2016 02 27

Klaipėdoje – sprigtas Vilniaus „Lietuvos rytui“

Antanas Kavaliauskas ne veltui baiminosi dvikovos su Klaipėdos „Neptūnu“. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai prieš savaitę beviltiškai nusilenkė Vilniaus „Lietuvos rytui“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje. Tačiau šį vakarą Klaipėdoje tai uostamiesčio klubas buvo padėties šeimininkas. „Neptūnas“ namuose 70:62 (19:10, 16:21, 13:20, 22:11) palaužė „Lietuvos rytą“ ir pirmą kartą šį sezoną nugalėjo vieną iš dviejų LKL favoritų.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
LKL | Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 70:62 | Klaipėda

Pastarąjį kartą „Neptūnas“ Vilniaus komandą buvo įveikęs 2015-ųjų gegužės 18-ąją. Bet klaipėdiečių pergalė nepriminė sensacijos.

Iniciatyva „Neptūnui“ priklausė didžiąją rungtynių dalį. Dar pirmojo kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai atitrūko 19:10.

Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje Gedimino Oreliko ir Antano Kavaliausko metimų įkvėptas „Lietuvos rytas” persvėrė rezultatą 60:55.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Danielis Ewingas

Bet tada vilniečiai tiesiog sustojo. „Neptūnas“ priartėjo, Martynas Mažeika pataikė iš toli, Jerai Grantas greitoje atakoje išprovokavo nesportinę Gedimino Oreliko pražangą ir likus žaisti pusantros minutės Klaipėdos klubas buvo priekyje 63:60.

Per 5 paskutiniąsias rungtynes minutes „Lietuvos rytas“ sukrapštė tik du taškus ir turėjo pripažinti „Neptūno“ pranašumą 62:70.

„Lietuvos rytas“ tiksliau metė ir dvitaškius (52-44 proc.) ir tritaškius (33-31 proc.), tačiau Tomo Pačėso komandai brangiai kainavo 17 klaidų, kai „Neptūnas“ klydo tik 10 sykių.

„Gynyba buvo raktas į pergalę. Prieš savaitę „Lietuvos rytas“ mus labai smarkiai nuskriaudė. Po video analizės padarėme rimtas išvadas“, – sakė rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas Danielis Ewingas, pelnęs 21 tašką ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėdoje – sprigtas Vilniaus „Lietuvos rytui“

„Lietuvos rytas“ dar vertėsi be penktadienį oficialiai pristatyto Artūro Jomanto.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rokiruotės baigtos: „Lietuvos ryto“ sudėtyje – paskutinis klaustukas

Klaipėdiečių triumfą stebėjo sausakimšai „Švyturio“ areną užpildę 5500 žiūrovų.

LKL čempionate šį sezoną „Lietuvos rytas“ nusileido penkioms skirtingoms lygos komandoms – „Žalgiriui“, „Neptūnui“, „Juventus“, „Pieno žvaigždėms“ ir „Lietkabeliui“.

„Neptūnas”: Danielis Ewingas 21 (5 rez. perd.), Jerai Grantas 10, Donatas Zavackas 8, Martynas Mažeika ir Vytautas Šarakauskas po 6.

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 15, Adamas Lapeta 11, Antanas Kavaliauskas 9, Kendrickas Brownas 8.

17:10

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Adamas Lapeta

Pirmuosius taškus „Lietuvos rytas“ pelnė tik prabėgus pustrečios minutės. Metimas buvo nestandartinis – vilniečių vidurio puolėjas Adamas Lapeta išdrįso atakuoti iš vidutinio nuotolio ir „Neptūno“ gynybą nustebino tiksliu metimu. Gynybinė rungtynių pradžia švieslentėje uždegė skaičius 2:2.

A.Lapeta rungtynes starto penkete pradėjo kartu su Antanu Kavaliausku.

17:12

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Antanas Guoga ir Tautvydas Barštys

Klaipėdoje iš pirmosios eilės rungtynes stebėjo Antanas Guoga ir Remigijus Milašius.

17:14

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Antanas Kavaliauskas

Antanas Kavaliauskas jau penktąją minutę užsidirbo antrąją asmeninę pražangą ir turėjo sėsti ant suolo. Jį pakeitė Gediminas Orelikas. Beje, taškus šešias minutes „Lietuvos rytui“ rinko tik aukštaūgiai. „Neptūno“ puolimas buvo universalesnis. Jis leido šeštąją minutę pirmauti 10:6.

17:23

Kas minutę – po tašką. „Neptūno“ įžaidėjas Danielis Ewingas per 9 pirmojo kėlinio minutes pelnė 9 taškus ir baigiantis ketvirčiui padidino skirtumą iki tol didžiausio – 16:9.

17:27

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Tomas Pačėsas

„Neptūnas“ kelia problemų „Lietuvos rytui“. Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje 38 taškus dar pirmajame kėlinyje įmetęs Vilniaus klubas Klaipėdoje mačą pradėjo jau tik dešimčia taškų. Tuo tarpu „Neptūnas“ žaidė užsivedęs, aktyvus ir produktyvus – 19:10 po pirmojo kėlinio.

17:32

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Deividas Gailius

Deividas Gailius tapo pirmojo „Lietuvos ryto“ tritaškio autoriumi. Po penkių nesėkmingų vilniečių bandymų iš trijų taškų zonos, 11-ąją minutę tiksliai atakavo būtent buvęs „Neptūno“ krepšininkas. Skirtumas mažėjo iki 13:20.

