2019 02 16 /16:56

Lengvai ir užtikrintai: „Žalgiris“ susitvarkė su „Lietkabeliu“ KMT pusfinalyje

Panevėžio „Lietkabelis“ rezultatyviomis atakomis pradėjo Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį, tačiau Kauno „Žalgiris“ netruko žaidimo kontrolę perimti į savo rankas ir užtikrintai sugriebė kelialapį į turnyro finalą – 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15).
Artūras Milaknis
Rungtynių akimirka / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Titulą ginantis „Žalgiris“ KMT finale susikaus su Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros laimėtoju.

„Žalgiris“ „Lietkabelį“ įveikė jau dvyliktą kartą iš eilės.

„Žalgiris“ tritaškius metė 58 proc. taiklumu (10/17), kai „Lietkabelis“ – vos 13 proc. (3/23). Kauniečiai suklydo 7 kartus, „Lietkabelis“ – 13.

Šie skaičiai ryškiausiai atspindi „Žalgirio“ dominavimą, kuriam priešnuodžių Panevėžio klubas tiesiog neberado.

„Lietkabelio“ dalią apsunkino tai, kad iš rikiuotės dar antrajame kėlinyje iškrito traumą patyręs pagrindinis vidurio puolėjas Žiga Dimecas.

Kauniečius į pergalę vedė 19 taškų ir 27 naudingumo balus surinkęs Marius Grigonis. „Lietkabelio“ gretose išsiskyrė 12 taškų pelnęs ir 8 atšokusius kamuolius surinkęs Mindaugas Kupšas

„Smagu, kad žengėme į finalą ir demonstravome ganėtinai solidų krepšinį. Džiaugiuosi, kad visi gavo pasireikšti. Žaidėjus perspėjau, kad būtų atsargesni su pirmomis opcijomis puolime, nes gali būti ir nervų. Bet Grigonis tas pirmas opcijas pataikė ir davė komandai gerą impulsą“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Visi matė, kad buvome gerai pasiruošę, motyvuoti, o tai ir sugebėjome parodyti aikštėje. Mus dar labiau motyvavo tai, kad čia visi atvyko nugalėti „Žalgirio“, – pripažino kauniečių lyderis M.Grigonis.

„Pirmoje pusėje dar rungtyniavome neblogai, tačiau antroje tiesiog nuleidome rankas ir gavosi taip, kaip gavosi. Po Dimeco traumos nebuvo lengva. Aš pats turėjau tik pusę vienos treniruotės. Tai buvo tikrai sunku“ – po susitikimo nusivylimo neslėpė panevėžiečių centras M. Kupšas.

„Esu nusivylęs, kad neparodėme 100 proc. galimybių. „Žalgiris“ atakavo labai gerai, o mums tai bus gera pamoka. Turime pamiršti šias rungtynes ir rasti energijos rytojui“, – po susitikimo teigė „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas.

„Žalgiris“ kovą dėl titulo rytoj pradės 17.40 val., kai „Lietkabelio“ kova dėl bronzos prasidės 14 val. Kauniečių varžovu finale taps Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtojas. Šio pusfinalio pralaimėtojas mažajame finale susigrums su panevėžiečiais.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (3/5 trit., 27 n.b.), Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 13, Edgaras Ulanovas 10, Antanas Kavaliauskas 8.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas 12 (8 atk. kam.), Ikenna Iroegbu 11, Simas Jasaitis 10, Paulius Valinskas 8 (2/9 dvit., 0/5 trit.), Jamaras Wilsonas 6.

Rungtynių eiga:

38 min. P.Valinskas sėkmingai nurūko į greitą puolimą, o A.Kavaliauskas pataisė netikslų R.Jokubaičio metimą. Likusios minutės – tik formalumas (85:55).

36 min. Netikslių metimų ir klaidų atkarpa galiausiai baigėsi A.Milaknio tolimu šūviu (81:53).

34 min. M.Kupšas „išrašė“ P.Jankūnui bloką, bet šis netrukus pataikė iš tolėliau (78:49).

33 min. A.Milaknis pataikė aštuntąjį „Žalgirio“ tritaškį (8/12), o „Lietkabelis“ atsakė klaida (76:49).

