-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 04 15

LKL: „Lietuvos rytas“ krito prieš „Pieno žvaigždes“, „Šiauliai“ sudorojo „Neptūną“

Antradienį LKL lygoje yra žaidžiamos ketverios rungtynės. Pirmuosiuose dienos susitikimuose Vilniaus „Lietuvos rytas“ išvykoje nesugebėjo įveikti „Pieno žvaigždžių“ ekipos, o „Šiauliai“ namuose nutraukė Klaipėdos „Neptūno“ pergalių seriją čempionate.
Zabian Dowdell
Zabian Dowdell / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 75:68 (15:16, 19:14, 19:13, 22:25)

Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pasinaudoję šeimininkų klaidomis susikrovė 6 taškų persvarą (6:0, 2 min.). „Lietuvos rytas“ toliau be klaidų gynėsi, o J.Palaciosas pelnė pirmuosius taškus (8:0, 3 min.). Pasvaliečiai susizgribo ir sušvelnino skirtumą (6:8). Aikštėje pasirodę „Pieno žvaigždžių“ gynėjai D.Redikas ir D.Mitchellas išvedė šeimininkus į priekį (13:11, 6 min.). Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 16:15.

Netrukus R.Grigo auklėtiniai surengė spurtą 9:0 ir nutolo 24:16 (15 min.). Vilniečių puolėjai D.Songaila ir J.Palaciosas pasižymėjo puolime – 26:20. Antrojo ketvirčio pabaigoje skirtumas tarp komandų dar labiau sumažėjo (34:30).

Išjudinti „Lietuvos ryto“ puolimą bandė aikštėje pasirodęs E.Bendžius (38:34). Po kelių akimirkų puolėjas dėjimu sudrebino šeimininkų krepšį. Po E.Bendžiaus ir J.Palacioso baudų metimų rezultatas tapo lygus (38:38). Vis dėlto kėlinuko pabaigoje D.Redikas įmetė tritaškį, E.Kairys įkrovė kamuolį iš viršaus ir Pasvalio klubas vėl nutolo – 53:43.

Vilniečiai ryžtingai pradėjo lemiamą rungtynių dalį – skirtumas per porą minučių beveik ištirpo (53:52, 32 min.). D.Songaila ir O.Cookas vėl įveikė „Pieno žvaigždžių“ gynybines užtvaras ir D.Adomaičio auklėtiniai pirmavo 57:53 (33 min.). Pasvaliečiai sugebėjo vėl sustabdyti „Lietuvos ryto“ spurtą ir kova užvirė iš naujo (66:66, 37 min.). Likus žaisti minutę Ž.Jonušas realizavo baudos metimus (71:68), D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Z.Dowdellas bandė sušvelninti skirtumą, tačiau amerikiečio dvitaškis tikslo nepasiekė. Gynėjas iš karto prasižengė prieš R.Alijevą, kuris padidino skirtumą iki 5 taškų (73:68). E.Bendžius nepataikė tolimo metimo, o šeimininkai vėl tiksliai metė baudos metimus. Galutinis rezultatas 75:68.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 18 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Žygimantas Jonušas. 13 taškų pelnė Egidijus Dimša, 11 – Dovydas Redikas.

„Lietuvos ryto“ ekipoje rezultatyviausias su 16 taškų buvo Darius Songaila. 15 taškų pridėjo Renaldas Seibutis.

Antrąjį pralaimėjimą patyręs „Lietuvos rytas“ išlieka LKL lygos viršūnėje. „Pieno žvaigždės“ liko penktoje pozicijoje.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Jonušas 18, Egidijus Dimša 13 (8 atk. kam.), Dovydas Redikas 11, Rolandas Alijevas 9 tšk.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 16, Renaldas Seibutis 15, Juanas Palaciosas 9 (12 atk.kam.), Steponas Babrauskas 7 taškai.

„Šiauliai“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 90:79 (28:19, 21:17, 20:17, 21:26)

BBL čempionais tapę šiauliečiai užtikrintai pirmavo visų rungtynių metu ir svarbios pergalės iš rankų nepaleido. Klaipėdos „Neptūnas“ prieš tai buvo iškovoję aštuonias pergales iš eilės, tačiau devintosios nepasiekė.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Julius Jucikas, 14 – Derekas Needhamas, 11 – Travisas Leslie's.

Uostamiosčio komandoje sėkmingiausiai žaidė Martynas Mažeika (25 tšk.), Tyrone'as Brazeltonas ir Simas Galdikas (po 10 taškų).

„Šiauliai“ su 17 pergalių ir 13 pralaimėjimų įsitvirtino šeštoje LKL lygos vietoje. 13 pergalių ir keturis pralaimėjimus turintis „Neptūnas“ išlieka antras.

„Šiauliai“: Julius Jucikas – 17, Derekas Needham -14, Travis Leslie – 11 (6 atk. kam.), Bambale'as Osby ir Vytautas Šulskis – po 10 tšk.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika – 25, Simas Galdikas (7 atk. kam.) ir Tyrone'as Brazeltonas – po 10, Justas Sinica – 9, Valdas Vasylius ir Vytautas Šarakauskas (12 atk. kam.) – po 7, Edgaras Ulanovas – 6, Mindaugas Girdžiūnas – 3, Marius Runkauskas – 2. Rolandas Jakštas ir Arvydas Eitutavičius nežaidė. Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių (41:30), tačiau gerokai dažniau klydo (19 ir 6 klaidos).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):