17:35

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Marius Runkauskas

Marius Runkauskas už perdėtą reakciją į teisėjo sprendimą buvo nubaustas technine pražanga. „Lietuvos ryto“ snaiperis priekaištaudamas dėl pražangos necenzūriniais žodžiais išplūdo arbitrą. Po dviejų taiklių „Lietuvos ryto“ tritaškių iš eilės „Neptūnas“ išnaudojo dovanėlę ir vienos atakos metu pelnė tris taškus, atitrūkdamas 23:16. Tačiau jau kitoje atakoje tas pats M.Runkauskas pataikė iš toli ir privertė „Neptūną“ prašyti minutės pertraukėlės.

17:36

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Kendrickas Brownas

„Lietuvos ryto“ gynėjui Kendrickui Brownui nelengva. Už elementariausias klaidas jis baudžiamas Tomo Pačėso tiradomis. Nepatenkintas amerikiečio veiksmais aikštėje T.Pačėsas jau ne pirmą kartą iškeikė savo įžaidėją. K.Brownas nelabai suprato, už ką, geranoriškai uždėjo ranką ant trenerio, tačiau tai trenerio nenuramino.

17:44

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Donatas Zavackas

„Lietuvos rytas“ vos per 5 minutes pataikė 4 tritaškius ir sukėlė rimtą grėsmę „Neptūno“ pranašumui (22:25). Tačiau klaipėdiečius į priekį patempė Donato Zavacko dvitaškis su pražanga. Netrukus šeimininkai vėl atitrūko saugesniu skirtumu 30:22.

17:53

Alfredo Pliadžio nuotr./Rungtynių akimirka

Bent po vieną asmeninę pražangą iki pertraukos gavo visi 11 aikštėje pasirodžiusių „Lietuvos ryto“ žaidėjų. Vienintelis nuo suolo nepakilęs Kšištofas Lavrinovičius nebuvo nubaustas.

Po antrojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 35:31.

„Neptūnas“: Ewingas 10, Zavackas 6, Butkevičius ir Plaistedas po 5.

„Lietuvos rytas“: Gailius 11 (6 atk. kam.), Brownas 6, Lapeta 4.

18:15

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Lietuvos ryto“ triumfas

„Lietuvos rytas“ prieš savaitę Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje dar pirmajame kėlinyje į „Neptūno“ krepšį įmetė 38 taškus. 38 taškų ribą vilniečiai Klaipėdoje įveikė jau tik per 24 minutes. Beje, Deividas Gailius baudų metimais po ilgos pertraukos išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 39:37.

18:20

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Martynas Mažeika

„Neptūno“ gynėjas Martynas Mažeika jau 25-ąją minutę gavo ketvirtąją asmeninę pražangą. Tiesa, Dainius Adomaitis nesodino jo ant suolo. Dar trečiojo kėlinio viduryje abi komandos buvo arti savo pražangų vidurkio. Tiek „Neptūnas“, tiek „Lietuvos rytas“ buvo nubaustas po 19 kartų. Vidurkis LKL – 23 pražangos.

18:32

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Gediminas Orelikas

Gediminas Orelikas pirmuosius taškus Klaipėdoje pelnė su trečiojo kėlinio sirena. Jo tritaškis prieš pat lemiamą mačo dalį persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai 51:48.

18:37

Ilgai tylėjęs Danielis Ewingas ketvirtąjį kėlinį pradėjo dviem tritaškiais ir išlygino rezultatą 53:53. Tiesa, trečiasis iš eilės jo bandymas net nelietė lanko. Amerikiečio sąskaitoje jau buvo 18 taškų.

18:42

Antanas Kavaliauskas du kartus iš eilės pataikė metimus iš vidutinio nuotolio ir likus žaisti 5 minutes persvėrė rezultatą 57:55. Jis metė panašiai kaip ir Karaliaus Mindaugo taurės finale, kur savo šūviais iš vidutinių distancijų pražudė „Žalgirį“ ir tapo finalo MVP.

18:49

Alfredo Pliadžio nuotr./Gediminas Orelikas

Kaip greitai keičiasi įvykių eiga! „Lietuvos rytas“ pirmavo 60:55, bet „Neptūnas“ priartėjo, Martynas Mažeika tritaškiu persvėrė rezultatą (61:60), o po klaidos aikštės viduryje greitoje atakoje Gediminas Orelikas nesportine pražanga stabdė Jerai Grantą. Likus žaisti 2 minutes klaipėdiečiai buvo priekyje 63:60.

18:51

Likus žaisti 1 min. 45 sek. Antanas Kavaliauskas gavo penktąją asmeninę pražangą ir su 9 taškais sėdo ant atsarginių suolo. „Neptūnas“ pirmavo 65:62.

18:53

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Jerai Grantas

Jerai Grantas likus žaisti 55 sek. dėjimu drebina „Lietuvos ryto“ lanką ir didina skirtumą iki 67:62. Tomas Pačėsas bando gelbėtis minutės pertraukėle. Vilniečiai – kritinėje situacijoje.

19:01

Ewingo vinis į „Lietuvos ryto“ karstą! Amerikietis 21-uoju tašku ir tritaškiu padidino skirtumą iki 70:62 ir tapo didžiausiu „Neptūno“ pergalės kalviu.