32 min. E.Ulanovas įspūdingai pakybojo ore ir pelnė taškus per S.Jasaitį (73:47).

30 min. P.Valinskas bandė imtis iniciatyvos, bet mėtė pro šalį (1/10 pataikymas). „Žalgiris“ prieš ketvirtą kėlinį padidino skirtumą iki 67:43.

27 min. A.Whites ataką pabaigė tritaškiu iš krašto (63:40).

26 min. Po minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ išrikiavo zoninę gynybą, bet M.Grigonis netruko nubausti tritaškiu (60:39).

24 min. A.Milaknio tritaškis sukrovė 20 taškų pranašumą (57:37).

23 min. S.Kulvietis pataikė iš toli (52:37).

22 min. Artūras Milaknis ir M.Grigonis padidino „Žalgirio“ persvarą, kol „Lietkabelis“ pirmąsias dvi trečio kėlinio minutes žaidė be taškų (50:32).

Per pirmuosius du kėlinius M.Grigonis pelnė 12 taškų, E.Ulanovas – 7. „Lietkabeliui“ po 8 taškus surinko Mindaugas Kupšas ir Simas Jasaitis.

Įdomu tai, kad 14 baudos metimų per pirmą kėlinį atlikęs „Žalgiris“ antrajame ketvirtyje prie baudų metimo linijos nestojo nė karto. Per pirmąją mačo dalį „Žalgiris“ pataikė 5 tritaškius iš 8, „Lietkabelis“ – 2 iš 12-ikos. Panevėžiečiai suklydo 9 kartus, „Žalgiris“ – tik 2.

20 min. E.Ulanovas pataikė iš toli (46:27). Antrą kėlinį užbaigė Ikennos Iroegbu baudos metimai, Thomo Walkupo klaida ir netikslus I.Iroegbu metimas beveik iš aikštės vidurio (46:30).

19 min. P.Jankūnas ir E.Ulanovas pelnė taškus iš baudos aikštelės (43:28).

18 min. „Žalgiris“ per 17,5 min. suklydo tik kartą, tai padarė L.Westermannas, kai „Lietkabelis“ prarado 8 kamuolius. Paulius Valinskas po nesportinės pražangos sumetė baudos metimus, o Jamaras Wilsonas pataikė atsilošęs ir skirtumas aptirpo (39:26).

15 min. Nelaimė ištiko „Lietkabelį“: traumą patyrė pagrindinis vidurio puolėjas Žiga Dimecas. „Žalgiris“ priekyje 39:20.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

14 min. „Lietkabelis“ per 3,5 min. antrajame kėlinyje tepelnė du taškus, o „Žalgiris“ ėmė tolti. L.Westermannas atliko A.Sabonio stiliaus perdavimą įkirtusiam Nate'ui Woltersui – 34:20.

12 min. Leo Westermanno tritaškis ir Deono Thompsono dvitaškis padidino „Žalgirio“ persvarą (30:18).

10 min. Paulius Jankūnas toliau sėkmingai provokavo varžovų pražangas. 13-ika „Žalgirio“ (13/14) realizuotų baudos metimų per pirmąjį kėlinį, kai „Lietkabelio“ žaidėjai prie baudų metimo linijos nestojo nė karto. Kėlinį užbaigė Mindaugo Kupšo ir B.Davieso metimai iš baudos aikštelės (25:18).

8 min. „Žalgiris“ per pirmąsias 8 minutes realizavo visus 10 baudos metimų (10/10) – tai pusė komandos taškų (20:14).

7 min. Rinkdamas ilgas atakas „Žalgiriui“ pavykdavo ištampyti „Lietkabelio“ gynybą. Marius Grigonis pelnė jau 8-ąjį savo tašką, kai Brandonas Daviesas rado jį laisvą aikštės kampe (16:14).

6 min. Dar vienas S.Jasaičio tritaškis (11:12)!

4 min. Perėmę kamuolį ir į greitą ataką pabėgę žalgiriečiai persvėrė rezultatą, bet Simas Jasaitis smeigė savo pirmąjį tritaškį (7:9).

2 min. „Lietkabelis“ rezultatyviai užbaigė pirmąsias tris savo atakas ir šoktelėjo į priekį (3:6).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius