2019 05 22

Principinę seriją „Rytas“ pradėjo smūgiu klaikiai atakavusiam „Neptūnui“

Visą sezoną su Vilniaus „Rytu“ pečiais dėl antrosios vietos reguliariajame LKL sezone stumdęsi Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai galiausiai ją iškovojo, tačiau vos tik prasidėjus pusfinalio serijai gavo skaudų antausį ir prarado namų aikštės pranašumą. Trečiadienio vakarą Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išsivežė labai svarbią pergalę iš uostamiesčio, patiesęs vietos ekipą 75:46.
LKL rungtynės: „Neptūnas“ – „Rytas“
LKL rungtynės: „Neptūnas“ – „Rytas“ / Karolio Bakūno nuotr.

LKL pusfinalio serijoje kovojama iki dviejų pergalių. Antras mačas bus žaidžiamas „Ryto“ tvirtovėje. Trečioji dvikova, jei prireiks, vėl vyktų Klaipėdoje.

Trečiadienio mače vilniečiai apčiuopiamą pranašumą susikrovė jau rungtynių pradžioje ir šansų savo varžovams nepaliko.

Šeimininkų inkaru, galiausiai nutempusiu juos žemyn, tapo klaikus pataikymas iš toli. Šiame mače klaipėdiečiai pirmą ir vienintelį tritaškį pataikė tik 37-ąją dvikovos minutę, prieš tai prametę net 18 kartų.

Pro šalį iš tolį šaudę Kazio Maksvyčio auklėtiniai užfiksavo šio sezono antirekordą. Iki šiol mažiausiai taškų per rungtynes buvo surinkusi Prienų „Skycop“, kurią Kauno „Žalgiris“ sutriuškino 93:48.

„Neptūnas“ taip pat liūdinai žvelgė ir į tolimų metimų sezono antirekordą, kai pataikė vos vieną tritaškį iš 20 (5 proc.).

„Rytą“ į pergalę šiame susitikime vedė nuostabią sportinę formą demonstruojantis Arnas Butkevičius. Puolėjas surinko galingą dvigubą dublį: pelnė 17 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Klaipėdiečių gretose dviženklę taškų ribą pasiekė vienintelis Gytis Masiulis, kuris pelnė 12 taškų. Aukštaūgis taip pat buvo ir vienintelio „Neptūno“ tikslaus tritaškio autorius.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 12, Deividas Gailius ir Jerai Grantas po 8.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 17 (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Derekas Needhamas 12, D.J.Seeley ir Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.) po 11, Mindaugas Girdžiūnas 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 46:75 (10:17, 17:19, 12:20, 7:19).

40 min. Mačas baigėsi. Be intrigos.

38 min. Gytis Masiulis pagaliau pataiko iš toli. Devynioliktuoju „Neptūno“ bandymu.

35 min. Vėl pusė kėlinio be „Neptūno“ taškų.

33 min. Nesportinė pražanga skiriama Gyčiui Masiuliui. Arciomas Parachouskis sumeta baudas ir „Ryto“ persvara pirmą kartą perlipa 20 taškų ribą (60:39).

32 min. Vilniečiai nutraukia bet kokius sostinės klubo bandymus „kabintis“. Tuo tarpu Dainius Adomaitis dar turi rezervų. Į aikštę meta beveik visą trečią kėlinį ant suolelio sėdėjusį Arciomą Parachouskį.

31 min. Klaipėda ir toliau atrodo klaikiai, „Rytas“ labai arti svarbios pergalės.

III kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 39:56 (10:17, 17:19, 12:20).

28 min. Šeimininkai bando gelbėtis. Emociškai pakili atkarpa leidžia jiems sumažinti deficitą iki 10 taškų, bet Eimantas Bendžius tada pataikė du iš eilės sudėtingus metimus ir „Rytas“ vėl pabėgo 51:37.

25 min. Klaipėdiečiai ir toliau ieškojimuose, o „Rytas“ apsukų nemažina. Vilniaus klubą į priekį traukia buvęs „Neptūno“ lyderis Arnas Butkevičius ir sostinės klubo pranašumas didėja iki 14 taškų.

23 min. „Neptūnas“ ir toliau neranda kelių prie vilniečių krepšio. Šeimininkų puolimas stipriai stringa, o laivas – skęsta. Šeimininkai atsilieka 30:44.

II kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 27:36 (10:17, 17:19).

20 min. „Rytas“ per pirmą kėlinį pataikė šešis tritaškius, jų varžovai – nė vieno iš devynių.

17 min. „Neptūnas“ spurtuoja 8:0 ir lieka vos septynių taškų deficitas.

16 min. D.J.Seeley dar vienas fantastiškas tritaškis. Dešimtasis jo taškas didžiulė „Ryto“ persvara (30:15).

15 min. Arno Butkevičiaus tritaškis nuo lentos. Devintasis jo taškas.

14 min. „Neptūnas“ ir antram kėlinyje taškus rinko labai sunkiai. Visi klaipėdiečių metimai iš baudos aikštelės, iš toli nepataikyta nė karto ir trylikos taškų deficitas.

12 min. D.J.Seeley kėlinį pradeda penkiais taškais ir „Rytas“ pirmą kartą įgyja dviženklį pranašumą – 22:10.

I kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 10:17.

10 min. Kėlinį reidu užbaigia Lorenzo Wiliamsas, bet 10 „Neptūno“ taškų per kėlinį – ne tai, ko norėtų Kazys Maksvytis.

8 min. Antroje kėlinio pusėje „mėlynieji“ nusiramino, jų atakos tapo logiškesnės, bet pasivyti varžovų niekaip nesisekė. Po Mindaugo Girdžiūno pataikymo iš baudos aikštelės krašto ir Arno Butkevičiaus taiklių baudų „Rytas“ priekyje – 15:8.

5 min. Kazys Maksvytis gavo įspėjimą iš teisėjų. Vilniečiai mačo pradžioje – sėkmingesni. Per pusę kėlinio „Neptūnas“ surinko vos keturis taškus, o po Dereko Needhamo tritaškio „Rytas“ šoktelėjo į priekį 9:5.

2 min. Rungtynių pradžia – nervinga. Klaipėdos aistruoliams pagal tradiciją iki pirmųjų „Neptūno“ taškų teko pastovėti ilgiau nei dvi minutes, tačiau vėliau šeimininkai iš lėto rinkti taškus.