2021 04 28

Grubumo pasigedęs G.Žibėnas: „Galim kalbėti kaip norim, bet „Žalgiris“ – stipresnė komanda“

„Sveiki sugrįžę, vilniečiai. Laukėme jūsų čia tribūnose. Kovokime drauge. Pirmyn, vilniečiai!“ – ėmęs mikrofoną į rankas prieš rungtynes su sirgaliais sveikinosi „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas. Vis tik nei sirgalių palaikymas, nei žaidėjų pastangos aikštėje nepadėjo sostinės ekipai principinėje kovoje su Kauno „Žalgiriu“.
Giedrius Žibėnas
Giedrius Žibėnas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Laiko! Laiko!“ – šaukė G.Žibėnas teisėjui antrajame kėlinyje, tačiau ne pražangą išprašė, o įspėjimą gavo.

Užsivedęs „Ryto“ treneris emocingai dirigavo komandai nuo pačios rungtynių pradžios. Pasistraksėdamas jis šokinėjo po Ivano Buvos taškų su pražanga ir plojimais lydėjo kiekvieną sėkmingą savo komandos epizodą gynyboje.

„Nu nebešvilpkit nesąmonių! Kurioj vietoj ta bauda buvo?!“ – šaukė „Ryto“ sporto direktorius Donatas Zavackas, dažnai rungtynių metu bėręs priekaištus arbitrams.

Kai G.Žibėnas buvo nubaustas technine pražanga ketvirtojo kėlinio viduryje, D.Zavackas pasiūlė teisėjams „nepjauti grybo“ ir garsiai svarstė, kad „prasideda švilpimas į vieną kasą“.

Ir nors emocijų bei noro buvo daug, G.Žibėno vyrams nepavyko pateikti antros staigmenos balandžio mėnesį. Prieš 18 dienų „Rytas“ išsivežė pergalę iš Kauno 86:85, bet trečiadienio vakarą namuose krito 81:90.

„Ką buvome pasiruošę, tą žaidėme du kėlinius. Matėsi, kad trūko mums dažnai fiziškumo, neatsakėme jiems, bet ėjome taškas į tašką. Didelis lūžis įvyko trečio kėlinio pradžioje. Nedovanotina yra po pertraukos pradėti trimis klaidomis. Jie įmetė 6 taškus ir skirtumas tapo dviženklis. Buvome rungtynėse, kaip ir viskas tvarkoj, bet pralaimėjome daug fiziškumo dvikovų. Varžovų vidurkis yra 90 taškų, mes iš to nieko neatėmėme, prasileidome per daug taškų. Norint laimėti prieš „Žalgirį“ dukart iš eilės, reikia būti pikinėje formoje, mes dabar tik įeiname į ją dėl tam tikrų priežasčių. Ne visi žaidėjai gali žaisti, kiek mes norime. Esam po ligos“, – kalbėjo G.Žibėnas po rungtynių.

Jis 18 komandos klaidų aiškino nuovargiu, mat teko verstis vos 8 žaidėjų rotacija, o komanda neseniai buvo susidūrusi su COVID-19 protrūkiu.

G.Žibėnas neabejoja, kad namuose „Rytas“ privalo pasiūlyti kietesnę kovą „Žalgiriui“: „Galim kalbėti kaip norim, bet „Žalgiris“ – stipresnė komanda. Turi įeiti namuose žymiai agresyvesnis, žaisti grubesnę gynybą. Negalime žaisti bėk ir mesk krepšinio. Varžovų pataikymas – 62 proc. dvitaškių, 50 proc. tritaškių. Privertėme juos suklysti tik 11 kartų, nieko iš jų neatėmėme. Negaliu sakyti, kad žaidėjai neatidavė savęs, nėjo mirti į aikštelę, nes 15 atkovotų kamuolių puolime daug ką sako.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

G.Žibėnas tikino turintis viltį ir laukiantis stebuklo. Treneris svajoja apie bent trečdalį užpildytos namų arenos LKL atkrintamųjų metu.

Ir nors D.Zavackas dar po rungtynių liejo priekaištus teisėjų inspektoriui, G.Žibėnas tikino neturintis arbitrams jokių piktesnių žodžių: „Jokių pretenzijų. Visi dirbam savo darbus. Teisėjai teisėjauja, treneriai treniruoja, žaidėjai žaidžia, o sirgaliai pagaliau palaiko.“

Mindaugas Girdžiūnas su 15 taškų buvo rezultatyviausias „Ryto“ komandoje, o spaudos konferencijoje iškart akcentavo, kad pralaimėjimo priežastis – gynyba.

„Norint laimėti prieš „Žalgirį“, reikia geriau gintis ir geriau laikytis savo plano“, – neabejojo gynėjas.

Jis teigė žinojęs, kad antausį mėnesio pradžioje sugėrę kauniečiai į sostinę atvyks rimčiau nusiteikę.

„Atrodė, kad esame pasiruošę, bet nepavyko gynyboje dalykai“, – teigė M.Girdžiūnas.