2019 02 17 /15:40

Medaliai keliauja į Panevėžį: „Lietkabelis“ sudorojo „Neptūną“ ir nuraškė KMT bronzą

„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės bronza keliauja į Panevėžį, o dar vieną blankų mačą sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ lieka be medalių. Mažajame finale dominavęs „Lietkabelis“ triumfavo 94:67 (29:17, 19:19, 21:22, 25:9).
Stefan Sinovec
Stefan Sinovec / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Abi komandos vertėsi be pagrindinių vidurio puolėjų. „Neptūno“ gretose nežaidė traumuotas lyderis Jerai Grantas, o „Lietkabeliui“ nepadėjo Žiga Dimecas.

Kaip paaiškėjo, „Lietkabeliui“ ši netektis buvo mažiau skausminga. Panevėžiečiai nuo pat rungtynių pradžios diktavo aukštą tempą ir vos per 5 minutes įgijo dviženklę persvarą (14:4).

Nors antrajame kėlinyje komandas skyrė 20 taškų (40:20), „Neptūnas“ po didžiosios pertraukos grąžino intrigą. Kyle'as Weaveris ir Gytis Masiulis inicijavo „Neptūno“ spurtą 14:2 ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų (50:47).

„Lietkabelis“ į tokį varžovų išsišokimą atsakė spurtu 12:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (62:49). Lemiamo ketvirčio metu „Neptūno“ puolimas užstrigo, o panevėžiečiai pradėjo triuškinti varžovus.

24 taškus pelnęs S. Kulvietis pakartojo ne tik asmeninį tritaškių rekordą. 32 naudingumo balus surinkęs snaiperis pagerino „Kidy Tour“ KMT finalinio ketverto efektyvumo rekordą.

Klaipėdiečių gretose rezultatyviausiai žaidė Gytis Masiulis, kurio sąskaitoje – 15 taškų.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 24 (5/8 trit., 32 n.b.), Jamaras Wilsonas 15, Stefanas Sinovecas 14, Donatas Tarolis 11.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 15, Laimonas Kisielius 10, Kyle'as Weaveris (7 atk. kam.) ir Osvaldas Olisevičius (11 atk. kam.) po 9.

Rungtynių eiga:

40 min. D.Tarolis efektingu dėjimu vainikavo „Lietkabelio“ pergalę.

38 min. Likus 2,5 min. „Lietkabelis“ pirmavo 86:62, o „Neptūno“ žaidėjai po aikštę jau vaikščiojo nuleidę galvas. Rungtynių baigtis tapo aiški.

36 min. D.Gailius pataikė savo pirmąjį tritaškį (1/5), tačiau tai buvo atsitiktinis metimas, neprognozavęs klaipėdiečių šturmo.

35 min. „Neptūno“ atakos tapo chaotiškomis, o „Lietkabelis“ pasiryžęs sutriuškinti klaipėdiečius (83:59).

33 min. Po krepšiu atsidūręs S.Jasaitis dar padidino persvarą (79:59).

32 min. „Neptūnas“ demonstravo kovingumą ir norą priartėti, bet netikslūs metimai skandino klaipėdiečius. S.Sinovecas kėlinį pradėjo tritaškiu, o kai J.Wilsonas pataikė du taškus su pražanga, skirtumas šoko iki 17 taškų (76:59).

30 min. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ priekyje 69:58.

28 min. T.Delininkaits nutraukė aštuonių netikslių tritaškių šiame turnyre seriją (64:56).

26 min. J.Wilsonas pataikė dvitaškį, G.Masiulis atsakė trimis taškais (62:52).

25 min. „Lietkabelis“ atlaikė šį „Neptūno“ šturmą. S.Sinovecas ir S.Jasaitis iš pradžių tolimais metimais atšaldė „Neptūno“ užsidegimą, o netrukus iš D.Gailiaus kamuolį pavogęs S.Sinovecas pelnė du taškus su pražanga (60:49).

23 min. Gytis Masiulis gavo „saldainiuką“ iš T.Delininkaičio ir sudrebino krepšį dėjimu. „Neptūnas“ pagavo ritmą ir G.Masiulis smeigė tritaškį su pražanga. Varžovus ėmę spausti neptūniečiai perėmė kamuolį ir L.Kisielius sumažino atsilikimą iki trijų taškų (50:47).

22 min. Kyle'as Weaveris prametė du baudos metimus, net netrukus pelnė du taškus su pražanga (50:39).

„Lietkabeliui“ net 19 taškų iki didžiosios pertraukos pelnė Saulius Kulvietis (2/2 dvit., 4/5 trit., 3/3 baud.), „Neptūnui“ 9 taškus surinko Osvaldas Olisevičius.

20 min. P.Dambrauskas prasiveržimu sumažino skirtumą iki 10 taškų, tačiau J.Wilsonas gudriai išprovokavo D.Gailiaus pražangą, sumetė baudos metimus ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 48:36.

19 min. Sėkminga O.Olisevičiaus atkarpa. „Neptūno“ puolėjas įveikė S.Kulvietį centruodamas, o kitos atakos metu įsūdė tritaškį (46:34).

17 min. Laimonas Kisielius įpūtė šviežio oro į „Neptūno“ atakas, pelnydamas keturis taškus (42:29).

15 min. S.Jasaitis padidino skirtumą iki 20 taškų (40:20), L.Williamsas atsakė tolimu metimu (40:23).

14 min. Lorenzo Williamsas blokavo į greitą ataką pabėgusio P.Valinsko metimą, bet S.Kulvietis netrukus nubaudė tritaškiu metimu (38:20).

12 min. T.Delininkaitis prametė antrą tritaškį (0/7 šį savaitgalį), o po „Neptūno“ klaidos į priekį pabėgęs Marko Čakarevičius padidino skirtumą iki 33:17.

10 min. Kėlinį abi komandos užbaigė gražiais epizodais. Donatas Tarlis dėjimu užbaigė puikių Pauliaus Valinsko ir Pauliaus Valinsko perdavimų seriją, o prasiveržęs Paulius Dambrauskas pelnė du taškus su pražanga. Prametęs baudos metima „Neptūno“ gynėjas pats atkovojo kamuolį ir dviem taškais pataisė netikslų metimą (29:17).

9 min. S.Kulvietis pasimokė iš Chriso Kramerio! Trečias jo tritaškis iš eilės (27:11)!

8 min. G.Masiulis ir S.Kulvietis apsikeitė tiskliais tolimais dūriais (21:9). „Neptūnui“ suklydus S.Kulvietis smeigė dar vieną tritaškį (24:9).

7 min. J.Wilsonas prametė du baudos metimus, o Osvaldas Olisevičius nutraukė „Neptūno“ taškų badą, pataisydamas Tomo Delininkaičio netikslų tolimą metimą (16:6).

6 min. Kazys Maksvytis iš žaidimo išėmė Simą Galdiką ir į kovą metė Gytį Masiulį, tačiau „Lietkabelis“ iškart nusiėmė kamuolį puolime (16:4).

5 min. Stefanas Sinovecas smeigė pirmą „Lietkabelio“ tritaškį, dvitaškį pataikė Jamaras Wilsonas, o „Neptūno“ atakos ėmė strigti. „Lietkabelis“ spurtavo 12:0 ir atsidūrė priekyje 14:4.

3 min. Saulius Kulvietis prasiveržimą nuo tritaškio linijos užbaigė dviem taškais su pražanga ir „Lietkabelio“ pranašumą padidino iki 9:4.

2 min. Komandos puikiu tempu pradėjo rungtynes, pirmuosius taškus bandydamos rinkti iš baudos aikštelės. Mindaugas Kupšas, „Lietkabelio“ vidurio puolėjas, buvo ypač efektyvus pirmosiomis minutėmis – pelnė pirmuosius keturis komandos taškus (4:4).