-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2011 10 06

Deivido Pukio tritaškiai „Žalgirio“ neišgąsdino: kauniečiai išvykoje įveikė „Sakalus“

Eurolygos sezonui besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį sužaidė antrąsias rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Be Milovano Rakovičiaus pagalbos vertęsi žalgiriečiai išvykoje susitvarkė su Vilniaus „Sakalų“ ekipos pasipriešinimu. Kauno komanda laimėjo susitikimą rezultatu 84:69 (29:20, 23:15, 15:15, 17:19) ir įsirašė antrąją pergalę į LKL turnyrinę lentelę.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmosios trys „Žalgirio“ atakos pasibaigė klaidomis, todėl tuo pasinaudoję vilniečiai po Augusto Pečiukevičiaus prasiveržimo buvo priekyje 5:0. Du Manto Kalniečio reidai po krepšiu, Sonny Weemso metimai iš vidutinio nuotolio ir trijų taškų zonos pagaliau atidarė svečių sąskaitą (9:12), tačiau „Sakalų“ veterano Rolando Matulio tritaškis ir septintasis Deivido Pukio taškas kurį laiką dar leido pirmauti Vilniaus komandai (19:15). Ir toliau sėkmingai rungtyniaujant S.Weemsui (11 taškų per pirmą kėlinį), prie jo puikiai prisijungus DeJuanui Collinsui (6 tšk.) bei dvitaškį įmetus Marko Popovičiui, kauniečiai spurtavo 12:0 ir pasibaigus pirmajam ketvirčiui jau pirmavo 29:20.

Nors prasidėjus antrajam kėliniui savo šeštąjį tašką pelnė Tadas Klimavičius, o po krepšiu varžovų gynybą įveikė Mindaugas Kuzminskas, šeimininkai sugebėjo priartėti 29:33. Visgi tai buvo vienkartinis blykstelėjimas, nes po M.Kalniečio tritaškio ir ketvirtosios taiklios Tomo Delininkaičio baudos žalgiriečiai nebesižvalgė atgal.  Puskablį pataikė Robertas Javtokas, M.Kalnietis pakabino kamuolį ore įspūdingai įdėjusiam S.Weemsui, kuris dar pridėjo ir metimą iš vidutinio nuotolio, o „Žalgirio“ spurtą 14:0 užbaigė keturis taškus pelnęs Paulius Jankūnas ir iš baudos aikštelės įmetęs T.Klimavičius – 52:35.

Trečiojo kėlinio pirmoji pusė nebuvo rezultatyvi. Iš pradžių „Sakalai“ surinko 4 taškus iš eilės, į tai dar vienu dvitaškiu atsakė S.Weemsas ir puskablį su pražanga įmetęs R.Javtokas.  T.Delininkaičiui realizavus baudų metimus kauniečiai įgijo 20 taškų pranašumą (59:39), bet po to pradėjo klimpti šeimininkų aikštės gynyboje. Tiesa, vilniečiai irgi ne visada rasdavo kelių prie „Žalgirio“ krepšio ir sumažino atsilikimą tik iki 15-os taškų (46:61). Kėlinio pabaigoje dukart suveikė M.Kalniečio ir P.Jankūno tandemas, puikiai atlikęs derinį „du prieš du“ – 67:50.

Paskutinįjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo agresyviai: prasiveržė M.Kalnietis, dukart virš varžovų galvų kilo ir netaiklius metimus pataisė M.Kuzminskas, o galiausiai po Manto perdavimo apsukant kamuolį pro nugarą Mindaugas dėjimu padidino persvarą iki 25 taškų (75:50). Rekordinis skirtumas kiek įtakojo kauniečių motyvaciją, todėl per likusį rungtynių laiką ne visos atakos buvo surengtos tiksliai. Nepaisant to, žiūrovų akis pamalonino M.Kalniečio perdavimas T.Klimavičiui, ryžtingas S.Weemso prasiveržimas ir R.Javtoko dėjimas po M.Popovičiaus „paso“. „Sakalai“ netgi laimėjo ketvirtąjį kėlinį, bet galutinę pergalę „Žalgiris“ išsivežė į Kauną – 84:69.

„Žalgiris“: S.Weemsas 19 (7/11 dvit., 1/1 trit., 3 per. kam.), M.Kuzminskas 11 (8 atk. kam.), R.Javtokas 11 (8 atk. kam.), M.Kalnietis 11 (7 rez. perd.), T.Klimavičius 10 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 8, T.Delininkaitis 6, D.Collinsas 6, M.Popovičius 2.

„Sakalai“: D.Pukis 18, A.Kiaušas 13, P.Joneliūnas 11.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?