2018 02 11

Fantastiškas krepšinis: „Lietuvos rytas“ antrą kartą nukovė „Žalgirį“

Ilgai ieškota Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynyba atsirado pačiu laiku. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai sausakimšoje „Siemens“ arenoje antrą kartą šį sezoną 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 21:18) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir nutraukė kauniečių dešimties pergalių seriją LKL. Kauniečiai antrajame kėlinyje turėjo 16 taškų pranašumą, tačiau viską iššvaistė.
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Jau pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas buvo išaugęs iki 14 taškų, o antrojo kėlinio pradžioje pasiekė 16-os taškų ribą (30:14). Tačiau tada viskas pasikeitė. Fantastiškai spurtavęs „Lietuvos rytas“ laimėjo kėlinį 24:12 ir iki pertraukos išlygino rezultatą 38:38.

Labiausiai prie spurto prisidėjęs Travisas Petersonas antrajame kėlinyje pataikė net tris tritaškius. Iš viso jis surinko 21 tašką.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs 7 taškų pranašumą, o kėlinys baigėsi įspūdingu Artūro Jomanto bloku Axeliui Toupane‘ui.

Ketvirtajame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ atrodo kiek pavargęs ir „Lietuvos rytas“ sėkmingai užbaigė rungtynes.

Ypač įdomi akistata virė tarp Brandono Davieso ir Martyno Echodo. „Lietuvos ryto“ talentas išrašė du iš eilės įspūdingus blokus žalgiriečiui, o vėliau jie jau kovėsi dėl kamuolio ant parketo.

Kauno „Žalgiriui“ šiose rungtynėse nepadėjo Beno Udrihas ir Vasilije Micičius.

Rungtynes Vilniuje stebėjo jo ekscelencija Valdas Adamkus ir Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

„Lietuvos rytui“ sezonas Europoje baigėsi, tuo metu „Žalgiris“ tęsia lenktynes dėl Eurolygos ketvirtfinalio. Nors kauniečiai nusileido Maskvos srities „Chimki“, tačiau šiuo metu su 13 pergalių ir 9 pralaimėjimas vis dar užima 6-ąją vietą stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

Prieš tai tarpusavyje „Lietuvos rytas“ susitiko du kartus bei pasidalino po pergalę. Pirmąjį mačą Vilniuje „Žalgiris“ laimėjo 70:67, tuo metu Kaune 65:63 triumfavo sostinės klubas.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 21, L.Mavrokefalidis 13, R.Giedraitis 11, C.Krameris 8, J.Baronas 7, B.Madgenas ir M.Echodas po 6, M.Girdžiūnas 3.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (3/4 trit.), A.Toupane'as 14, A.Milaknis 13 (3/4 trit.), K.Pangosas 11 (5 rez. perd.), B.Daviesas 5 (10 atk. kam.), P.Jankūnas 5, A.Kavaliauskas 4, A.White’as 0, P.Valinskas 0.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 75:68

40 min. Žalgiriečiai nebespėjo išsigelbėti. Rungtynes nulėmė T.Petersono baudos metimai, likus žaisti 22 sek.

38 min. B.Madgenas pataikė iš vidutinio nuotolio – 69:63.

37 min. C.Krameris pataikė sudėtingą metimą griūdamas, bet A.Toupane'as sumetė baudos metimus – 67:63.

36 min. K.Pangosas pataikė tik vieną baudos metimą – 65:61.

35 min. R.Giedraitis persvėrė rezultatą vilniečių naudai, o areną pakėlė tritaškiu – 65:60.

34 min. E.Ulanovas persvėrė rezultatą – 58:60.

33 min. A.Milaknis braukė šeimininkų persvarą iki trijų taškų, o E.Ulanovas išlygino rezultatą – 58:58.

32 min. A.Toupane'as tapo rezultatyviausiu Kauno ekipoje su 12 taškų – 56:52.

31 min. R.Giedraitis pataikė sudėtingą metimą – 56:50.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 54:50

30 min. A.Kavaliauskas baudos metimais sumažino skirtumą. E.Ulanovas smeigė svarbų tritaškį. Kėlinys baigėsi įspūdingu A.Jomanto bloku A.Toupane'ui.

29 min. B.Madgenas padidino vilniečių persvarą iki 7 taškų – 52:45.

28 min. J.Baronas pataikė iš vidutinio nuotolio, bet L.Mavrokefalidis prasižengė antrą kartą iš eilės – 48:45.

27 min. A.Toupane'as pataikė du baudos metimus – 46:44.

26 min. T.Petersonas pataikė jau ketvirtą tritaškį – 46:42.

25 min. A.Milaknis iš po krepšio nutraukė taškų tylą – 43:42.

22 min. Vilniečiai sėkmingai pradėjo antrąją rungtynių dalį. Taškus toliau rinkosi T.Petersonas, o M.Echodas ir vėl žarstė blokus – 43:40.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 38:38

20 min. A.Kavaliauskas sumažino skirtumą iki taško. E.Ulanovas baudos metimu išlygino rezultatą. Fantastiška pirmoji rungtynių pusė ir lygybė.

18 min. Trečią tritaškį pataikęs T.Petersonas persvėrė rezultatą – 38:35.

17 min. J.Baronas išlygino rezultatą, bet tada tritaškį smeigė A.Milaknis. J.Baronas vėlgi atsakė tuo pačiu – 35:35.

16 min. M.Echodas B.Daviesui išrašė du blokus iš eilės! T.Petersono tritaškis ir C.Kramerio taškai sumažino skirtumą iki dviejų – 30:32.

15 min. R.Giedraitis dėjimu sudrebino areną iki mažino skirtumą iki 7 taškų – 25:32.

14 min. M.Echodas mažino skirtumą iki 9 taškų, bet tada B.Daviesas pergudravo varžovą. Netrukus krepšininkai susikibo dėl kamuolio ant parketo – 21:32.

12 min. T.Petersonas gaivino vilniečius tritaškiu – 17:30.

11 min. „Žalgiris“ pasiekė rekordinę 16 taškų persvarą – 14:30.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 14:26

10 min. R.Giedraitis dėjimu mažino skirtumą, bet K.Pangoso tritaškis padidino žalgiriečių pranašumą iki 12 taškų.

9 min. A.Milaknis paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį. M.Girdžiūnas atsakė tuo pačius – 12:23.

8 min. A.Kavaliauskas tradiciškai Vilniuje sutiktas švilpimais.

7 min. P.Jankūnas dar labiau didino svečių pranašumą – 9:20.

6 min. Šeimininkai jau padarė 4 klaidas, žalgiriečiai dar nesuklydo. K.Pangosas didino persvarą iki 9 taškų – 9:18.

4 min. P.Jankūnas, L.Mavrokefalidis ir A.Toupane'as atliko tritaškių šou – 9:16.

3 min. Komandos žaidė aukšta sparta. A.Toupane'as ir M.Echodas apsikeitė dvitaškiais, o pirmuosius taškus pelnė K.Pangosas – 4:7.

1 min. Rungtynes pradėjo E.Ulanovo tritaškis – 0:3.

Startiniai penketai:

„Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas, Martynas Echodas, Benas Madgenas, Chrisas Krameris, Loukas Mavrokefalidis.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Kevinas Pangosas, Brandonas Daviesas, Axelis Toupane'as.