2019 05 19

Gytis Masiulis sutramdė brolius Lavrinovičius ir išvedė „Neptūną“ į pusfinalį

Gytis Masiulis pasirūpino, kad sezonas Klaipėdos „Neptūnui“ nesibaigtų, o broliams Lavrinovičiams ir kitiems Prienų veteranams vasara prasidėtų anksčiau. G.Masiulis pelnė 25 taškus, o jo vedamas „Neptūnas“ lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse 77:71 (21:14, 16:22, 22:18, 18:17) palaužė Prienų „Skycop“.
Gytis Masiulis
LKL ketvirtfinalio mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – Prienų „Skycop“ / Karolio Bakūno nuotr.

„Neptūnas“ išplėšė pergalę lemiamoje ketvirtfinalio dvikovoje, laimėjo seriją 2-1 ir iškopė į LKL pusfinalį.

G.Masiulis surinko 8 taškus per trečią kėlinį, kai Kazio Maksvyčio komanda perlaužė atkaklaus mačo eigą. Iš viso puolėjas, šį sezoną paskolintas iš Kauno „Žalgirio“, pataikė net 5 tritaškius iš 8.

Nors Darjušas Lavrinovičius pelnė 16 taškų, o Mindaugas Lukauskis pridėjo 14, Prienų komandai sezonas baigėsi.

Gali būti, kad tai buvo paskutinis mačas broliams Lavrinovičiams, kurie nėra paskelbę apie tai, ką darys ateityje.

Karolio Bakūno nuotr. /LKL ketvirtfinalio mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – Prienų „Skycop“

„Neptūnas“ reguliariajame LKL čempionate buvo antras, o „Skycop“ – tik septintas, tačiau ketvirtfinalis klostėsi atkakliai.

Klaipėdos krepšininkai lengvai laimėjo pirmą mačą namie (102:78), bet paleido pergalę iš rankų Prienuose (85:94).

Serijos rezultatui tapus 1:1, lemiamas trečiasis mačas vėl atkeliavo į Klaipėdą. Ten G.Masiulio vedami šeimininkai greitai įgijo dviženklę persvarą (22:12), tačiau Darjušas Lavrinovičius ir Mindaugas Lukauskis pasirūpino, kad antrojo kėlinio pabaigoje rezultatas taptų lygus.

Vis dėlto antrojoje dalyje „Neptūnas“ solidžiau gynėsi ir septintą sezoną iš eilės pateko į stipriausiųjų ketvertą.

Prienų klubas pirmajame ketverte nebuvo nuo 2014 metų.

Kitame ketvirtfinalio trečiajame mūšyje sekmadienį Vilniuje kovoja „Rytas“ ir Utenos „Juventus“. Būtent šios poros nugalėtojas taps „Neptūno“ varžovu pusfinalyje, kuriame bus vėl kovojama iki dviejų pergalių.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 25 (5/8 tritaškių), Jarai Grantas 14, Lorenzo Williamsas 12, Deividas Gailius 8, Laimonas Kisielius 6;

„Skycop“: Darjušas Lavrinovičius 16, Mindaugas Lukauskis 14, Arnas Labuckas 13, Žygimantas Janavičius 10, Gintaras Leonavičius 7, Kšištofas Lavrinovičius 6, Martynas Gecevičius 5 (1/7 trit.).

Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ į pusfinalius pateko trumpiausiu keliu, laimėję ketvirtfinalius prieš atitinkamai Alytaus „Dzūkiją“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ rezultatais 2-0. Kauno ir Panevėžio pusfinalio serija iki dviejų pergalių rungtynėms „Žalgirio“ arenoje prasidės antradienį.

Rungtynių Klaipėdoje svarbiausius įvykius fiksavo 24sek:

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Tai viskas. Klaipėdos komanda laimėjo rungtynes 77:71, o kartu ir ketvirtfinalio seriją 2-1.

39 min. D.Lavrinovičius dėl penktos pražangos paliko aikštę. Darjušas pelnė 16 taškų, surinko 19 naudingumo balų. Ar tai paskutinės akimirkos, kai matome brolius aikštėje?

39 min. G.Masiulis pelnė 23-iąjį tašką, įridenęs kamuolį iš po krepšio. Klaipėda dideliais žingsniais (74:67) artėja link ketvirtfinalio.

38 min. M.Lukauskis įskraidino tritaškį, bet „Neptūnas“ vis dar priekyje 72:63.

37 min. Klaipėdos krepšininkai reikiamu momentu ginasi puikiai. Jie priekyje 70:59.

34 min. M.Lukauskis atsisako pasiduoti – jis pataikė tritaškį, bet Prienams jų reikia daugiau.

33 min. O.Olisevičius rėkia – „Neptūno“ puolėjo emocijų daug, nes jis pelnė taškus, po kurių Klaipėdos persvara tapo vėl dviženklė – 66:56.

Trečiasis kėlinys

30 min. „Neptūnas“ priekyje prieš paskutinį kėlinį – 59:54.

28 min. Darjušas bloku pasitiko S.Galdiką, bet Prienų veteranams trūksta tolimų metimų. Galbūt M.Gecevičius, pelnęs 5 taškus, dar pridės energijos? Jos reikia, nes Prienai atsilikę 52:57.

27 min. V.Šeškus prašo minutės pertraukėlės, nes jo komanda grimzta. G.Masiulis jau pelnė 19 taškų, D.Gailius ir J.Grantas pridėjo dvitaškius ir „Neptūnas“ atsiplėšė 57:48.

24 min. G.Masiulis nusiteikęs tęsti sezoną. Jis šaltakraujiškai smeigė tritaškį, po kurio šeimininkų persvara šoktelėjo – 50:43.

22 min. Kokia „Neptūno“ ataka! D.Gailius pakabino kamuolį aukštai G.Masiuliui ir šis greitą ataką baigė įspūdingu dėjimu. Klaipėdos komanda galingai pradėjo trečią kėlinį ir pirmauja 45:40.

21 min. Prienų komanda jau metė 18 tritaškių, bet pataikė tik 4.

Antrasis kėlinys

20 min. Klaipėdos klubas laimėjo pirmąją mačo pusę, bet tik vienu tašku – 37:36.

Per pirmuosius du kėlinius Klaipėdos klubui 11 taškų pelnė G.Masiulis, po 6 – D.Gailius ir J.Grantas.

„Skycop“ gretose rezultatyviausiai žaidžia D.Lavrinovičius (11), Arnas Labuckas ir M.Lukauskis (po 8).

20 min. M.Lukauskis smeigė tritaškį ir išvedė „Skycop“ į priekį! Veteranas nori sau įteikti neprastą dovaną 40-mečio proga. Prienai pirmauja 39:36.

18 min. Tai geras mačas A.Labuckui. Prienų puolėjas jau pelnė 8 taškus. Tiesa, klaipėdiečiai pirmauja 33:31.

16 min. Intriga auga! Po Arno Labucko tritaškio ir D.Lavrinovčiaus dvitaškio rezultatas tapo lygus – 28:28.

15 min. Gytis Masiulis jau pelnė 8 taškus, kurie labai padeda Klaipėdos komandai laikytis priekyje (28:21).

13 min. „Neptūnas“ suklydo 6 kartą mače. Jei ne klaidos, jų pranašumas būtų didesnis nei 25:21.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Neptūnas“ laimi pirmą kėlinį 21:14

9 min. Po Pauliaus Dambrausko dvitaškio klaipėdiečiai pirmąsyk sukaupė dviženklę persvarą (22:12).

8 min. M.Lukauskis, kuriam šiandien sueina 40 metų, pelnė pirmuosius taškus, bet Prienų ekipa vis dar atsilieka 12:18.

7 min. Gal kas žinote, kiek metų D.Lavrinovičiui? Pase įrašyta 39, bet aikštėje to nesijaučia. Jis pelnė visus 9 taškus Prienams ir vidurio puolėjo dėka Prienai stengiasi neatsilikti.

5 min. Klaipėdos komanda galingiau pradėjo rungtynes. Deividas Gailius pelnė 4 taškus, dar penki klaipėdiečiai prisidėjo, ir „Neptūnas“ greitai atitrūko – 15:6. Svečiams taškus pelnė vienintelis Darjušas Lavrinovičius.