2019 11 30

Jaunimo derbyje – sirgalių grumtynės, pratęsimo drama ir „Žalgirio-2“ pergalė paskutiniu metimu

Šeštadienį Vilniuje griaudėjo mažoji „Jeep“ arena, kurioje ginklus surėmė „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai. „B tribūna“, iš pradžių kūrusi puikią atmosferą, vėliau įsivėlė į konfliktą su apsauga, o šeimininkai, atsitiesę pačioje rungtynių pabaigoje, galiausiai per pratęsimą krito po lemiamo Justino Ramanausko metimo 95:97 (23:24, 16:13, 17:28, 27:18, 12:14).
NKL derbis, susitinka Vilniaus „Perlas“ ir Kauno „Žalgiris2
NKL derbis, susitinka Vilniaus „Perlas“ ir Kauno „Žalgiris2 / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Prieš rungtynes Vilniaus klubo sirgaliai per visą tribūną išskleidė milžinišką plakatą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./NKL derbis, susitinka Vilniaus „Perlas“ ir Kauno „Žalgiris2“

Tiesa, tai nebuvo tik gražiu palaikymu pažymėtas mačas. „B tribūna“ susistumdė su apsaugos darbuotojais, teko įsikišti ir spec. pajėgoms. Galiausiai konfliktą užgesino įsikišęs Rolandas Jarutis.

Panašu, kad toks priešiškumas nesudrebino „Žalgirio-2“ jaunuolių kinkų – jie ilgą laiką laikėsi priekyje, nors ir nedideliu skirtumu.

Trečiasis kėlinys buvo itin sėkmingas kauniečiams. Jie 10-ties minučių atkarpą laimėjo 28:17 ir įgijo devynių taškų pranašumą.

Nuo pat lemiamo ketvirčio pradžios „Perlas“ priartėjo prie varžovų po Augusto Marčiulionio ir Ąžuolo Tubelio taiklių metimų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis

„Žalgiris-2“ po Vitalijaus Kozio tritaškio buvo įgijęs 8 taškų pranašumą (74:66) kėlinio viduryje, bet vilniečiai šovė į priekį ir, likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, rezultatas tapo lygus 76:76.

A.Marčiulionis, likus žaisti pusantros minutės, po ilgos pertraukos išvedė „Perlą“ į priekį (80:79).

Drama tęsėsi iki paskutinių ketvirčio sekundžių, tačiau pergalę išplėšti galėjęs Andreaso Kalogiroso metimas iš trijų taškų zonos nebuvo taiklus. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Justinas Ramanauskas ir Mantas Rubštavičius papildomą laiką pradėjo tritaškiais ir kauniečiai truktelėjo pirmyn (89:83).

Likus žaisti 35 sekundes, „Perlas“ atsiliko penkiais taškais (90:95), bet A.Marčiulionis sumetė baudų metimus, o po varžovų klaidos dar įsmeigė tritaškį (95:95).

Rungtynių didvyriu tapo J.Ramanauskas, kuris, švieslentei skaičiuojant paskutines sekundes, pataikė dvitaškį ir išplėšė „Žalgirio-2“ pergalę 97:95.

Beje, po mačo nedidelis kipišas kilo tarp „Žalgirio“ žaidėjų ir „B tribūnos“.

Po pergalingo J.Ramanausko metimo jaunieji žalgiriečiai suvirto švęsti aikštės viduryje prie pat aršiausių vilniečių sirgalių, kurie per mačą kelis kartus užvedinėjo necenzūrines ir piktas skanduotes varžovų adresu.

Kai po finalinės sirenos prieš „B tribūnos“ lyderių veidus pora Kauno žaidėjų iškėlė rankas, aistruoliai šoko ant jaunųjų krepšininkų.

Laimė konflikto buvo išvengta. Į aikštę atskubėjęs žalgiriečių treneris Arvydas Gronskis greitai suvijo savo auklėtinius į persirengimo kambarį, o prie R.Jaručio prižiūrėti tvarkos priėjo ir kitas Vilniaus klubo vadovas Linas Kleiza.

Iš viso J.Ramanauskas per 30 minučių pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 1/3 trit.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

V.Kozys surinko 21 tašką (5/11 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, 5 kartus suklydo ir perėmė 3 kamuolius. Tiesa, jis rungtynių nebaigė dėl 5 asmeninių pražangų.

Pralaimėjusiems Ą.Tubelis surinko 23 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, A.Marčiulionis pridėjo 20 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas“: Ą.Tubelis 23 (8 atk. kam.), A.Marčiulionis 20, S.Jarumbauskas 14, A.Šimonis ir E.Jermolajevas (7 atk. kam.) po 11.

„Žalgiris-2“: V.Kozys 21 (3/3 trit., 7 atk. kam. 5 kl., 5 pr.), J.Ramanauskas 17 (6 rez. perd.), G.Bergaudas 14 (11 atk. kam.), K.Babušis 13.