2013 12 27

„Lietuvos rytas“ LKL čempionate nepasigailėjo autsaiderio „Lietkabelio“ 98:68

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate išlieka vis dar nepralaimėję. Kroatų trenerio Aleksandro Petrovičiaus vedami LKL vicečempionai penktadienio vakarą Panevėžio „Cido“ arenoje nurungė šeimininkus „Lietkabelio“krepšininkus 98:68 (23:14, 27:18, 20:17, 28:19) ir į turnyro lentelę įsirašė šeštąjį laimėjimą. Tuo tarpu „Lietkabelis“ išlieka varžybų autsaideriu – panevėžiečiai patyrė 12-ąją nesėkmę per 15 rungtynių.
Vilniaus „Lietuvos rytas“
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kazanės „Uniks“ / Mato Dauginio/15min.lt nuotr.

„Lietkabelio“ ekipa LKL vicečempionams sugebėjo priešintis tik pirmąsias šešias dvikovos minutes: vieno dviejų taškų skirtumu panevėžiečiai pirmavo tik iki to momento, kai „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą 11:10. Po to vilniečių ekipa tik didino spaudimą šeimininkams ir atotrūkį nuo jų – 15:10, 20:12.

Po pirmojo kėlinio sostinės krepšininkai turėjo 9 taškų persvarą, o per antrojo kėlinio dešimties minučių atkarpą „Lietuvos ryto“ žaidėjai atotrūkį padidino dvigubai ir po dviejų ketvirčių pirmavo 50:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Steveno Jelovaco dvitaškio „Lietuvos rytas“ buvo susikrovęs jau 21 taško pranašumą – 60:39 ir nežadėjo sustoti.

Ketvirto kėlinio viduryje vilniečiai buvo nurūkę 77:54, 87:59 ir pakvipo sutriuškinimu. Nors panevėžiečiai siekė sumažinti skirtumą, „Lietuvos rytas“ tik dar labiau spaudė prie sienos „Lietkabelį“ ir paskutinę mačo minutę pirmavo 98:68. Taip mačas ir baigėsi.

Šiame susitikime „Lietuvos rytas“ vertėsi be dviejų aukštaūgių – Dariaus Songailos ir Tautvydo Lydekos.

Daugiausiai taškų „Lietuvos ryto“ komandai pelnė: M.Gecevičius 18, A.Glyniadakis ir J.Palaciosas po 16, S.Jelovacas 15, S.Babrauskas 13, R.Seibutis 8 (7 rez. perd.), Z.Dowdellas 7 (8 rez. perd.), G.Orelikas 5 (0/4 tritaškių, 9 atk. kam.).

„Lietkabelis“: J.Gintvainis 17, R.Olanderis ir M.Virbalas – po 11, Z.Šimonis 9 (7 atk. kam.), P.Brownas 8 (2/8 dvitaškių, 7 atk. kam., 8 rez. perd.), V.Kariniauskas (1/7 tritaškių) bei R.Grabauskas 5.

Tai dar ne paskutinis „Lietuvos ryto“ klubo mačas šių metų LKL čempionate: gruodžio 29 dieną vilniečiai išvykoje kovos su 6 vietą turnyre užimančiu Kėdainių „Nevėžiu“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):