2019 01 05

„Lietkabelio“ krizė tęsiasi: puikiai finišavęs „Skycop“ nukovė panevėžiečius

Atkakliose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Prienų „Skycop“ (6-11) išvykoje 81:73 (14:17; 20:21; 18:19; 29:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (10-7). Tai trečioji panevėžiečių nesėkmė iš eilės.
Darjušas Lavrinovičius
Darjušas Lavrinovičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Skycop“ visų rungtynių metu buvo besivejančiųjų vaidmenyje, o vienu metu turėjo ir dviženklį deficitą. Vis dėlto 18:4 spurtas ketvirtajame kėlinyje padėjo prieniškiams palaužti „Lietkabelį“.

Abi komandos kovėsi taškas į tašką pirmuosius du kėlinius ir po 20 minučių „Lietkabelis“ turėjo nežymų pranašumą – 38:34.

Antrąją rungtynių dalį aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 11:2 ir įgijo dviženklį pranašumą (49:36).

„Skycop“ po tokio smūgio nepasimetė ir atsakė tokia pačia atkarpa varžovams (11:2) bei sušvelnino atsilikimą iki 4 taškų (51:47).

„Skycop“ klaidų virtinė trečiojo kėlinio pabaigoje leido „Lietkabeliui“ vėl kiek atitrūkti (57:50).

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Skycop“ atkuto ir pavijo svečius (59:59). Mike'as Bruesewitzas žaidė it ant sparnų ir didino jau „Skycop“ persvarą (68:61).

Simas Jasaitis vietoj tritaškio pasirinko perdavimą Donatui Taroliui po krepšiu, ir šis išlygino rezultatą (69:69).

Komandos apsikeitė tiksliomis atakomis ir prasidedant paskutinei minutei rezultatas vis dar buvo lygus (73:73).

Tačiau per likusį laiką taškus „Cido“ arenoje rinko tik svečiai.

Iš pradžių Darjušas Lavrinovičius gavo kamuolį po krepšiu ir pelnė du taškus.

„Lietkabelis“ mėgino atsakyti tritaškiu, bet netiksliai. M.Čakarevičius dar pabandė pataisyti metimą, bet Gintaras Leonavičius „išrašė“ bloką.

Martynas Gecevičius prametė vieną baudos metimą, bet likus 26 sek. „Skycop“ buvo priekyje 76:73.

Po minutės pertraukėlės „Lietkabelio“ planus sugriovė Žygimantas Janavičius, perėmęs kamuolį ir į greitą ataką pasiuntęs M.Gecevičių (78:73).

Desperatiškai bandydami išsigelbėti panevėžiečiai užsidirbo nesportinę pražangą ir kapituliavo.

Abi komandos prastai atakavo iš toli („Lietkabelis“ – 4/19, 21 proc., „Skycop" – 8/28, 29 proc.), tačiau „Skycop“ žymiai geriau dalijosi kamuoliu ir atliko net 27 rezultatyvius perdavimus („Lietkabelis“ – 16).

Net 10 kartų komandos draugams rezultatyviai asistavo Ž.Janavičius, dar pelnęs ir 6 taškus.

Ž.Janavičiui būnant aikštėje „Skycop“ pelnė net 25 taškais daugiau nei „Lietkabelis“. Palyginimui, 12,5 min. žaidusio Ovidijaus Varanausko +/-rodiklis minusinis – -15.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 21 (28 n.b.), Žiga Dimecas 12 (8 atk. kam.), Simas Jasaitis ir Donatas Tarolis po 10.

„Skycop”: Darjušas Lavrinovičius 14, Mike'as Bruesewitzas 13, Anthony Lee 12, Martynas Gecevičius ir Gintaras Leonavičius po 11.