2021 09 27

Nervų karas Panevėžyje: „Žalgiris“ paskutinių sekundžių trileryje nukovė „Lietkabelį“

Panevėžio „Lietkabelis“ buvo arti pergalės, tačiau Kauno „Žalgiris“ sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigoje ir šventė trečią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje. Martino Schillerio kariauna paskutinių sekundžių dramą laimėjo 73:69 (16:17, 20:20, 11:17, 26:15).
Joffrey Lauvergne
„Lietkabelis“ – „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo žaisdamos taškas į tašką, po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ pirmavo vienu tašku, bet antrajame sėkmingesnę atkarpą ėmė žaisti „Žalgiris“.

Vis dėlto aikštės šeimininkai atkuto po Nenado Čanako minutės pertraukėlės ir per kelias minutes vėl truktelėjo į priekį – 37:36 „Lietkabelis“ buvo priekyje per pertrauką.

Trečiojo kėlinio pradžia panevėžiečiams buvo sunkoka, tačiau vėliau puolimas įsibėgėjo, o ketvirtį uždarė Nikola Radičevičius – nors nėra snaiperis, jis smeigė sudėtingą tritaškį iš eigos sulig finaline sirena.

Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą „Lietkabelis“ buvo priekyje 54:47.

Skirtumas tapo dviženklis (57:47) po Dovydo Giedraičio tritaškio pirmoje ketvirtojo kėlinio atakoje, bet tuomet „Žalgiris“ šovė į priekį 9:0 po Janio Strelnieko trijų baudų metimų ir Artūro Milaknio bei Luko Lekavičiaus tritaškių (57:56).

67:67 – toks buvo rezultatas, likus žaisti mažiau nei dvi minutes ketvirtajame kėlinyje.

Vis dėlto mačo pabaigoje, daugiausiai L.Lekavičiaus pastangų dėka, „Žalgiris“ šventė svarbią pergalę prieš Eurolygos sezono startą.

Janis Strelniekas pelnė 18 taškų nugalėtojams ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, L.Lekavičius pridėjo 14.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Joffrey Lauvergne

Kauno komandos jaunuoliai Karolis Lukošiūnas ir Marekas Blaževičius šiame mače nežaidė.

Pralaimėjusiems Kristupas Žemaitis surinko 12 taškų, Vytenis Lipkevičius – 11.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių pralaimėjo 32:34, atliko vienu rezultatyviu perdavimu daugiau – 20:19.

Panevėžiečiai prarado 14 kamuolių, „Žalgiris“ suklydo 11 kartų.

„Lietkabelis“: K.Žemaitis 12, V.Lipkevičius 11, N.Radičevičius, Dž.Gagičius ir K.Berzinis po 8, P.Kalaitzakis ir D.Giedraitis po 7.

„Žalgiris“: J.Strelniekas 18, L.Lekavičius 14, N.Giffey ir J.Lauvergne'as po 9, J.Nebo 8, A.Milaknis 6.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“

Likus 3,9 sek. L.Lekavičius nepataikė, bet pats nusiėmė kamuolį. Pražanga prieš jį ir taiklūs baudų metimai – 73:69.

Likus 29 sek. „Lietkabelis“ neužpuolė.

Likus 46 sek. „Lietkabelis“ suklydo, Dž.Gagičius pažeidė taisykles. Martinas Schilleris naudojasi „iššūkio“ taisykle, kad teisėjai peržiūrėtų epizodą. Austras savo nepasiekė – nesportinė pražanga nebuvo skirta.

J.Strelniekas nuo baudų metimo linijos neklydo, „Žalgiris“ priekyje – 71:69.

Likus 51 sek. J.Neblo blokuoja D.Giedraičio metimą.

39 min. Dž.Gagičius verčia taškus prieš J.Strelnieką, po minutės pertraukėlės L.Lekavičius pataikė iš vidutinio nuotolio – 69:69.

37 min. D.Giedraitis gražiu prasiveržimu sudraskė svečių gynybą, N.Giffey pataikė abi baudas – 67:67.

36 min. Dar vienas L.Lekavičiaus tolimas šūvis, vėl vedantis komandą į priekį, G.Maldūnas rezultatą lygina – 65:65.

35 min. L.Lekavičius išvedė „Žalgirį“ į priekį – 62:61.

34 min. Stabilizuoja situaciją „Lietkabelis“ – 61:58.

32 min. J.Nebo perėmė kamuolį, o A.Milaknis smeigė tritaškį. „Žalgirio“ spurtas jau 9:0 – L.Lekavičius taip pat pataikė iš toli. Komandas teskiria taškas, priekyje dar Panevėžio komanda – 57:56.

31 min. D.Giedraitis kėlinį pradėjo tritaškiu, tačiau netrukus pats prasižengė prieš iš toli atakuojantį J.Strelnieką.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 54:47

30 min. Baigėsi ir trečiasis kėlinys, tačiau intriga prieš ketvirtąjį – milžiniška. Paskutinę sekundę tritaškį šauna N.Radičevičius! Komandas skiria septyni taškai, priekyje „Lietkabelis“.

27 min. K.Berzinis taip pat tikslus iš toli – 49:43.

26 min. V.Lipkevičius pataikė sunkų tritaškį – 46:41.

25 min. Užsikūrė „Lietkabelio“ puolimas – po G.Maldūno taškų šeimininkai priekyje 41:38.

24 min. Daug broko aikštėje: žingsniai vienoje ir kitoje pusėje, netikslūs perdavimai.

22 min. Per pirmąsias dvi minutes taškus pelnė tik svečiai, jie priekyje 38:37.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 37:36

20 min. Prieš pertrauką ekipos apsikeitė tolimais metimais.

19 min. Puiki panevėžiečių greita ataka, nuostabus N.Radičevičiaus perdavimas ir P.Kalaitzakio taškai – „Lietkabelis“ jau priekyje 34:33.

16 min. Dž.Gagičius kietai stabdo J.Lauvergne'ą ir yra baudžiamas nesportine pražanga – 25:22 pirmauja kauniečiai.

15 min. J.Lauvergne'o dėjimas iš viršaus priverčia panevėžiečius prašyti minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ atrodo suaktyvinęs gynybinius veiksmus ir yra priekyje – 24:19.

11 min. T.Cavanaugh metimą iš toli blokavo Dž.Gagičius.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 17:16

10 min. J.Nebo padovanojo stogą varžovui, po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ priekyje – 17:16.

9 min. K.Berzinis įsmeigė tritaškį, kitoje aikštės pusėje J.Nebo kala kamuolį iš viršaus po L.Lekavičiaus perdavimo – 16:16.

6 min. K.Žemaitis smeigė tritaškį, J.Lauvergne'as jau antrą kartą pataikė iš vidutinio nuotolio, pridėjo dar ir dėjimą greitoje atakoje ir N.Čanakas šaukia pasitarimą – 14:11 priekyje kauniečiai.

3 min. N.Giffey pataikė iš toli, V.Lipkevičius pataikė du baudų metimus iš trijų – 6:6.

1 min. K.Žemaitis rungtynes pradėjo dvitaškiu, J.Strelniekas atsakė tritaškiu – 2:3.

Starto penketai:

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis, Kristupas Žemaitis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudyai, Nielsas Giffey, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Joffrey Lauvergne'as.