2019 05 19

Klaipėdiečių vedamas „Rytas“ nokautavo „Juventus“ ir įžengė į LKL pusfinalį

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai susitelkė, kai labiausiai reikėjo. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse vilniečiai 84:63 (23:11, 19:19, 24:15, 19:19) įveikė Utenos „Juventus“ ir, laimėję ketvirtfinalio seriją 2-1, įžengė į LKL stipriausių komandų ketvertą.
LKL ketvirtfinalio mūšis Vilniuje: „Rytas“ – Utenos „Juventus“
LKL ketvirtfinalio mūšis Vilniuje: „Rytas“ – Utenos „Juventus“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas nebuvo nusiteikęs praleisti progos aplankyti gimtąją miestą.

M.Girdžiūnas pelnė 17 taškų, A.Butkevičius – 16, o klaipėdiečių žaidėjų vedamas „Rytas“ pasiekė pusfinalį, kuriame kovos su Klaipėdos „Neptūnu“.

Tai buvo aiškiausiai pasibaigęs ketvirtfinalio tarp „Ryto“ ir „Juventus“ susitikimas.

LKL reguliariajame čempionate „Rytas“ buvo trečias, o Utenos „Juventus“ – šeštas, tačiau per pirmąsias dvejas ketvirtfinalio rungtynes komandos atrodė lygiai.

„Rytas“ išplėšė pergalę pirmajame ketvirtfinalio mače Vilniuje (93:91), bet krito prieš kovingus šeimininkus Utenoje (83:92).

Trečiajame mače sekmadienį Dainiaus Adomaičo treniruojama komanda greitai susikrovė dviženklę persvarą.

Svečiai suklydo net 20 kartų, o dažnai kamuolius perėmę vilniečiai surengė daug greitų atakų. Ypač pasižymėjo A.Butkevičius, perėmęs 5 kartus kamuolį, išprovokavęs 8 pražangas ir surinkęs 26 naudingumo balus.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 17, Arciomas Parachouskis ir Arnas Butkevičius po 16, DJ Seeley 10, Derekas Needhamas 9, Martynas Echodas 7;

„Juventus“: Dovis Bičkauskis 17, Karolis Guščikas 9, Martinas Gebenas 8;

Kitose trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse Klaipėdoje „Neptūnas“ sekmadienį namie 77:71 įveikė Prienų „Skycop“ ir laimėjo seriją 2-1.

Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ į pusfinalius pateko trumpiausiu keliu, laimėję ketvirtfinalius prieš atitinkamai Alytaus „Dzūkiją“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ rezultatais 2-0. Kauno ir Panevėžio pusfinalio serija iki dviejų pergalių rungtynėmis „Žalgirio“ arenoje prasidės antradienį.

Ketvirtfinalio rungtynių Vilniuje svarbiausius įvykius fiksavo mūsų portalas.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Ketvirtfinalio serija buvo kovinga, bet į pusfinalį žengė stipresnė trečiojo mačo komanda – „Rytas“.

37 min. D.Sirvydis ir Aistis Pilauskas pasirodė aikštėje. Utenos komanos gretose irgi aikštėje jau yra rečiau rungtyniaujančių žaidėjų. Regis, liko sužaisti formalias minutes.

34 min. Tyliai, iš už nugaros M.Normantas blokavo T.Dimšos metimą, taip sukeldamas sirgalių plojimų bangą.

33 min. Vilniaus komanda kiek numetė rungtynių ritmą, kad išlaikytų rezultatą. Jis yra 75:52 – tikrai palankus šeimininkams.

Trečiasis kėlinys

30 min. „Rytas“ užuodžia ketvirtfinalį – po trijų kėlinių vilniečiai pirmauja 66:45.

30 min. D.Adomaitis, regis, pasiryžęs šiame mače nenaudoti jaunojo Deivido Sirvydžio. Jis nežaidė nė minutės, o rotacijai Vilniaus komandos treneris mieliau renkasi kiečiau besiginantį Margirį Normantą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

28 min. Vilniečiai apramino svečių spurtą. A.Parachouskis per trečią kėlinį jau pelnė 8 taškus, o šeimininkai išlaiko solidų pranašumą (60:43).

25 min. Utenos komanda atsisako pasiduoti. D.Bičkauskio tritaškiu pažymėjo spurtą 8:0. „Ryto“ pranašumas staiga aptirpo – 51:38.

22 min. A.Butkevičius ir E.Bendžius aukštai ore susidaužė kūnais – jie taip šventė vienas kito tritaškius, kuriais šeimininkai užklupo Utenos komandą trečiojo kėlinio pradžioje. „Ryto“ persvara pasiekė 20 taškų.

21 min. Vilniečiai kol kas patikimai ginasi prieš Kennethą Gainesą. 27 taškus per antrą mačą Utenoje pelnęs „Juventus“ amerikietis kol kas įmetė tik 2 taškus.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kennethas Gainesas

Antrasis kėlinys

20 min. „Rytas“ traukia į pertrauką pirmaudamas 42:30.

Vilniaus komandą per pirmuosius du kėlinius tempė klaipėdiečiai: Arnas Butkevičius pelnė 12 taškų ir perėmė 4 kamuolius, Mindaugas Girdžiūnas surinko 11.

Utenos klube išsiskiria tik Dovis Bičkauskis (9) ir iš dalies Martinas Gebenas (6).

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./LKL ketvirtfinalio mūšis Vilniuje: „Rytas“ – Utenos „Juventus“

19 min. Utenos krepšininkai jau yra suklydę 13 kartų. Treneris Ž.Urbonas turi dėl ko siusti.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Žydrūnas Urbonas

18 min. Utenos komandai pavyko įkvėpti oro, bet Dovio Bičkauskio pastangų mažai. Svečių puolimas šįsyk stringa prieš šeimininkų pastangas. „Rytas“ priekyje 40:27.

14 min. Šeimininkai ne juokais įsibėgėjo. M.Girdžiūno taškų serija, kurią vainikavo dėjimas į krepšį, pakėlė žiūrovus iš kėdžių. Vilniaus komanda siaučia – ji pabėgo 36:19.

Pirmasis kėlinys

10 min. Vilniečiai laimėjo pirmą kėlinį 23:11.

8 min. M.Echodas pabėgo į greitą ataką, perėmęs kamuolį iš V.Čepukaičio. Martyno dėjimas kelia ovacijas arenoje. „Rytas“ pirmąsyk įgijo dviženklę persvarą 17:7.

6 min. A.Butkevičius jau pelnė 7 taškus, kurie padėjo vilniečiams geriau pradėti rungtynes: 11:5.

4 min. Aciomas Parchouskis vos nesulaužė lentos. Jis sudrebino dėjimu krepšį, o vilniečiai priekyje 8:5.

2 min. Daug grumtynių pirmosiomis minutėmis Vilniuje. Arnas Butkevičius nusiteikęs kaip visada ypač kovingai. Po jo dviejų atakų Vilniaus krepšininkai pirmauja 6:5.

1 min. Pilna „Ryto“ arena žiūrovų sekmadienio vakarą Vilniuje. Mačas dar neprasidėjo, o čia jau karšta. Gal ir dėl aikštėje tvyrančios įtampos.