2022 05 18

„Rytui“ iki finalo liko žingsnis – pranoko išretėjusius „Šiaulius“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliarųjį sezoną laimėjęs Vilniaus „Rytas“ – per žingsnį nuo didžiojo finalo. Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiadienį „Jeep“ arenoje pranoko traumų išretintus „Šiaulius-7bet“ – 94:79 (28:27, 19:11, 26:18, 21:23).
Kennethas Smithas
Rungtynių akimirka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Antanas Sireika trečiadienį sostinėje remtis negalėjo Martynu Varnu ir Pauliumi Danusevičiumi. Jie susižeidė praėjusiame mače. Nežaidė ir serbas Nemanja Bezbradica, kuris darė apšilimą, bet į aikštę būtų žengęs tik ekstremaliu atveju.

Gerokai ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį turėjęs G.Žibėnas stengėsi tuo pasinaudoti. Vilniečiai žaidė agresyviau ir intensyviau. Jų pranašumas išryškėjo trečiajame kėlinyje, kai skirtumas pasiekė 20 taškų (68:48).

Serijoje iki 3 pergalių „Rytas“ išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtosios ir galbūt paskutinės rungtynės penktadienį vyks Šiauliuose. Jei prireiks lemiamų penktųjų – jos vėl vyktų Vilniuje.

Trečiadienį sostinėje „Rytas“ pataikė 13 tritaškių (iš 29 – 44,8 proc.).

Šeimininkus į pergalę vedė po 17 taškų pelnę Gytis Redzevičius (4/5 trit.) ir Speedy Smithas. Amerikietis dar pridėjo ir 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko daugiausia – 28 – naudingumo balus.

Svečių gretose išsiskyrė Isaiah Armwoodas – 23 taškai ir 27 naudingumo balai. Tuo metu pagrindinis „Šiaulių“ įžaidėjas Jonathanas Elmore'as prarado net 7 kamuolius, nors ir pelnė 14 taškų. Kitas svečių lyderis, ukrainietis Issufas Sanonas, sukrapštė tik 9 taškus.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Issufas Sanonas ir Jonathanas Elmore'as

„Jis per daug prisišnekėjo. Žaidėjai tai priėmė asmeniškai, – iš karto po rungtynių teigė G.Žibėnas. – Įrodėme, kad esame geresnė komanda. Turime nuvažiuoti į Šiaulius be jokios arogancijos ir padaryti tai, ką privalome padaryti.“

„Rytas“: Kennethas Smithas (8 rez. perd., 5 atk. kam., 4/7 trit.) ir Gytis Radzevičius (4/5 trit., 5 atk. kam.) – po 17, Ivanas Buva 15, Margiris Normantas 13 (3/6 trit.), Arnas Butkevičius 9 (6 atk. kam.).

„Šiauliai“: Isaiah Armwoodas 23 (5 atk. kam.), Jonathanas Elmore’as (5 rez. perd., 4/7 trit., 7 klaid.) ir Donatas Sabeckis (8 atk. kam.) – po 14, Eimantas Stankevičius 10, Issufas Sanonas 9.

Ketvirtas kėlinys

40 min. „Rytas“ švenčia pergalę 94:79.

39 min. Rungtynių baigtis – aiški, bet G.Žibėnas už ginčus su teisėjais baudžiamas technine pražanga.

38 min. „Ryto“ gretose pirmuosius taškus pelno nuo suolo pakilęs Arnas Adomavičius (90:69).

36 min. Į aikštę žengia aukščiausias LKL krepšininkas – 224 cm ūgio „Šiaulių“ vidurio puolėjas Jonas Paukštė.

35 min. Skirtumas auga iki 23 taškų, žaisti lieka tik 5 minutės, bet abu treneriai aikštėje kol kas laiko pagrindinius žaidėjus (84:61).

32 min. S.Smithas daužo paskutines svečių viltis – dar vienas taiklus tolimas šeimininkų metimas (80:59).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinio pabaigoje J.Elmore'as pataiko du tritaškius iš eilės ir „Rytas“ dar negali visiškai atsipalaiduoti (73:56).

28 min. Vilniečiai duria 12 tritaškį, skirtumas pasiekia 20 taškų ir šiauliečius jau išgelbėtų tik stebuklas (68:48).

25 min. Gytis Radzevičius! Vilnietis deda iš viršaus po galingo prasiveržimo, o netrukus prideda ir tritaškį. Praraja tarp komandų pasiekia 15 taškų (58:43).

22 min. „Šiaulių“ klaidų skaičius pasieka 10, o „Ryto“ persvara auga iki rekordinės 13 taškų (51:38).

Antras kėlinys

20 min. Įpusėjus rungtynėms vilniečiai priekyje 47:38.

19 min. S.Smitho atkarpa puolime. „Ryto“ amerikietis pelno 5 iš eilės ir šeimininkai bėga (45:38).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Antanas Sireika

18 min. Giedrius Žibėnas jau panaudojo 11 skirtingų žaidėjų, A.Sireika – tik 8. „Rytas“ bando žaisti greičiau ir aktyviau, bet skirtumas išlieka vienas taiklus metimas (40:38).

15 min. Po audringo pirmojo kėlinio puolime, antrajame abi ekipos stabteli ir dažniau meta pro šalį. Lygu 35:35.

13 min. Šiauliečiai, nepasimetę po sunkios pradžios, įgyja 3 taškų persvarą (30:33). Atkarpą nuo pirmosios Antano Sireikos minutės pertraukėlės svečiai laimi 30:18.

Pirmas kėlinys

10 min. Abi komandos kol kas žiba puolime, bet ne gynyboje.
Jonathanas Elmore'as smeigia du tritaškius, „Šiauliai“ per pirmą kėlinį pataikė 5 iš 6 ir atsilieka tik vienu tašku (28:27).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vaidas Kariniauskas ir Kennethas Smithas

8 min. Čia „Rytas“ ar „Golden State Warriors“?! Speedy Smithas prideda du tritaškius ir vilniečiai iš toli jau yra pataikę 6 iš 8 (22:17).

5 min. Nuo suolo pakilęs 21-erių Danielis Baslykas pataiko iš toli, prideda rezultatyvų perdavimą ir „Šiauliai“ vėl kvėpuoja „Rytui“ į nugarą (14:12).

3 min. Ketvirta vilniečių ataka – ketvirtas tritaškis! Svečių ekipoje vienintelį tolimą metimą kol kas pataikė D.Sabeckis (12:3).

2 min. „Rytas“ rungtynes pradeda dviem tritaškiais iš eilės, o „Šiaulių“ gretose Donatas Sabeckis užsidirba pražangą puolime (6:0).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Antanas Sireika ir Giedrius Žibėnas

„Šiaulių“ netektys

Svečiai šiose rungtynėse nebus stipriausios sudėties – žaisti negalės Martynas Varnas ir Paulius Danusevičius, susižeidę antrajame serijos mače.

Kitas aukštaūgis Nemanja Bezbradica darė apšilimą, bet į aikštę žengtų tik ekstremaliu atveju.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Martynas Varnas

Pirmąsias „Ryto“ ir „Šiaulių“ rungtynes G.Žibėno auklėtiniai namie laimėjo 97:85, bet A.Sireikos žaidėjai Šiauliuose atsigriebė 84:72.

Atkakliai klostosi ir kitas LKL pusfinalis, kuriame titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ žaidžia su Panevėžio „Lietkabeliu“. Ten taip pat lygu 1-1.