2019 05 24

„Rytas“ žengė į LKL finalą – „Neptūno“ krachas ir skandalingas S.Galdiko smūgis

Geriausią LKL reguliarųjį sezoną istorijoje sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ pasirodymą atkrintamosiose baigė gėdingai. Vilniaus „Rytas“ namuose antrą kartą 83:70 (25:12, 24:15, 19:19, 15:24) sutriuškino uostamiesčio ekipą ir žengė į LKL finalą, kuriame susitiks su Kauno „Žalgiriu“. Vilniuje vykusiose rungtynėse jau septintą minutę buvo išvarytas Simas Galdikas.
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Jau septintąją rungtynių minutę Klaipėdos ekipa sulaukė smūgio, kuris nulėmė visą mačą. Simas Galdikas nesuvaldė emocijų ir galva žiebė Martynui Echodui. Už šį Zidanišką akibrokštą teisėjai paskyrė puolėjui diskvalifikacinę pražangą ir jis komandą paliko itin sudėtingoje situacijoje.

Po šio epizodo „Rytas“ tik didino savo persvarą, kuri trečiajame kėlinyje buvo pasiekusi 28 taškus.

Vos vieną tritaškį iš 20 pirmose rungtynėse pataikę klaipėdiečiai taiklumu pasigirti negalėjo ir Vilniuje. „Neptūnas“ savo pirmąjį tritaškį pataikė tik po ilgosios pertraukos po penkių iš eilės nepataikytų tolimų metimų.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ dar buvo priartėjęs iki 13 taškų, tačiau didesnės intrigos atkurti nesugebėjo.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Monstriškai šiose atkrintamosiose žaidžiantis Arnas Butkevičius pelnė 14 taškų. Rezultatyvesnis Vilniaus ekipoje buvo tik 16 taškų surinkęs Derekas Needhamas.

Klaipėdos ekipoje rezultatyviausias buvo 15 taškų surinkęs Osvaldas Olisevičius.

Vilniečiai pusfinalio seriją pradėjo galingu pasirodymu – „Rytas“ uostamiestyje 75:46 sutriuškino „Neptūną“, kuris užfiksavo pelnytų taškų antirekordą klubo istorijoje šalies atkrintamosiose varžybose.

Antrąjį sezoną iš eilės į „Betsafe–LKL“ finalą patekęs „Rytas“ finalo seriją iki trijų pergalių pradės antradienį, kai Kaune susigrums su vietos „Žalgiriu“.

Pirmadienį prasidės LKL mažojo finalo serija, kurioje „Neptūnas“ susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“. Šias rungtynes bus priverstas praleisti S.Galdikas.

„Rytas“: Derekas Needhamas 16 (5/6 dvit., 1/6 trit.), Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius po 14, Eimantas Bendžius 12 (7 atk. kam.), D.J. Seeley ir Arciomas Parachouskis (6 atk. kam., 2/9 dvit.) po 7.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 15, Deividas Gailius (6 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (10 atk. kam.) po 10, Džiugas Slavinskas 8, Tomas Delininkaitis (1/5 trit.) ir Lorenzo Williamsas po 7.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“ – „Neptūnas“ 83:70

40 min. Vilniečiai greitai numalšino revanšistines varžovų nuotaikas ir kėlinio pabaigoje į aikštę vienas po kito žengė jaunieji krepšininkai. „Rytas“ žengė į LKL finalą.

35 min. T.Delininkaitis sumažino skirtumą iki 14 taškų – 74:60.

34 min. L.Williamsas mažino skirtumą po dviejų taiklių metimų iš eilės – 72:58.

32 min. M.Echodo pasirodymas baigėsi, gavus penktą pražangą. Jis spėjo pelnyti 4 taškus – 70:50.

Trečiasis kėlinys: „Rytas“ – „Neptūnas“ 68:46

30 min. Klaipėdos ekipa sugebėjo išlyginti kėlinio rezultatą 19:19, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko net 22 taškais.

28 min. A.Butkevičius didino savo taškų kraitį iki 12-os – 65:41.

27 min. T.Delininkaitis taip pat pataikė tolimą metimą – 64:39.

26 min. A.Butkevičius pataikė tritaškį ir tik didino pranašumą – 64:36.

25 min. Klaipėdos ekipa pasiduoda anksti. D.Needhamas pataikė du metimus iš eilės, nesulaukdamas didelio pasipriešinimo. L.Kisielius pataikė tritaškį – 59:36.

23 min. D.Gailius mažino gėdingą skirtumą, o O.Olisevičius pataikė pirmąjį „Neptūno“ tritaškį – 55:33.

22 min. D.Gailius pataikė vieną baudos metimą, bet DJ Seeley ypač energingai pradėjo rungtynes ir pataikė dvitaškį, netrukus pasižymėjo D.Needhamas – 53:28.

Antrasis kėlinys: „Rytas“ – „Neptūnas“ 49:27

20 min. Tragiška pirmoji rungtynių pusė Klaipėdos ekipai. Jie surinko tiek pat taškų, kiek ir per pirmuosius du kėlinius namuose.

19 min. Dar vienas A.Butkevičiaus dėjimas – 44:23.

18 min. T.Delininkaitis pataikė du baudų metimus, bet netrukus techninę pražangą gavo P.Dambrauskas – 40:23.

16 min. J.Grantas švelnino rezultatą – 39:21.

15 min. M.Girdžiūnas pataikė jau šeštą „Ryto“ tritaškį ir komandas skyrė 20 taškų – 39:19.

14 min. G.Masiulis pataikė iš vidutinio nuotolio – 36:19.

13 min. Pirmuosius taškus pelnė J.Grantas ir pasitarimo paprašė D.Adomaitis. E.Bendžius smeigė tritaškį – 33:17.

12 min. M.Girdžiūnas pataikė tritaškį ir arena vėl buvo pakilios nuotaikos – 30:15.

11 min. Šiek tiek pozityvo svečiams. O.Olisevičius pradėjo kėlinį dėjimu, o A.Parachouskis ir M.Echodas užsidirbo trečias asmenines pražangas – 27:14.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“ – „Neptūnas“ 25:12

10 min. Kėlinį užbaigė A.Parachouskio metimas. Po pirmųjų 10 minučių vilniečiai įgijo apčiuopiamą pranašumą.

9 min. R.Stipčevičius ir M.Girdžiūnas toliau didino skirtumą. Klaipėdiečiai vis dar neatsigauna po sukrėtimo – 21:8.

8 min. D.Needhamas pataikė metimą su pražanga ir toliau skandino svečius. O.Olisevičius pataikė du baudų metimus – 17:7.

7 min. Neįtikėtinas smūgis Klaipėdos ekipai. Teisėjai po peržiūros skyrė diskvalifikacinę pražangą S.Galdikui, kuris galva trenkė M.Echodui. Už karštas kalbas techninė pražanga skirta K.Maksvyčiui. Į konfliktą įsivėlęs M.Echodas gavo nesportinę pražangą.

6 min. Po M.Echodo dėjimo neištvėręs K.Maksvytis paprašė pertraukėlės. Po jos pirmuosius taškus pelnė G.Masiulis. M.Echodas blokavo S.Galdiko metimą, o DJ Seeley nubėgęs pataikė tritaškį – 14:5.

5 min. G.Masiulis nepataikė tritaškio, o A.Butkevičius greitą ataką pabaigė dėjimu – 9:3.

4 min. E.Bendžius atidarė savo sąskaitą – 7:3.

3 min. D.Gailius pridėjo vieną baudos metimą – 5:3.

2 min. DJ Seeley pataikė pirmąjį savo metimą, bet „Neptūnui“ pirmuosius taškus pelnė D.Gailius – 5:2.

1 min. D.Needhamas rungtynes pradėjo tritaškiu – 3:0.

Startiniai penketai

„Rytas“: Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Derekas Needhamas, DJ Seeley, Arciomas Parachouskis.

„Neptūnas“: Deividas Gailius, Laimonas Kisielius, Jerai Grantas, Gytis Masiulis, Lorenzo Williamsas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams