2019 02 17 /19:53

Nervų karas KMT finale trofėjų grąžino į Vilnių: „Rytas“ nukovė „Žalgirį“

Dramatiškame „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finale Vilniaus „Rytas“ rezultatu 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) nukovė Kauno „Žalgirį“ ir po trijų metų pertraukos trofėjų grąžino į Vilnių. Dainiui Adomaičiui tai pirmas iškovotas titulas vadovaujant sostinės klubui.
Chrisas Krameris
Rungtynių akimirka / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Tai buvo neįtikėtinai dramatiško, įtempto siužeto mūšis, kuriame nė viena komanda neturėjo dviženklio pranašumo.

„Žalgiris“ beveik visas rungtynes buvo žingsneliu priekyje, bet fantastiškai paskutines minutes sužaidęs „Rytas“ parbloškė „Žalgirį“.

„Visada sakiau, kad ši komanda ypatinga. Ir šiandien tai įrodėme, įveikdami puikią komandą. Esame ne komanda, o šeima“, – po mačo sakė Arciomas Parachouskis.

Šis vidurio puolėjas iš Baltarusijos į Vilnių atvyko tik vidury sezono, ir jam tai buvo pirmoji akistata su „Žalgiriu“, vilkint „Ryto“ marškinėlius.

Finale pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių A.Parachouskis pripažintas naudingiausiu KMT finalo ketverto žaidėju.

Tik 27-ą rungtynių minutę, kai Martynas Echodas sumetė baudų metimuis, „Rytui“ pirmuosius taškus pelnė atsarginiai žaidėjai.

Iki tol juos rinko tik Chrisas Krameris, A.Parachouskis, DJ Seeley ir Arnas Butkevičius.

Tačiau būtent ketvirtajame kėlinyje Roko Stipčevičius smeigė tris tritaškius, sumažindamas skirtumą iki minimumo (62:61).

DJ Seeley netrukus persvėrė rezultatą, o iki tol nė taško nepelnęs Eimantas Bendžius tolimu šūviu likus minutei padidino „Ryto“ persvarą iki keturių taškų (66:62).

„Žalgiris“ sutriko, bet dar turėjo šansą išsigelbėti. Likus 5,9 sek. Leo Westermannas išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, bet paskutinio baudos metimo nerealizavo.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15 (6 atk. kam., 6 kld.), Arciomas Parachouskis 14 (11 atk. kam., 21 n.b.), Rokas Stipčevičius 13, D.J. Seeley 11, Arnas Butkevičius 10.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Leo Westermannas (5 rez. perd.) ir Aaronas White‘as (6 atk. kam.) po 11, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ ir „Ryto“ akistata 2019 metais. 2018-aisiais komandos buvo susitikusios devynis kartus ir septynias pergales šventė kauniečiai.

„Žalgiris“ į KMT finalą iškopė 89:58 sutriuškinęs Panevėžio „Lietkabelį“, o „Rytas“ pusfinalyje 86:72 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

„Žalgiris“ gynė titulą, o „Rytas“ KMT trofėjų buvo iškovojęs 2016 metais.

Šiame mače buvo užfiksuotas KMT lankomumo rekordas, nuo 2017 m. priklausęs „Žalgirio“ arenai. Finalą „Siemens“ arenoje stebėjo 9350 žiūrovų.

Rungtynių eiga:

Paskutinės minutės įvykiai:

• Nė taško per visas rungtynes nepelnęs E.Bendžius smeigė tritaškį iš aikštės krašto (62:66).
  • Po minutės pertraukėlės A.Milaknis atsakė tuo pačiu (65:66).
  • R.Stipčevičius metė sudėtingą tritaškį per B.Daviesą, nepataikė, bet pats atkovojo kamuolį ir pelnė taškus iš po krepšio (65:68).
  • L.Westermannas likus 5,9 sek. išprovokavo A.Parachouskio pražangą mesdamas iš toli.
  • Prancūzas nepataikė trečio baudos metimo... (67:68).
  • Ch.Krameris prametė antrą baudos metimą, bet pats, A.Parachouskiui pamušus, atsikovojo kamuolį ir dar kartą stojo mesti baudas, palikdamas „Žalgiriui“ tik 2,4 sek.
  • Ch.Krameris pataikė vieną metimą, bet „Žalgiris“ nespėjo atlikti metimo... (67:70).

39 min. DJ Seeley persvėrė rezultatą, sutrikęs „Žalgiris“ užsidirbo pražangą puolime (62:63).

38 min. Ir dar vienas R.Stipčevičiaus tolimas šūvis (62:61).

37 min. R.Stipčevičiaus tritaškis (62:58)!

36 min. L.Westermannas pratęsė tritaškių fiestą, o M.Echodas pataikė tolimą dvitaškį (62:55).

35 min. A.Milaknis pataikė tritaškį, bet Roko Stipčevičius atsakė tuo pačiu (59:53)!

34 min. Dar kartą P.Jankūnas ir A.Parachouskis apsikeitė taškais (56:50).

33 min. P.Jankūnas ir A.Parachouskis apsikeitė metimais iš vidutinio nuotolio (54:48).

32 min. DJ Seeley liko visiškai laisvas ties tritaškio linija, bingo (52:46).

31 min. B.Daviesas išprovokavo ketvirtą E.Bendžiaus pražangą. Tai privertė D.Adomaitis žaisti su trimis gynėjais ir A.Butkevičiumi ketvirto numerio pozicijoje (52:43).

30 min. B.Daviesas įspūdingai nupūtė A.Butkevičiaus metimą (51:43).

29 min. Kieta „Žalgirio“ gynyba, panašu, išvedė iš kantrybės „Ryto“ žaidėjus, kurie ėmė rinkti nereikalingas pražangas (50:41).

28 min. DJ Seeley atsakė dvitaškiu (44:41).

27 min. M.Grigonis pataikė iš toli (44:39).

25 min. M.Grigonis sustabdė į kontrataką skubėjusį A.Butkevičių ir užsidirbo nesportinę pražangą (41:37).

24 min. A.White'ui baudų metimais padidinus „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (39:32), Ch.Krameris smeigė tritaškį (39:35).

22 min. A.Parachouskis laimėjo dvi mikrodvikovas prieš B.Daviesą iš eilės – iš pradžių pelnė taškus centruodamas, o po to „išrašė“ B.Daviesui bloką (35:32).

• E.Bendžius per 16 minučių atliko tik vieną metimą ir nepelnė nė taško
  • „Žalgiris“ po „Ryto“ klaidų pelnė 7 taškus („Rytas“ – 0)
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

20 min. P.Jankūnas antrą kartą per kelias minutes „išmaudė“ A.Parachouskį „pick n'pop“ situacijoje (35:30).

19 min. M.Grigonis baudų metimais išlaikė „Žalgirį“ priekyje (33:28).

17 min. Dar vienas Ch.Kramerio tritaškis (27:25)!

16 min. Ch.Krameris prisiminė šeštadienį ir pasiuntė tritaškią bombą į „Žalgirio“ krepšį. Bet M.Grigonis taip pat ant bangos – pelnė keturis taškus iš eilės (27:22).

15 min. Per 15 minučių „Rytui“ taškus pelnė tik trys žaidėjai – A.Parachouskis, A.Butkevičius ir DJ Seeley (23:19).

13 min. Dar du A.Milaknio taškai po prasiveržimo (21:15).

12 min. Du „Žalgirio“ tritaškiai, kuriuos atliko A.White'as ir N.Woltersas, privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Pats „Rytas“ kol kas prametė visus penkis tritaškius (19:15).

11 min. A.Milaknis prasiveržimu „išmaudė“ gynybos specialistą A.Butkevičių (13:13).

10 min. B.Daviesas užsimanė įkrauti per varžovų galvas, bet A.Parachouskis įspūdingai blokavo dėjimą. Th.Walkupo atidžiai prižiūrimas DJ Seeley kėlinio pabaigoje sužaidė agresyviau ir grąžino pranašumą „Rytui“ (11:13).

9 min. L.Westermannas pasinaudojo B.Davieso užtvara ir smeigė pirmąjį finalo tritaškį (11:9).

7 min. Puikiai poziciją po krepšiu užsiėmęs A.Prachouskis sulaukė perdavimo ir pelnė du taškus su Brandono Davieso pražanga (6:7). L.Westermannas prametė iš toli, o žaibiškai į kontraataką sprukęs A.Butkevičius padidino „Ryto“ persvarą (6:9).

6 min. „Rytas“ jau suklydo 4 kartus. Dvi klaidos – pusfinalio mače 18 taškų per pirmą kėlinį pelniusio Ch.Kramerio sąskaitoje. „Žalgiris“ taip pat suklydo 3 kartus.

4 min. Kiek klampi rungtynių pradžia. E.Ulanovas sunkiai, bet sukrapštė taškus greitoje atakoje, o prieš tai prametęs A.Parachouskis gavo šansą dėjimui. „Žalgiris“ priekyje 6:4.

2 min. A.White'as sudrebino krepšį dėjimu, o Chrias Krameris nepataikė iš po krepšio.

1 min. Aaronas White'as rungtynes pradėjo perimtu kamuoliu iš Arciomo Parachouskio, bet pramestu puskabliu. Taškų sąskaitą atidarė Arnas Butkevičius (0:2).

Starto penketai:

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Antanas Kavaliauskas.

„Rytas“: Chrisas Krameris, DJ Seeley, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Arciomas Parachouskis.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai