2017 01 30

L.Williamsas Panevėžyje nokautavo Eurolygoje siaučiantį „Žalgirį“

Po pergalių Eurolygoje prieš Maskvos CSKA ir Stambulo „Daruššafaka“ Kauno „Žalgiris“ krito Panevėžyje. LKL lyderių akistatoje „Lietkabelis“ 79:77 (18:18, 26:19, 15:19, 20:21) palaužė Lietuvos čempionus. Pergalingą metimą pataikė Lorenzo Williamsas. Panevėžiečiai nutraukė „Žalgirio“ 19 pergalių seriją LKL ir antrą kartą šį sezoną nugalėjo lyderius.
„Lietkabelis“ – „Žalgiris“
„Lietkabelis“ – „Žalgiris“ / Karolio Kavolėlio nuotr.
LKL I „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 79:77 I Panevėžys

Likus žaisti minutę rezultatas buvo lygus 71:71. M.Lukauskis pataikė svarbų dvitaškį – 73:71. L.Lekavičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. B.Madgenas pataikė abu baudos metimus. L.Lekavičius pataikė abu baudos metimus. B.Madgenas pataikė du baudos metimus. L.Lekavičius pataikė tris baudos metimus ir išlygino rezultatą 77:77. L.Williamsas pataikė pergalingą metimą.

Nugalėtojams 19 taškų surinko Benas Madgenas, Tadas Rinkūnas pataikė keturis tritaškius ir pelnė 15 taškų.

Kauno ekipai po 14 taškų surinko Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas.

LKL lyderiai nuo pat rungtynių pradžios buvo nusiteikę kovingai. Po atkaklaus pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 18:18. Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ pražydo tritaškiais ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 44:37. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai spurtavo ir įgijo 13 taškų pranašumą. Iki lemiamo kėlinio K.Maksvyčio auklėtiniams liko tik trijų taškų persvara.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ suaktyvino gynybą, tačiau šeimininkai nepasidavė. Likus žaisti tris minutes, „Lietkabelis“ dar pirmavo 67:66. Augusto Lima surinko penkias pražangas ir sėdo ant suolo.

Kauno „Žalgiris“ Panevėžyje kovėsi be pagrindinio įžaidėjo. Žalgiriečiams dėl Stambule patirtos traumos dar nepadėjo prancūzas Leo Westermannas. „Žalgiris“ saugojasi ketvirtadienio Eurolygos rungtynėms su „Barcelona“.

Su 19 pergalių per 21 rungtynes „Žalgiris“ užtikrintai pirmauja LKL čempionate. Arčiausiai žalgiriečių esantis „Lietkabelis“ turi 16 pergalių ir 5 pralaimėjimus. „Lietuvos ryto“ kraityje – 15 pergalių ir 6 nesėkmės.

Būtent prieš „Lietkabelį“ Šarūno Jasikevičiaus komanda patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą.

Rugsėjo 22 dieną „Lietkabelis“ namuose 90:86 palaužė Kauno „Žalgirį“. Tiesa, šių metų sausio 8 dieną žalgiriečiai atsirevanšavo ir šventė pergalę namuose 76:65.

Sekmadienį žalgiriečiai Vilniuje kausis su „Lietuvos rytu“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 14, P.Jankūnas 14, B.Motumas 12, A.Kavaliauskas 12, A.Milaknis 10 (5 atk. kam.), R.Seibutis 5 (2 per. kam.), E.Ulanovas 4 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Pangosas 2, A.Lima 2 (4 blk.), P.Valinskas 2, R.Javtokas 0.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 19, T.Rinkūnas 15 (4/4 trit.), Ž.Skučas 10.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 79:77

Kėlinio pradžioje po ilgos pertraukos į priekį išsiveržė „Žalgiris“. Teisėjai turėjo darbo. Pirma techninė pražanga buvo įrašyta „Žalgirio“ atsarginių suolui, vėliau nesportinę gavo R.Seibutis. Po A.Milaknio tritaškio svečiai pirmavo 66:62 ir K.Maksvytis prašė pasitarimo. M.Lukauskis baudos metimais sumažino skirtumą iki taško 65:66. Po ketvirtos A.Limos pražangos Ž.Skučas baudos metimais persvėrė rezultatą. A.Lima gavo penktą pražangą ir į aikštę žengė B.Motumas. L.Lekavičius išlygino rezultatą 68:68. E.Ulanovas išvedė į priekį žalgiriečius. K.Lavrinovičius išlygino rezultatą. Po serijos baudų metimų L.Lekavičius išlygino rezultatą, bet pergalingą metimą pataikė L.Williamsas.

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 59:56

S.Galdikas gavo nesportinę pražangą, bet sirgalių džiaugsmui R.Javtokas nepataikė abiejų baudos metimų. Penkis taškus iš eilės pelnęs B.Madgenas padidino pranašumą iki 13 taškų (53:40). P.Jankūno ir A.Milaknio tritaškiai sumažino skirtumą iki septynių taškų. „Lietkabelio“ persvara sumažėjo iki trijų taškų. Emocijų nevaldęs Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą. Likus žaisti dvi minutes, po spurto 12:1 „Lietkabeliui“ liko tik dviejų taškų pranašumas.

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 44:37

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ spurtavo 9:0 ir išsiveržė į priekį 35:28. K.Pangosas pertraukė šeimininkų spurtą, bet T.Rinkūnas smeigė dar vieną tritaškį. „Žalgirį“ gelbėjo antrą tritaškį pataikęs L.Lekavičius. P.Jankūnas ištirpdė skirtumą iki trijų taškų (35:38). „Lietkabelis“ sugebėjo ir vėl atitrūkti bei įgijo rekordinę 9 taškų persvarą (44:35). Panevėžio ekipoje rezultatyviausias buvo 11 taškų surinkęs T.Rinkūnas, „Žalgiryje“ – 8 taškus pelnęs A.Kavaliauskas. Šeimininkai pataikė 8 tritaškius iš 18-os, „Žalgiris“ – 3/7.

Pirmasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 18:18

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. „Žalgiris“ greitai išsiveržė į priekį, bet paliko laisvą Ž.Skučą, kuris smeigė tritaškį. Tai suerzino Š.Jasikevičių. „Lietkabelis“ ir toliau atkakliai vijosi ir likus žaisti tris minutes B.Madgenas tolimu metimu persvėrė rezultatą – 10:8. Kėlinio pabaigoje D.Tarolis smeigė dar vieną tritaškį, bet A.Kavaliauskas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą.