2016 04 27 /22:53

Kendrickas Brownas išplėšė „Lietuvos rytui“ pergalę prieš „Lietkabelį“

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pavyzdingai kovėsi su Vilniaus „Lietuvos rytu“, tačiau pralaimėjo pirmąsias LKL ketvirtfinalio serijos rungtynes 74:79 (18:19, 21:24, 22:18, 13:18). Pergalę vilniečiams išplėšė drąsus Kendricko Browno tritaškis ir paskutinę sekundę Mindaugo Lukauskio perimtas kamuolys.

Likus žaisti 48 sek. V.Vasylius pataikė fantastišką tritaškį su varžovo pražanga, įmetė baudą ir „Lietkabelis“ pirmavo 74:73, tačiau K.Brownas be jokio derinio smeigė tritaškį per A.Valeikos rankas.

A.Valeika prasižengė puolime, tačiau iškart pataisė savo klaidą perimdamas kamuolį iš K.Browno. Vis dėlto M.Lukauskis paskutinę sekundę išmušė kamuolį iš V.Vasyliaus rankų, kuris turėjo progą po krepšiu išplėšti pergalę. Likus sekundei svečiai prasižengė, tad „Lietuvos rytas“ jau buvo nepavejamas.

Vilniečiai sunkiai pradėjo rungtynes ir vienintelė gera atkarpa buvo trečiojo ketvirčio pradžioje, kai iki kėlinuko vidurio pavyko susikrauti dviženklę persvarą – 58:48. Tačiau vėl pasipylė klaidos ir padrika gynyba, leidusi panevėžiečiams išlyginti rezultatą – 61:61.

Iki pertraukos 21 tašką sumetęs G.Orelikas per antrą mačo dalį įmetė tik tris, tačiau prabilo A.Jomantas ir K.Brownas. Lemiamas ketvirtis vyko taškas į tašką, bet amerikietis mačo pabaigoje išplėšė vilniečiams pergalę. Pasiteisino „Lietuvos ryto“ taktika leisti svečiams mėtyti tritaškius. Nors Ž.Janavičius pataikė du metimus, tačiau net keturi jo bandymai ketvirtajame kėlinyje skriejo pro šalį – visi metimai buvo patogūs ir paruošti.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (5/7 trit.) 24, K.Brownas (2/3 trit., 5 atk. kam.) 15), A.Gudaitis (7/10 dvit., 6 atk. kam.) 14, D.Gailius ir A.Jomantas (2/3 trit.) po 10.

„Lietkabelis“: Ž.Janavičius (4/6 dvit., 2/10 trit.) 15, V.Vasylius (3/4 trit.) 12, A.Valeika (5/11 dvit., 7 atk. kam.) 10, A.Labuckas 9.