Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 7d. 19:51

Lažybų skandalas Lietuvos krepšinyje – kas, ką ir kaip griežtai turėtų bausti?

„Naglio“ ekipa pergalingai baigė sezoną.
bcnaglis.lt nuotr. / Net ir įrodžius „Naglio“ krepšininkų nesąžiningumą, nubausti juos pagal LKL nuostatus – neįmanoma.

Lietuvos krepšinį sudrebinęs nesąžiningų lažybų skandalas užminė mįslę – kas, ką ir kaip griežtai turėtų bausti?

Skandalą į dienos šviesą ištraukė Palangos „Naglio“ klubo vadovai, tačiau gali užsinerti kilpą patys sau. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) direktorius Linas Gilys teigė, jog pasitvirtinus įtarimams apie prieš savo komandą stačiusius „Naglio“ krepšininkus, klubui tai gali kainuoti vietą LKL čempionate.

„Naglio“ direktorius Regimantas Juška su tuo kategoriškai nesutiko. „Mes bandome atskleisti tai, kas vyksta Lietuvoje, o mus nori pašalinti? Jeigu mus už tai pašalins – tada bus dar didesnis skandalas“, – 15min.lt piktinosi klubo direktorius.

Patys „Naglio“ krepšininkai, net ir pasitvirtinus įtarimams, iš balos gali išlipti sausi. Mat LKL čempionato nuostatuose apie panašius atvejus nėra parašyta nieko.

„Jei žiūrėsime tik į nuostatus, tai jiems niekas negresia. Ten nieko neparašyta. Per daugybę metų tokio precedento nebuvo, todėl nuostatuose tokio punkto ir nėra. Be to, tokį punktą būtų sudėtinga apibrėžti, nes šiuo atveju – būtini šimtaprocentiniai įrodymai“, – 15min.lt teigė LKL direktorius L.Gilys.

Pasak LKL vadovo, nesąžiningų lažybų klausimas būtų svarstomas tik iš „Naglio“ klubo gavus neginčijamų įrodymų.

Tai yra labai blogai. Krepšinyje niekada to nebuvo ir gaila, jei atsirado... – sakė M.Balčiūnas.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) į skandalą kol kas nesikiša. „Labiausiai suinteresuota turėtų būti LKL. Jie turi autonomiją. Žinau, kad LKL ieško formalaus pagrindo, tačiau, manau, kad veiksmai galėtų būti aktyvesni. Jeigu matysime nepakankamą dėmesį, palauksime iki kitos savaitės pradžios ir tuomet įsijungsime aktyviau. Tai yra labai blogai. Krepšinyje niekada to nebuvo ir gaila, jei atsirado...“ – 15min.lt sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

„Jeigu bus įrodyta, kad krepšininkai dalyvavo nesąžiningoje kovoje, jiems gresia licencijų naikinimas. Kokiam laikotarpiui ir ar panaikinimas galiotų tik Lietuvoje – dabar sunku pasakyti. Ar turėtų būti baudžiamas ir klubas? Šiuo atveju, jis tikrai labai stengiasi, kad išsiaiškintų situaciją, todėl nemanau, jog klubas turi kentėti du kartus. Jis vieną kartą jau nukentėjo pralaimėjęs“, – pridūrė M.Balčiūnas.

LKL veiksmų laukia ir įvykio laimėjimų išmokėjimus sustabdžiusios lažybų bendrovės. „Kreipėmės į LKL vadovybę, kad ji paneigtų arba patvirtintų pasirodžiusią informaciją. Jeigu įtarimai bus paneigti, mes atnaujinsime išmokėjimus. Tačiau jeigu bus faktų, įrodančių, kad lažybos galėjo būti nesąžiningos, turime teisę kreiptis dėl sukčiavimo stambiu mastu“, – sakė „Top Sport“ lažybų bendrovės vadovas Dainius Gulbinas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 24sek