Publikuota: 2018 gruodžio 8d. 19:10

Drama Pasvalyje: neįtikėtinai keistas epizodas prieniškiams kainavo pergalę

Gintaras Leonavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintaras Leonavičius

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (5-8), namuose 96:92 (19:23, 23:20, 29:27, 25:22) palaužusios Prienų „Skycop“ (4-9). Prieniškiai buvo per žingsnį nuo triumfo, tačiau kortas paskutinėmis sekundėmis sumaišė kurioziškas epizodas.

Rungtynės prasidėjo apylygiai. „Skycop“ kiek atitrūko antroje pirmojo ketvirčio pusėje, kai spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį 17:11. Toliau bėgti „Pieno žvaigždės“ neleido ir netrukus rezultatas jau buvo lygus (19:19).

Kšištofo Lavrinovičiaus metimai antrojo kėlinio pradžioje leido prieniškiams padidinti skirtumą iki 6 taškų (28:22), o Anthony Lee taškai – įgyti dviženklę persvarą (32:22).

Yannickas Franke pabudino „Pieno žvaigždes“, bet prisivyti svečius pavyko tik paskutiniąją antrojo kėlinio minutę, per kurią taškus rinko tik pasvaliečiai (7:0).

Įpusėjus mačui „Skycop“ priekyje buvo tik tašku (43:42). Y.Frankie iki pertraukos „Pieno žvaigždėms“ pelnė 15 taškų.

„Pieno žvaigždės“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 7:0, tačiau didžiąją ketvirčio dalį virė lygi kova, persikėlusi ir paskutinę rungtynių dalį.

Dar likus pusketvirtos minutės rezultatas buvo lygus (84:84), bet nesustabdytas Tomas Lekūnas jau gerino savo sezono rezultatyvumo rekordą, o Y. Franke sumetė baudas – 90:84.

Ketvirtajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ neteko penktąsias pražangas užsidirbusių pagrindinių priekinės linijos žaidėjų – Karolio Petrukonio ir Žygimanto Skučo, tačiau primityviai baudos aikštelėje ėmę žaisti prieniškiai pranašumo beveik neišnaudojo.

„Skycop“ bandė išgelbėti komandos gynėjai – Martynas Gecevičius pataikė iš toli, Ovidijus Varanauskas greitos atakos metu pelnė taškus su pražanga. Spurtavę 6:0 prieniškiai prasidėjus priešpaskutinei minutei grąžino rezultatą ant svarstyklių (90:90).

„Pieno žvaigždės“ realizavo du baudos metimus, o A.Lee, „Skycop“ naujokas, po kelių nesėkmingų abiejų komandų atakų likus 19 sek. pelnė du taškus su pražanga.

Neįtikėtina, tačiau tai buvo lemtingas epizodas „Skycop“ nenaudai, mat po švilpuko pats A.Lee užsidirbo nesportinę pražangą. A.Lee džiaugdamasis netyčia pastūmė varžovą ir gavo penktą pražangą.

Jį pakeitęs K.Lavrinovičius prametė „baudą“ (92:92), o „Pieno žvaigždės“ baudos metimus, skirtus už nesportinę pražangą, realizavo.

Šeimininkams atiteko ir kamuolys, tad „Skycop“ turėjo gelbėtis pražangomis – nepavyko. „Pieno žvaigždės“ iškovojo dramatišką pergalę 96:92.

27 taškus šiame mače surinkęs Y.Franke užkopė į rezultatyviausių LKL žaidėjų sąrašo viršūnę. Dabar jo vidurkis – 14,8.

„Pieno žvaigždės“: Yannickas Franke 27 (32 naud. bal.), Tomas Lekūnas 20 (3/8 trit.), Jay Threattas 12, Gytis Sirutavičius 11, Vytautas Šulskis 10.

„Skycop“: Martynas Gecevičius 24 (12/14 baud.), Ovidijus Varanauskas 16, Mike‘as Bruesewitzas 12, Kšištofas Lavrinovičius 11.