2017 03 11

„Lietuvos rytas“ tik paskutinėmis sekundėmis palaužė „Dzūkiją“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Vilniaus „Lietuvos rytas“ (18-8) iškovojo sunkią pergalę. Vilniečiai namuose tik paskutinėmis sekundėmis 76:72 (13:19, 26:22, 15:14, 22:17) palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (7-19).
Jimmy Baron
Jimmy Baron / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Vilniečiai iki pat trečio kėlinio vidurio vijosi „Dzūkiją“. Rezultatui esant 6:6, Alejandro Hernandezas pataikė tolimą metimą ir svečiai ėmė tolti.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ deficitas pasiekė netgi dviženklę žymę (25:38), bet dar iki pertraukos vilniečiai skirtumą beveik panaikino (39:41).

Vis dėlto išlyginti rezultatą Rimo Kurtinaičio auklėtiniai sugebėjo tik trečio kėlinio viduryje (47:47). „Perlaužti“ rungtynių „Lietuvos rytui“ taip lengvai nepavyko – užvirė kova taškas į tašką.

„Dzūkija“ su aiškiu rungtynių favoritu lygiai kovėsi nepaisant to, kad per pirmus tris kėlinius pataikė vos 1 tolimą metimą iš 13-likos.

Kiek didesnę persvarą „Lietuvos rytas“ įgijo ketvirto kėlinio pradžioje, kai po Drew Gordono dėjimo greitos atakos metu rezultatas tapo 65:59.

Tačiau Rokas Guščikas atsakė 5 taškais iš eilės, priversdamas R.Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės (65:64). Formaliai K.Guščikas yra „Lietuvos ryto“ žaidėjas, o „Dzūkijoje“ žaidžia nuomos teisėmis.

„Dzūkija“ patyrė skaudžią netektį, kai prasiveržimo metu užmynęs varžovui ant kojos čiurną nikstelėjo Julius Kazakauskas. Šis krepšininkas pataikė tik 1 metimą iš 7, bet atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o jam būnant aikštėje „Dzūkija“ pelnė 10 taškų daugiau nei „Lietuvos rytas“.

Stopkadras/Juliaus Kazakausko trauma

Kiek sutrikusi „Dzūkija“, likus žaisti 3 minutėms, leido „Lietuvos rytui“ įgyti rekordinę persvarą (71:64).

Alytaus klubas nekapituliavo. Likus 20 sek., Anatolijus Kaširovas pelnė du takus su pražanga, sumažindamas atsilikimą iki 2 taškų (74:72).

D.Gordonui praradus kamuolį, dzūkai gavo šansą išplėšti pergalę ar pratęsimą. A.Hernandezas žaidė vienas prieš D.Gordoną, tačiau ispano metimas po staigaus prasiveržimo nebuvo tikslus.

Tayloras Brownas sėkmingai atliko du baudos metimus ir „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 76:72.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./LKL rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkija“

Į „Lietuvos ryto“ gretas šiose rungtynėse grįžo Artūras Gudaitis, kuris per 20,5 min. pelnė 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Po rungtynių jis kalbėjo: „Jaučiuosi normaliai, bet kaip komanda atrodėme prastai. Nekovojome pakankamai, dėl to tokios sunkios rungtynės ir buvo. Mūsų minkštumas leido jiems atkovoti 18 kamuolių puolime, kas sunkiai paaiškinama“.

„Lietuvos rytas“: Anthony Fisheris 17 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Artūras Gudaitis 16 (7 atk. kam.), Drew Gordonas 10 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 bl.), Tayloras Brownas ir Rokas Giedraitis po 8.

„Dzūkija“: Paulius Morkeliūnas 16 (7 atk. kam.), Anatolijus Kaširovas 14 (8 atk. kam.), Alejandro Hernandezas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Karolis Guščikas 9 (8 atk. kam.) ir Osvaldas Mačernis po 9.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./LKL rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Alytaus „Dzūkija“

Pasveikino su Kovo 11-ąja

Prieš rungtynes LKL ir generalinis lygos rėmėjas „Tete-a-Tete” kazino pasveikino Lietuvą ir visus jos piliečius su Kovo 11-osios švente. Prie sveikinimo prisidėjo socialinis projektas „Aš myliu Lietuvą”.

Prieš „Lietuvos ryto” ir „Dzūkijos” mačą Vilniaus klubo krepšininkai per komandos pristatymą į aikštę žengė pasipuošę marškinėliais su Lietuvos trispalve. Kartu su krepšininkais ant parketo žengė ir Vilniaus krepšinio mokyklos vaikai, kurie vilkėjo „Aš myliu Lietuvą” projekto marškinėlius.

Specialų šokį išskirtinės šventės proga paruošė ir „Lietuvos ryto” ekipos šokėjos. Be to, visiems į areną besirenkantiems krepšinio sirgaliams simboliškai buvo dalinamos popierinės Lietuvos trispalvės, kurias žiūrovai laikė vieningai giedodami Lietuvos himną.