Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 6d. 18:40

Krepšinio ekspertai prieš „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ mačą: „Bus karas“

Virginijus Šeškus, Jonas Mačiulis ir Andrius Šležas.
15min.lt montažas / Virginijus Šeškus, Jonas Mačiulis ir Andrius Šležas.

Pirmą kartą šį sezoną įvyksianti šalies krepšinio grandų – Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ – dvikova kelia didžiulę intrigą. Nė vienas ir naujienų portalo 15min.lt kalbintų krepšinio ekspertų nesiryžo prognozuoti nugalėtojo, nes neabejojo – kova bus principinė ir labai lygi.

Savo kailiu „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ dvikovų karštį praeityje kentę Andrius Šležas ir Jonas Mačiulis neslėpė, jog su malonumu prisimena tų mačų įtampą ir sirgalių kuriamą atmosferą. Jie pažymėjo, kad pagal sudėtį „Žalgiris“ atrodo stipresnis, tačiau „Lietuvos rytas“ demonstruoja geresnius rezultatus.

Atkaklios kovos tikėjosi ir vienintelis šį sezoną tradicinius Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderius nuskriaudęs Virginijus Šeškus (jo treniruojamas Prienų „Rūdupis“ 90:88 įveikė „Lietuvos rytą“, – past.).

Priminsime, jog „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ akistata LKL lygoje šeštadienį vyks Vilniuje.

Jonas Mačiulis (Kauno „Žalgirio“ komandoje žaidė 2005-2009 m.):

Ant popieriaus „Žalgiris“ atrodo stipresnis, bet „Lietuvos rytas“ yra kovinga komanda. Be to, jie pastaruoju metu ant bangos. Laimėjo viską Europos taurėje, pasiekė keletą įspūdingų pergalių vietinėse varžybose. Aišku, varžovai nebuvo patys stipriausi, tačiau ne kiekviena komanda gali laimėti 50 taškų skirtumu. Manau, bus lygi kova.

„Žalgiris“ turėjo siaubingą sezono pradžią, ir įdomu, kokį žaidimą demonstruotų dabar, jei tų duobių būtų išvengęs. Ar „Žalgiris“ iš duobės jau išlipo? Žinote, krepšinis toks yra: kai atrodo, kad krizę įveikei, dvejos nesėkmingos rungtynės ir tu vėl psichologinėje duobėje.

Tokiuose principiniuose mačuose labai svarbus žaidėjų susikaupimas ir namų salės atmosfera.

Kas man labiausiai įsiminė iš rungtynių su „Lietuvos rytu“? Viskas įsimintina, bet ko gero labiausiai – išskirtinė tų rungtynių atmosfera. Kalbant bendrai, pats faktas, kad buvai tų principinių mūšių dalimi, yra labai malonus.

Andrius Šležas (Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje 1999-2008 m.):

Laukia principinė kova, kaip ir visada tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“. Visada būdavo labai karšta – tiek žiūrovų tribūnose, tiek aikštelėje. Kiek girdėjau šeštadienį „Siemens“ arena bus pilna, visi ištroškę pamatyti šitas rungtynes. Tikrai bus labai įdomi kova.

„Žalgiris“ šiek tiek buksuoja, o „Lietuvos rytas“ žaidžia gerai. Tačiau jie rungtyniauja skirtingose lygose. Visi nori pažiūrėti, kas yra kas, kokiame lygyje yra komandos. Šeštadienį viskas turi išaiškėti.

„Lietuvos rytas“ gal yra jaunatviškesnė komanda, o „Žalgiris“ – subrendusi. „Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje, „Lietuvos rytas“ – Europos taurėje, bet norės įrodyti, kad ir jie verti Eurolygos. Negalima lyginti žaidėjų, kaip pavyzdžiui, R.Seibučio prieš D.Šalengą ar J.Valančiūno prieš R.Javtoką, nes viską lems komandinis žaidimas. Beje, labai įdomi turėtų būti trenerių A.Džikičiaus ir A.Trifunovičiaus akistata. Aš manau, kad A.Džikičius yra labai geras treneris, stažavosi NBA lygoje, o A.Trifunovičius puikiai pažįsta „Lietuvos rytą“. Kova tarp trenerių turbūt ir bus įdomiausia.

Ar pats prisimenu tas dvikovas? Labai. Labai pasiilgstu tų kovų, tokių arenų, tokios atmosferos, įtampos. Tikrai labai pasiilgstu to. Jaučiu nostalgiją.

Už ką sirgsiu? Aš kol kas dar už „Lietuvos rytą“ (šypsosi). Gaila, negalėsiu matyti pačių varžybų, tačiau širdyje palaikysiu „Lietuvos rytą“.

Virginijus Šeškus (Prienų „Rūdupio“ vyriausiasis treneris):

Žinau, kad bus karas (juokiasi). Net neabejoju, kad laukia atkakli kova. Sakyti kas laimės, tikrai nesiryžčiau. Pagal sudėtis, kurias turi abi ekipos, kova turėtų būti labai įdomi. Aišku, gyvenime visko būna.

Man imponuoja „Lietuvos rytas“. Kai žaidėme mes prieš juos ir laimėjome, nebuvo J.Valančiūno. „Lietuvos rytas“ tikrai turi pajėgių žaidėjų – R.Seibutis, T.Rice'as. Bet „Žalgiris“ taip pat.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek