“ žaidėjai sapnuos košmaruose. 20-asis amerikiečio taškas – 40:41.

21 min. M.Echodas efektingai dėjimu pataisė netaiklų komandos draugo metimą – 38:41.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 36:39 (18:20, 18:19)

19 min. A.Toupane'as pataikė dar vieną savo tritaškį, tuo pačiu atsakė ir R.Giedraitis – 36:37.

18 min. J.Baronas laisvas smeigė tritaškį iš krašto ir išvedė vilniečius į priekį – 33:34.

15 min. Technine pražanga už ginčus su teisėjais baudžiamas „Lietuvos ryto“ atsarginių suolas. Ch.Krameris pataikė iš toli – 31:27.

13 min. B.Daviesas toliau siautėja. Jo sąskaitoje – jau 14 taškų – 25:24.

12 min. B.Udrihas smeigė tritaškį paskutinę atakos laiko sekundę – 21:22.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 18:20

10 min. R.Giedraitis prasiveržė palei galinę liniją ir galingai įkrovė iš viršaus. Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ surengė keletą sėkmingų atakų, atkarpą vainikavo B.Davieso dėjimas – 18:20.

9 min. L.Mavrokefalidis, nors pakilo nuo suolo, pelnė jau 9-ąjį savo tašką – 14:17.

8 min. B.Udrihas tęsia gerą atkarpą, pradėtą šeštadienį Vilniuje – 14:13.

7 min. A.White'as smaginasi skrajodamas virš vilniečių krepšio, L.Mavrokefalidis pataikė tritaškį – 12:12.

5 min. B.Daviesas, kaip ir visą seriją, tampa sunkiai sulaikoma jėga po krepšiu – 8:7.

4 min. M.Echodas dviem sėkmingomis atakomis išlygino rezultatą – 4:4.

2 min. Taškų sąskaitą dviem taikliais baudų metimais atidarė B.Daviesas, kitoje atakoje A.Toupane'as tolimą dvitaškį – 4:0.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Žalgirio“ sirgalių eisena prieš auksines rungtynes

Startiniai komandų penketai:

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Benas Madgenas, Mindaugas Lukauskis, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?