2020 09 22

Iš gilios duobės išlipęs „Rytas“ išvargo pergalę Prienuose

Antradienį Prienuose sužaistos vienerios LKL antrojo turo rungtynėse. Jose vietos „CBet“ metė rimtą iššūkį Vilniaus „Rytui“, tačiau po pertraukos Donaldo Kairio auklėtiniai sugebėjo perlaužti rungtynių svarstykles ir šventė nelengvą pergalę – 90:80 (18:30, 17:13, 25:18, 30:19).

Prienų ekipa uždavė gerą toną rungtynėms: po spurto 12:0 pirmavo prieš „Rytą“ jau 27:13. Taškų stygių vilniečiai nutraukė, tačiau ketvirtį šeimininkai vis tiek laimėjo tvirtai (30:18), tuo tarpu antrąjį kėlinį abi ekipos pradėjo strigusiu puolimu.

Vis tik Roko Gusčio ir Mindaugo Girdžiūno taškai „Ryto“ atsilikimą mažino (31:41), o „CBet“ neišnaudojo progų – nepataikė bei klydo, kas lėmė, jog po antrojo kėlinio persvara mažėjo iki 8 taškų – 43:35.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai buvo susigrąžinę dviženklę persvarą (61:50), tačiau neilgam. „Rytas“ pataikė 8 baudos metimus iš eilės, o R.Gustys ketvirtį baigė dvitaškiu – po jo svečiai atsiliko tik minimaliai – 60:61.

Paskutiniame kėlinyje „Rytas“ ėmė iniciatyvą į savo rankas: po tritaškį pataikė M.Girdžiūnas, Augustas Marčiulionis ir Gytis Radzevičius, o spurtas tęsėsi iki 15:0 – 79:68. Ši atkarpa tapo lemiama.

„Ryto“ komandos lyderiu buvo dvigubą dublį surinkęs (14 tšk., 10 atk. kam.) Martynas Echodas, o lygiai tiek pat taškų kraitį papildė ir M.Girdžiūnas su R.Gusčiu. Pastarasis žaidė vos 14 minučių.

11 taškų prie pergalės pridėjo Andrew Goudelockas, 8 – Arnas Butkevičius.

„CBet“ ekipai po 19 taškų pelnė Marquisas Wrightas ir Regimantas Miniotas (8 atk. kam.), 11 – Mindaugas Sušinskas, 10 – Ernestas Mankauskas, 6 – Tomas Digbeu.

„Rytas“ Prienuose žaidė be vieno savo lyderių Demetriuso Jacksono.