2009 04 20

Favoritų pergalės. „Šiaulių“ akibrokštas nepavyko (nuotraukos)

Pirmadienį startavusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijose siurprizų užfiksuota nebuvo – įtikinimas pergales šventė favoritais laikomi Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubai.
LKL pusfinalio serija iki dviejų pergalių, pirmos rungtynės
LKL pusfinalio serija iki dviejų pergalių, pirmos rungtynės / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Didesnės intrigos šalies krepšinio gerbėjai vakar sulaukė „Lietuvos ryto“ ir „Šiaulių“ komandų dvikovoje. LKL lygos finale per visą klubo istoriją dar niekada nežaidę šiauliečiai, pastaruosius penkis sezonus pelnę bronzos medalius, jau susitikimo pradžioje parodė savo ambicijas ir pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė septynių taškų pranašumą (16:23).

Aikštelės šeimininkams, etatiniams LKL finalo dalyviams (finaluose žaidžiantiems nuo 1999 metų), pirmą kartą išsiveržti į priekį pavyko tik antrojo kėlinio viduryje, po Mindaugo Lukauskio tritaškio (36:33).

D.Zavacko trauma

Perėmusi mačo vadeles į savo rankas, aukštaūgių vedama „Lietuvos ryto“ komanda stengėsi atitrūkti (41:33, 46:39), tačiau visus jos bandymus susikrauti saugesnį pranašumą nubraukdavo taiklūs šiauliečių snaiperių šūviai, išlaikę intrigą mače iki trečiojo kėlinio vidurio (61:58).

Gynybą prie savojo krepšio sutankinę LKL vicečempionai staiga sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (68:58), kurį lemiamo ketvirčio pradžioje dar labiau padidino (78:65). Tačiau šiauliečiai atsisakė iškelti baltą vėliavą ir po sėkmingos atkarpos vėl kvėpavo „Lietuvos ryto“ krepšininkams į nugaras (80:75).

Visgi tai buvo viskas ką vakar sugebėjo nuveikti drąsiai su Europos taurės savininkais kovoję „Šiauliai“. Turbūt pristigę jėgų jie svečiai leido šeimininkams atitrūkti ir pralaimėjo mačą triuškinamu rezultatu 110:86.

„Lietuvos ryto“ klubą į pergalę vedė Marijonas Petravičius (21 tšk., 9 at. kam.). 20 taškų nugalėtojams pelnė Donatas Zavackas, tačiau susitikimo pabaigoje puolėjas patyrė čiurnos traumą. „Šiaulių“ gretose išsiskyrė Stefhonas Hannahas (21 tšk.).

Intrigos nebuvo

Tuo tarpu Lietuvos čempionų titulą ginančio „Žalgirio“ ir gana netikėtai į pusfinalį iškopusio „Neptūno“ ekipų dvikovoje Kaune intriga pradėjo blėsti jau po pirmųjų 5-ių minučių (17:7), o jau antrojo kėlinuko pradžioje šeimininkų pranašumas tapo triuškinamas (38:18).

Vedami sėkmingai pirmojoje rungtynių pusėje rungtyniavusio Pauliaus Morkeliūno klaipėdiečiai buvo šiek tiek pristabdę „Žalgirio“ persvaros didėjimą (44:31), tačiau iš karto po didžiosios pertraukos svečių deficitas vėl pasiekė dvidešimties taškų ribą (57:37). Rungtynėms artėjant prie pabaigos atstumas tarp komandų tik augo, ketvirtojo kėlinuko metu siekė beveik 40 taškų (100:61), o mačo nugalėtojas jokių abejonių nebekėlė. Susitikimą „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 105:67.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė kapitonas Paulius Jankūnas (22 tšk., 12 at. kam.), o pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė minėtasis P.Morkeliūnas – 16 tšk. 12 iš jų, puolėjas surinko pirmojoje mačo pusėje.

Antrosios pusfinalio serijų rungtynės bus žaidžiamos po savaitės, balandžio 29-ą, atitinkamai Šiauliuose ir Klaipėdoje. Trečiasis (jeigu prireiks) - gegužės 2-ą Vilniuje ir Kaune.