2021 04 20

Grįžę aistruoliai užvedė „Žalgirį“ – namuose sudorojo „Juventus“

Kauno „Žalgiris“ (25-3) pergale pažymėjo sirgalių sugrįžimą į areną. 150 aistruolių palaikomi Lietuvos čempionai šalies pirmenybėse 97:79 (26:16, 30:25, 17:18, 24:20) įveikė Utenos „Juventus“ (20-11) klubą.

Tai pirmosios rungtynės nuo lapkričio pradžios, kai į „Žalgirio“ areną buvo įleidžiami sirgaliai. Jų susirinko 150 – tiek, kiek leista Vyriausybės sprendimu.

Ilgai lauktų skanduočių pasiilgę žalgiriečiai gerbėjus jau nuo pirmųjų minučių džiugino geru žaidimu – pirmajame kėlinyje Mariaus Grigonio vedamas „Žalgiris“ pabėgo dviženkliu skirtumu 26:16.

„Juventus“ antrajame ketvirtyje buvo priartėjęs iki 5 taškų, bet ilgai arti „Žalgirio“ nebuvo – kauniečių puolimo banga plovė „Juventus“ gynybą ir po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 56:41.

Po ilgosios pertraukos svečiai iš Utenos kelis sykius bandė artėti prie „Žalgirio“, bet atkurti intrigos taip ir nepajėgė.

Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje turėjo ir 19 taškų persvarą, o galiausiai iškovojo pergalę 97:79.

„Juventus“ ne tik pralaimėjo šias rungtynes, bet dar ir prarado rezultatyviausią ir naudingiausią komandos ir visos lygos žaidėją Vaidą Kariniauską.

Jis pačioje rungtynių pradžioje po prasiveržimo susiėmė už rankos ir buvo išgabentas į ligoninę, kur paaiškėjo, kad įžaidėjui lūžo du kaulai. Sunkias traumas patyrusio žaidėjo sezonas baigtas.

25-ą kartą šį sezoną laimėjęs „Žalgiris“ išlieka LKL viršūnėje, o „Juventus“ lenktyniauja dėl trečiosios vietos su Panevėžio „Lietkabeliu“ (20-10).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (24 naud. bal.), Thomasas Walkupas (8 rez. perd.), Lukas Lekavičius ir Augustine'as Rubitas po 13, Joffrey Lauvergne'as 12.

„Juventus“: Žygimantas Skučas 24 (6/6 dvit., 6/6 baud.), Gintautas Matulis 12, Mindaugas Kupšas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Ignas Vaitkus po 10.