2015 01 18

Klaipėdoje „Neptūnas“ priešinosi Kauno „Žalgiriui“, bet galiausiai pralaimėjo 76:80

Dvi stipriausios LKL komandos antrą kartą šį sezoną surėmė ginklus. Lapkritį Kaune „Žalgiris“ nepadoriu skirtumu pažemino „Neptūną“ 86:48, bet Klaipėdoje viskas klostėsi kitaip. Po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai triuškino svečius iš Kauno, tačiau šie susiėmė, laimėjo trileriu virtusias rungtynes ir pratęsė pergalių seriją iki 19.
Rungtynių akimirka / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 76:80 (26:18, 14:23, 19:12, 17:27)

Pirmąjį rungtynių kėlinį Klaipėdos „Neptūnas“ laimėjo 26:18 ir nustatė visai kitą toną negu ankstesniame šių komandų susitikime. Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai prisiminė, kaip reikia žaisti, ir pasivijo varžovus. Trečiajame kėlinyje pajėgesni ir vėl buvo klaipėdiečiai, tačiau rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidė svečiai.

Kauno ekipą į priekį vedė 16 taškų pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Jamesas Andersonas. Po 14 taškų pridėjo Artūras Gudaitis ir Artūras Milaknis.

Šeimininkams 16 taškų surinko komandos kapitonas Martynas Mažeika. Po 14 taškų surinko Mindaugas Girdžiūnas ir Deividas Gailius. Mustafa Shakuras pelnė 10 taškų.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 16 (6 atk. kam.), Artūras Gudaitis 14 (4/5 dvit., 2 per. kam.), Artūras Milaknis 14, Robertas Javtokas 9 (8 atk. kam.), Darius Songaila 6, Edgaras Ulanovas 6 (4 rez. perd.), Lukas Lekavičius 4 (2 per. kam.), Siimas Vene 4, Tomas Dimša 3, Willas Cherry 2, Paulius Jankūnas 2 (6 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 0.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 16 (7/11 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 14 (2 per. kam.), Deividas Gailius 14 (5/8 dvit.), Mustafa Shakuras 10 (4 rez. perd., 2 per. kam.), Simas Galdikas 9, Donatas Zavackas 7, Valdas Vasylius 4, Vytautas Šarakauskas 2.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 23 0 23 1567:1930

Ketvirtasis kėlinys: Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 76:80 (26:18, 14:23, 19:12, 17:27)

S.Vene tritaškiu metimu sumažino kauniečių deficitą (61:60). Dar vieną tritaškį pataikė A.Milaknis, tačiau į tai dvitaškiu atsakė M.Mažeika (64:63). „Žalgiris“ tęsė taiklių tritaškių seriją –  šį kartą taiklus buvo J.Andersonas (64:66). Valdas Vasylius dvitaškiu išlygino rezultatą, o kitoje aikštelės pusėje tolimu metimu atsakė D.Gailius (69:68).

„Žalgiris“ vedinas J.Andersono vėl išsiveržė į priekį (70:75). V.Vasylius sušvelnino rezultatą, o M.Girdžiūnas likus 38-ioms sekundėms metimu iš po krepšio sugrąžino intrigą (74:75). Iniciatyvos vėl ėmėsi J.Andersonas ir iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 26 sekundėms padidino „Žalgirio“ persvarą (74:77).

Po minutės pertraukėlės svečiai pražangomis sustabdė klaipėdiečių ataką, o M.Girdžiūnas realizavo tik vieną baudos metimą (75:77). Vienu taikliu baudos metimu atsakė ir S.Vene (75:78). M.Girdžiūnas ir vėl pataikė vieną baudos metimą (76:78), o J.Andersono ranka nedrebėjo (76:80) ir „Žalgiris“ iškovojo pergalę.

Trečiasis kėlinys: Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 59:53 (26:18, 14:23, 19:12)

M.Mažeikos ir D.Gailiaus vedini klaipėdiečiai sėkmingai pradėjo trečią kėlinį ir nutolo (49:41). Kauniečiai atsakė Roberto Javtoko ir Edgaro Ulanovo taškais (51:47). L.Lekavičius neleistinai sustabdė „Neptūno“ greitą ataką ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Taiklūs keturi M.Girdžiūno metimai leido uostamiesčio krepšininkams nutolti (57:49). Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais baudų metimais ir po 30-ies minučių kovos pirmavo aikštelės šeimininkai – 59:53.

Antrasis kėlinys: Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 40:41 (26:18, 14:23)

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu 6:0 ir K.Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos įvykiai ir vėl palankiau klostėsi kauniečiams, kurie po R.Javtoko dvitaškio išlygino rezultatą (26:26). A.Milaknis tritaškiu persvėrė rezultatą, tačau greitos atakos metu tikslus buvo ir M.Mažeika (32:29).

Aikštelės šeimininkams buvo pavykę padidinti pranašumą (36:30), tačiau penkiais taškais atsakė J.Andersonas ir Lietuvos čempionai priartėjo (36:35). Po D.Songailos tolimo dvitaškio kauniečiai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau efektingu dėjimu atsakė M.Shakuras (40:39). P.Jankūnas baudų metimas sugrąžino pranašumą laikinosios sostinės ekipai (40:41).

Pirmasis kėlinys: Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 26:18

Pirmosiomis rungtynių minutėmis aikštelės šeimininkai nesusitvarkė su A.Gudaičiu. Po krepšiu dominavęs aukštaūgis leido svečiams pirmauti (2:4). Kitoje aikštelės pusėje sėkmingu žaidimu atsakė M.Mažeika ir D.Zavackas (9:4) ir G.Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos taškais apsikeitė S.Galdikas ir A.Gudaitis. Keturis taškus iš eilės pelnė D.Gailius ir „Neptūnas“ įgijo dviženklį pranašumą (17:6). Sėkmingą atkarpą sužaidė ir M.Girdžiūnas pataikęs iš toli bei pridėjęs du baudų metimus (24:13). Ketvirtį šiek tiek sėkmingiau baigė „Žalgirio“ krepšininkai ir po pirmų dešimties minučių ekipas skyrė 8 taškai – 26:18.