2015 05 10

Dramatišką pergalę iškovoję „Juventus“ krepšininkai – paskutinieji LKL pusfinalio dalyviai

Sekmadienį paaiškėjo paskutinis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio dalyvis. Penktose serijos iki trijų pergalių ketvirtfinalio rungtynėse Pasvalyje Utenos „Juventus“ 69:61 (20:17, 11:9, 24:22, 14:13) palaužė vietos „Pieno žvaigždžių“ ekipos pasipriešinimą. Serijoje 3:2 triumfavę „Juventus“ krepšininkai pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgiriu“.
Simas Buterlevičius
Simas Buterlevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmos susitikimo minutės kur kas sėkmingiau klostėsi „Juventus“ komandai. Kėlinio viduryje atkarpą 10:0 laimėję uteniškiai įgijo dviženklį pranašumą – 18:8. Anksti penkias komandines pražangas „užsidirbusius“ „Juventus“ krepšininkus Pasvalio ekipos žaidėjai ėmė vytis pataikydami baudų metimus: taikliai metė Laimonas Kisielius, Žygimantas Skučas, Benas Brustas. Po pirmo ketvirčio Utenos komandos persvara siekė vos tris taškus – 20:17.

Antro kėlinio metu dominavo gynyba: abi ekipos drauge surinko tik 20 taškų. Tik keturis taškus per pirmas penkias minutes pelnę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai ir vėl leido varžovams atitrūkti (21:29), tačiau „Juventus“ lygiai tokia pačia „sėkminga“ serija atsakė antroje kėlinio dalyje. Prieš didžiąją pertrauką Utenos komanda pirmavo penkiais taškais – 31:26.

Lengvai vietos pusfinalyje atiduoti nenusiteikę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai trečiame kėlinyje perėmė iniciatyvą. Po Ž.Skučo ir L.Kisieliaus taškų Pasvalio ekipa po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 39:38. Vis tik Simo Buterlevičiaus ir Ovidijaus Varanausko tritaškiai sugrąžino persvarą uteniškiams – 55:48. Lemiamą ketvirtį tritaškiais pradėjo Ž.Skučas bei Aidas Viskontas, bet persverti rezultato „Pieno žvaigždėms“ nepavyko. Taiklūs V.Čepukaičio, N.Barinovo, E.Stanionio bei R.Broaduso baudos metimai įtvirtino „Juventus“ pergalę – 69:61.

Pirmąsias pusfinalio rungtynes prieš „Žalgirį“ „Juventus“ ekipa žais jau trečiadienį Kaune.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 18, Laimonas Kisielius 13, Tauras Jogėla 10;

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 15, Simas Buterlevičius 11, Ovidijus Varanauskas 8.