Publikuota: 2017 spalio 4d. 18:32

Kazys Maksvytis išvarytas iš aikštės, o „Lietkabelis“ jau vienvaldis LKL lyderis

Kazys Maksvytis
K.Bakūno nuotr. / Kazys Maksvytis

Kaziui Maksvyčiui sugrįžimas į Panevėžį baigėsi persirengimo kambaryje ir pralaimėtu maču. Buvęs „Lietkabelio“ treneris buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis už audringą reakciją į teisėjų sprendimus ir paliko Klaipėdos „Neptūną“ be pagrindinio trenerio LKL rungtynėse Panevėžyje, kur susitiko du LKL čempionato lyderiai.

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai (5-0) įsitaisė vienvaldėje lyderių kėdėje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Panevėžio komanda iškovojo penktąją pergalę iš eilės, trečiadienį 88:76 (14:19, 23:15, 33:21, 18:21) įveikusi Klaipėdos „Neptūną“ (4-1), kuriam tai buvo pirmoji nesėkmė po keturių pergalių.

Panevėžio ekipa atitrūko po uraganiško trečiojo kėlinio, kurį laimėjo 33:21.

Adas Juškevičius prie pergalės pridėjo 16 taškų, pataikęs 4 tritaškius iš 9.

Arturo Štalbergo treniruojamas „Lietkabelis“ iš viso pataikė 11 tritaškių iš 23 (48 proc.) ir tai buvo didžiausias pranašumas lyginant visus statistikos rodiklius, nes „Neptūnas“ pataikė vos keturis tolimus metimus iš 23.

Tai buvo ypatingas mačas „Neptūno“ treneriui K.Maksvyčiui.

Praėjusius du sezonus jis treniravo Panevėžio klubą buvo sutiktas plojimais Panevėžio aistruolių, bet „Neptūnui“ pradėjus skęsti antrojoje rungtynių pusėje buvo išvarytas iš aikštės dėl antrosios techninės pražangos ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

„Lietkabelis“: A.Juškevičius 16, D.Tarolis 15, K.Lavrinovičius 14, V.Čepukaitis 12, L.Williamsas 9 (7 rez. perd.).

„Neptūnas“: A.Butkevičius 19, S.Galdikas 15, J.Palaciosas 13, E.Želionis 9, R.Seibutis 8.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Ketvirtasis kėlinys

20:29

38 min. Vadovaujamas T.Rinkevičiaus Klaipėdos klubas bando vytis, bet „Lietkabelis“ artėja prie penktosios pergalės čempionate (81:72).

35 min. S.Galdikas, praėjusį sezoną atstovavęs „Lietkabeliui“ kaunasi iš visų jėgų ir jau įmetė 11 taškų į buvusios komandos krepšį.

33 min. K.Maksvytis užsidirbo antrąją techninę pražangą! Jis turi palikti aikštę, o trenerio pareigas paliko asistentui Tomui Rinkevičiui.

Trečiasis kėlinys

20:02

30 min. A.Juškevičiaus suorganizuotas uraganinis pabėgimas leido „Lietkabeliui“ sukaupti net penkiolikos taškų persvarą: 70:55. Per trečiąjį kėlinį Panevėžio krepšininkai pelnė net 33 taškus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adas Juškevičius

29 min. Dar viena nesportinė pražanga „Neptūnui“, šįkart J.Palaciosui už šiurkščią pražangą prieš A.Juškevičių.

25 min. K.Maksvytis skėsčioja rankomis, „Neptūno“ žaidėjai nubausti techninėmis ir nesportinėmis pražangomis, o tuo metu L.Wiliamsas mėto tritaškius. Po dviejų amerikiečio tolimų šūvių „Lietkabelis“ atitrūko 57:44.

23 min. „Lietkabelio“ spurtas, per kurį D.Tarolis pelnė 5 taškus, staigiai leido susikurti šeimininkams dviženklę persvarą: 49:39.

Antrasis kėlinys

19:18

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ priekyje 37:34.

Panevėžio komandai daugiausiai taškų pelnė K.Lavrinovičius (9), V.Čepukaitis (8) ir D.Tarolis (6). „Neptūno“ gretose per pirmuosius du kėlinius rezultatyviausi buvo A.Butkevičius (9), J.Palaciosas (8) ir E.Želionis (6).

K.Bakūno nuotr./Arnas Butkevičius

20 min. Žiūrovai ploja patenkinti, o šį jausmą jiems sukėlė teisėjai, skyrę techninę pražangą K.Maksvyčiui už pernelyg audringas pastabas.

17 min. S.Jasaitis kryptelėjo čiurną ir paliko aikštę šlubuodamas. Jo paslaugų dar prireiks šeimininkams, kurių persvara minimali: 30:29.

13 min. Koks Ž.Peinerio dėjimas! Panevėžio komandos latvis ramiai įsiveržė į svečių baudos aikštelę, o tada staiga pakilo ir žiebė kaire ranka kamuolį į krepšį visa jėga. Nuostabus epizodas įkvėpė „Lietkabelį“, kuris išlygino rezultatą: 21:21.

Pirmasis kėlinys

18:57

10 min. Panevėžio klubui sunku remtis vien priekinės linijos žaidėjais K.Lavrinovičiumi ir V.Čepukaičiu (abu pelnė po 6 taškus). „Neptūnas“ turi daugiau ginklų, kurie padėjo laimėti pirmąjį kėlinį. 19:14 svečių iš Klaipėdos naudai.

7 min. Traumą išsigydęs Tomas Delininkaitis pirmą kartą šį sezoną pasirodė „Neptūno“ gretose. Tomas žaidžia pirmąsias rungtynes savo gimtojo miesto komandoje po 14 metų pertraukos!

2 min. Greitu krepšiniu prasidėjo rungtynės, tarsi žaistų jaunimo komandos. Net ir 37 metų K.Lavrinovičius skuba, o rezultatas lygus: 6:6.

Starto penketai

18:55

„Lietkabelis“: L.Williamsas, Ž.Peineris, S.Jasaitis, K.Lavrinovičius, V.Čepukaitis.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas, R.Seibutis, A.Butkevičius, E.Želionis, J.Palaciosas.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-04 18:55
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

Saugumas futbolo čempionate gali baigtis dar didesniais rusų laisvių suvaržymais