2022 01 13

I.Buvos neįtikėtinas pasirodymas padėjo nukauti penkis Jonavos žaidėjus

Jonavos „CBet“ komanda turėjo vos penkis pagrindinės sudėties žaidėjus, tačiau du kėlinius pagirtinai laikėsi prieš Vilniaus „Rytą“. Vis dėlto galiausiai sostinės komanda išvykoje šventė pergalę 94:79 (20:19, 15:24, 31:11, 28:25).
Ivanas Buva
Ivanas Buva / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

COVID-19 viruso išguldytoje Jonavos komandoje žaidė Justinas Ramanauskas, Laimonas Kisielius, Vitalijus Kozys, Emmanuelis Lecomte'as, Lachlanas Andersonas ir du jaunuoliai – 19-mečiai Nedas Rauluševičius bei Matas Masiliūnas.

M.Masiliūnas LKL pirmenybėse debiutavo.

Per pirmus du kėlinius žaidė penki „CBet“ krepšininkai, o N.Rauluševičius pabėgiojo tik dvi minutes. Po pertraukos Virginijus Šeškus jau leido pasireikšti jaunuoliams daugiau.

„Rytui“ nepadėjo aukštaūgis Maurice'as Ndouras, kuris, kaip paaiškėjo prieš rungtynes, iš rikiuotės iškrito mažiausiai mėnesiui.

43:35 po dviejų kėlinių priekyje netikėtai buvo „CBet“ krepšininkai, leidę varžovams mėtyti iš toli, bet pernelyg laisvi buvę „Ryto“ krepšininkai niekaip nesugebėjo pataikyti – per du kėlinius išmetė 17 tolimų metimų, o pataikė 3.

O štai per trečią kėlinį „Rytas“ suvertė net 7 tolimus metimus, laimėjo ketvirtį 31:11 ir nužygiavo į pergalę.

Fantastiškas rungtynes žaidė Ivanas Buva, kuris gerino karjeros naudingumo rekordą „Betsafe-LKL“. „Ryto“ lyderio sąskaitoje – 30 taškų, 15 atkovotų kamuolių, 49 naudingumo balai.

Beje, 49 naudingumo balai – naujas „Betsafe-LKL“ sezono rekordas, kuris prieš tai priklausė Emmanueliui Mudiay (44).

Jonavos klube ryškiausi buvo du žmonės: Vitalijus Kozys gerino karjeros rezultatyvumo (23) ir naudingumo rekordus (27), o E.Lecomte’as kartojo rezultatyviausią savo mačą (27).

„Rytas“ iškovojo 15-ąją pergalę LKL pirmenybėse, vilniečiai yra patyrę vieną pralaimėjimą ir žengia antroje turnyro lentelės vietoje.

Jonavos ekipa su 7 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais yra šešta.

„CBet“: E.Lecomte'as 27, V.Kozys 23, L.Andersonas 13.

„Rytas“: I.Buva 30 (15 atk. kam., 49 naud. bal.), L.Uleckas 17, M.Normantas 12, K.Smithas 11, T.Leissneris 10.