2018 11 03

Į save nepanašus „Rytas“ pabudo per vėlai ir gavo „Neptūno“ sprigtą

Kelionės nesklandumų iš Juodkalnijos išvargintas Vilniaus „Rytas“ šeštadienio vakarą gavo smūgį vietiniame fronte. LKL pirmenybėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savoje aikštėje 66:78 (16:19, 15:22, 12:18, 23:19) neprilygo puikiai šiemet sezoną pradėjusiam Klaipėdos „Neptūnui“.
Jerai Grantas
Jerai Grantas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Uostamiesčio ekipa dominavo beveik viso mačo metu ir užtikrintai nugalėjo. Antrajame kėlinyje įgytą dviženklę persvarą klaipėdiečiai išlaikė iki pat ketvirto kėlinio.

Likus žaisti 8 minutes klaipėdiečiai triuškino varžovus 65:47, tačiau šeimininkai nepasidavė.

Tolimais metimais prapliupusio Dominique'o Suttono vedamas „Rytas“ laimėjo atkarpą 19:8 bei likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes priartėjo 66:73. Visgi to buvo maža.

Lemiamu metu vilniečiai puldami darė vieną klaidą po kitos ir taip prarado viltis išsigelbėti. Šturmą atlaikę svečiai nuskambėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę ir išliko LKL turnyro lentelės viršūnėje.

„Neptūnas“ per devynis mačus laimėjo aštuonis kartus. „Rytui“ tai buvo antroji nesėkmė per aštuonias dvikovas.

Įspūdingas rungtynes sužaidė abiejų komandų aukštaūgiai. „Neptūno“ „centras“ Jerai Grantas pelnė net 25 taškus, „Ryto“ puolėjas D.Suttonas – 23.

„Rytas“: Dominique'as Suttonas 23, D.J.Seeley 12, Eimantas Bendžius 9.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 25, Osvaldas Olisevičius 9, Laurynas Beliauskas 8.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 66:78 (16:19, 15:22, 12:18, 23:19).

39 min. Visgi panašu, kad šturmą klaipėdiečiai atlaikys. „Neptūno“ pranašumas – per didelis.

38 min. Jerai Grantas trukteli „Neptūną“, bet vėl iš toli pataiko ir Dominique Suttonas (63:71).

37 min. Dvi „Neptūno“ klaidos gaivina šeimininkų viltis. Po Mindaugo Girdžiūno ir Arno Butkevičiaus metimų klaipėdiečių persvara aptirpsta iki vienženklės. „Rytas“ atsilieka 60:69.

36 min. Dominique'as Suttonas pataikė iš toli. Galbūt tai paskutinė galimybė „kabintis“ – 56:67. Lieka lygiai pusė kėlinio.

35 min. Mindaugas Girdžiūnas pelno tik pirmuosius savo taškus – 51:66.

33 min. Dominique Suttonas už kalbas gauna techninę pražangą. Sostinės klubo laivas skęsta.

32 min. Jerai Grantas pataiko beveik iš tritaškio. „Rytas“ neviltyje. „Neptūnas“ priekyje 65:49.

III kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 43:59 (16:19, 15:22, 12:18).

29 min. Sėkmingai žaidęs Simas Galdikas gauna ketvirtą pražangą. Vietoj jo Kazys Makvytis į aikštę meta Jerai Grantą. Skirtumas auga iki rekordinės 19 taškų žymos (59:40).

28 min. Kėlinio pabaigoje vilniečiams taškus rinkti sekėsi vėl sunkiau.

25 min. Kėlinio viduryje „Rytas“ pabandė suorganizuoti spurtą, bet klaipėdiečiai labai greitai šias ambicijas atšaldė. Kelios skubotos šeimininkų atakos sėkmės neatnešė, o kitoje aikštės pusėje „Neptūnas“ ramiai rinko pražangas varžovams ir taškus. „Neptūnas“ priekyje – 48:36.

23 min. Eimanto Bendžiaus labai svarbu tritaškis. Deficitas mažėja iki vienženklės žymos – 34:43.

22 min. Jerai Grantas terorizavo vilniečių gynybą ir po pertraukos – 42:32.

II kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 31:41 (16:19, 15:22).

20 min. Kazys Maksvytis baudžiamas technine pražanga, bet jo auklėtiniai įpusėjus dvikovai – tvirtai priekyje.

16 min. Nesportine pražanga nubaustas Simas Galdikas, bandęs stabdyti greitą vilniečių ataką ir koją užstatęs savo buvusiam bendraklubiui Arnui Butkevičiui. Bet „Rytas“ ir toliau neprimena savęs ir turi 14 taškų deficitą – 24:38.

15 min. Gytis Masiulis įmeta ketvirtą „Neptūno“ tritaškį šiame kėlinyje. Dainius Adomaitis moja ranka iš nevilties. Jo komanda stipriai atsilieka, o „Neptūnas“ triumfuoja – 33:19.

14 min. Dar po akimirkos Kyle'as Weaveris pataikė iš toli. „Neptūnas“ pirmą kartą priekyje dviženkle persvara – 28:18.

12 min. Kazys Maksvytis antrojo kėlinio pradžioje surado slaptą ginklą. Laurynas Bieliauskas pataikė du tritaškius iš eilės ir klaipėdiečiai atitrūko 25:18.

I kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 16:19.

10 min. Simo Galdiko įkvėptas „Neptūnas“ sėkmingiau sužaidžia paskutines kėlinio minutes.

8 min. Lorenzo Williamsas sumetė tris baudas ir rezultatą išlygino, o netrukus jaunasis Džiugas Slavinskas persvėrė jį savo ekipos naudai. „Neptūnas“ priekyje – 14:12.

7 min. „Rytą“ į priekį mačo pradžioje tempė amerikiečių duetas D.J.Seeley ir Dominique'as Suttonas. Iš pirmų 12 taškų jie buvo pelnę 11. Vilniečiai priekyje – 12:9.

6 min. Daugumą atakų sostinės klubas bandė organizuoti per Dominique'ą Suttoną, kuris labai intensyviai atakavo jaunąjį Gytį Masiulį.

4 min. Kaip ir tikėtasi, akis į akį susitiko du vienas kito verti varžovai. Pirmosiomis dvikovos minutėmis vilniečiai turėjo iniciatyvą, bet atitrūkti bent kiek toliau jiems sekėsi sunkiai – 8:8.