2019 09 28

D.Adomaitis turi galvosūkių prieš startą Europos taurėje – neramina koncentracijos stoka

Vilniaus „Rytas“ vėl pasivažinėjo amerikietiškais kalneliais – vienu metu 21 taško pranašumą turėję vilniečiai rungtynių pabaigoje prisileido Klaipėdos „Neptūną“ iki vos trijų taškų. Lietuvos vicečempionams pavyko išgyventi rungtynių pabaigoje ir švęsti pergalę rezultatu 85:75. Tai jau antras kartas šią savaitę, kai sostinės klubas turi problemų išlaikydamas įgautą pranašumą.
Dainius Adomaitis
Vilniaus "Rytas" - Klaipėdos "Neptūnas" / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Martynui Echodui šiandien tikrai nenusisekė. 22-erių vidurio puolėjas buvo efektyvus (surinko 20 naudingumo balų), bet neatleistinos klaidos gynyboje varė iš proto Dainių Adomaitį.

„Ką b*** negali baudos padaryt?!“, – po M.Echodo klaidos gynyboje ketvirtojo kėlinio pabaigoje staugė D.Adomaitis.

„Rytas“ iššvaistė 21 taško pranašumą, bet klaipėdiečiams tiesiog pristigo laiko surengti žudantį spurtą. Tai spaudos konferencijoje akcentavo ir D.Adomaitis:

„Manau, kad iki trečiojo kėlinio buvo labai drausmingos rungtynės tiek puolime, tiek gynyboje. Šioje sezono stadijoje yra normalu, kad kai kurie nežino priešininkų stiprių pusių, yra naujų žaidėjų, bet paprasčiausiai paleidome savo drausmingą žaidimą gynyboje.

Kai turėjome padaryti pražangas, nepadarėme. Kai turėjome gintis prieš metiką, gynėmės per pasyviai. Kai gynėmės prieš besiveržiantį žaidėją, gynėmės per arti. Tai yra didžiausios mūsų problemos šiai dienai.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Treneris pripažino, jog jį neramina toks bangavimas prieš Europos taurės kovas. Neabejotinai suveikė ir netikėta korta – Gyčio Masiulio žaidimas „centro“ pozicijoje.

D.Adomaitis vėl bedė pirštu į pražangas – ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ ilgą laiką neišnaudojo komandinių pražangų limito.

Po vienų rungtynių pertraukos į aikštę sugrįžo įžaidėjas Tu Holloway. Treneris gyrė amerikiečio darbo etiką ir tikino, jog su kiekviena diena jis jausis vis geriau.

Tiesa, traumų viruso nebuvo išvengta ir šiose rungtynėse. Pusę praėjusio sezono dėl traumos praleidęs Evaldas Kairys trečiajame kėlinyje tik šlubčiodamas pasiekė suoliuką.

D.Adomaitis šio sužeidimo nesureikšmino ir patvirtino, jog vidurio puolėjas išbėgs antradienio rungtynėse prieš Krasnodaro „Lokomotiv“.

„Neptūno“ vyr. treneris Tomas Rinkevičius spaudos konferencijoje atrodė nuliūdęs. Prastos pradžios, anot trenerio, tampa tendencija. Elementariausios klaidos irgi kelia didelį galvos skausmą.

„Matėte, rungtynėse startavome labai blogai. Tikrai nesu patenkintas, kaip startuojame. Atrodo, kai kuriais momentais mes paprasčiausiai pralošiame kontaktą, bijome žaisti. Darome elementariausias klaidas, kai prarandame kamuolį ar perdavimas eina tiesiai į užribį.“

T.Rinkevičius trumpam žvilgtelėjo į statistikos protokolą, bet viskas ir taip buvo akivaizdu. Arnas Butkevičius griuvo ant kamuolio, Tu Holloway herojiškai aukojosi, griuvo po krepšiu, bet „Neptūno“ krepšininkai tuo pačiu neatsakė.

„Rytas“ pirmoje rungtynių dalyje atkovojo net 8 kamuolius puolime, kai klaipėdiečiai sukrapštė vos vieną.

Liūto dalis kaltės dėl to krenta krepšio sargams – vidurio puolėjams. Akivaizdu, jog sezono pradžioje amerikiečiui Andre Williamsonui sunku įsilieti į T.Rinkevičiaus sistemas.

„Kai kurie žaidėjai yra nauji ir nėra lengva įeiti į sistemą. Jie vis ieško tų kelių, kaip realizuoti save. Kitas dalykas, Simas (aut. past. – Galdikas) žaidė su trauma. Reikia padėkoti jam, nes buvo 50 procentų galimybė, jog jis šiandien žais.“

Vilniaus „Rytas“ antradienį pradės kovą Europos taurėje. Į Vilnių atvyks B grupės favoritė Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa.

Tuo tarpu „Neptūnas“ keliauja namo ir lygiai po savaitės Klaipėdoje priims „Šiaulių“ klubą.