2015 01 18

„Lietuvos rytas“ atlaikė „Šiaulių“ šturmą ir laimėjo 88:72

LKL čempionate sunkią pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (17-4) krepšininkai. Vilniečiai išvykoje 88:72 (23:14, 23:18, 17:28, 25:12) nugalėjo „Šiaulių“ (10-12) ekipą.
LKL čempionatas: Šiaulių „Šiauliai“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“
LKL čempionatas: Šiaulių „Šiauliai“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Vilniečius į priekį vedė 21 tašką surinkęs Adas Juškevičius. Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 16 taškų. Pirmuosius taškus komandai pelnė ir Simas Jasaitis, surinkęs 8 taškus.

Šiaulių ekipai Vytautas Šulskis surinko 22 taškus, Rokas Giedraitis ir Julius Jucikas pridėjo po 11 taškų.

„Šiauliai“: Vytautas Šulskis 22 tšk., Rokas Giedraitis ir Julius Jucikas po 11 tšk., Rolandas Alijevas 7 tšk.

„Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius 21 tšk., Kšištofas Lavrinovičius 16 tšk., Artūras Valeika 11 tšk., Martynas Gecevičius 9 tšk., Simas Jasaitis 8, Billy Baronas 7, Mike'as Moseris 6, Žygimantas Janavičius ir Gediminas Orelikas po 5.

Rungtynes tritaškiu atidarė Rokas Giedraitis, bet po jo Artūras Valeika pradėjo vilniečių spurtą 14:1 ir tarp komandų įsigalėjo dviženklis skirtumas (14:4). Šį pranašumą „Lietuvos rytui“ Ado Juškevičiaus pastangomis pavyko išlaikyti kelias minutes, kol 6:0 atkarpą sužaidę „Šiauliai“ sumažino deficitą (14:19). Į tai vilniečiai atsakė Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Billy Barono dvitaškiais kėlinio pabaigoje, rezultatas po pirmojo ketvirčio – 14:23.

Dviženklį pranašumą „Lietuvos rytas“ atstatė antrojo kėlinio pradžioje (18:31). Ketvirčiui persikėlius į antrąją pusę taškus rinko tik sostinės ekipos legionieriai – Mike’as Moseris ir B.Baronas (18:37). „Šiauliai“ įsibėgėjo ir pelnė 6 taškus be atsako, tačiau juos pačiame spurto įkarštyje sustabdė A.Juškevičius pats pelnydamas 5 taškus (24:42). Per 3 likusias minutes komandos keitėsi taškais ir į ilgąją pertrauką ekipos keliavo rezultatui esant 32:46.

Spurtu 9:3 trečiąjį rungtynių ketvirtį pradėję šiauliečiai sumažino skirtumą iki vienženklio (41:49). A.Valeika buvo sugrąžinęs „Lietuvos rytui“ 12 taškų pranašumą, bet Julius Jucikas ir Gintaras Leonavičius ir toliau tirpdė varžovų atotrūkį (48:53). Techninę pražangą užsidirbęs K.Lavrinovičius leido „Šiauliams“ priartėti iki 2 taškų (54:56). Rolandas Alijevas prasiveržimu išlygino rezultatą, tačiau su sirena tolimą tritaškį pataikęs Žygimantas Janavičius grąžino vilniečiams pranašumą – 60:63.

Ketvirtį galingai pradėję vilniečiai susikrovė 7 taškų pranašumą (66:73). „Šiaulių“ ekipos vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas gavo techninę pražangą už priekaištus teisėjams, o tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ vėl atitolo dviženkliu skirtumu (66:77). Taiklūs A.Juškevičiaus ir K.Lavrinovičiaus metimai kėlinio pabaigoje galutinai paskandino „Šiaulių“ viltis laimėti (70:88). Paskutinius rungtynių taškus pelnė G.Leonavičius ir galutinis rungtynių rezultatas – 72:88.