2015 04 16

LKL pirmenybėse „Neptūnas“ iki pat paskutinių sekundžių vargo su „Lietkabeliu“

LKL reguliaraus sezono rungtynėse Panevėžyje ne pačius geriausiu laikus išgyvenantis Klaipėdos „Neptūnas“ (30/8) atkakliose ir permainingose rungtynėse 83:81 (26:19, 12:19, 29:23, 16:20) palaužė „Lietkabelį“ (10/27).
Deividas Gailius ir Martynas Mažeika
Deividas Gailius ir Martynas Mažeika / A. Venskaus nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo „Neptūno“ krepšininkai, sužaidus 5 minutes pirmavę 14:7. Klaipėdiečių puolimas ėjo lyg iš natų, tad skirtumas augo ir netrukus pasiekė dviženklę ribą – 25:14. Paskutines 2 minutes „Lietkabelis“ laimėjo 5:1 ir sumažino atsilikimą.

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir netrukus išlygino rezultatą – 30:30. Antroje ketvirčio pusėje taškus abiems komandoms rinkti sekėsi sunkiai, nė viena iniciatyvos neperėmė, tad po 20 minučių švieslentė rodė lygiąsias – 38:38.

Po pertraukos „Neptūnas“ susiėmė, Donatas Zavackas ir Deividas Gailius pataikė po tritaškė ir svečių persvara pasiekė 8 taškų ribą – 54:46. Kėliniui baigiantis „Lietkabelis“ priartėjo (60:64), tačiau Mindaugas Girdžiūnas pataikė tritaškį su sirena – 67:61.

Puikiai gindamiesi šeimininkai surakino „Neptūno“ puolimą, ketvirčio viduryje Jurica Žuža išlygino rezultatą – 69:69. Evaldas Žabas netrukus pratęsė sėkmingą atkarpą (10:2) ir išvedė „Lietkabelį“ į priekį.

Likus žaisti 3 minutes Donatas Zavackas užsidirbo techninę pražangą. Bauda buvo taikli, o J.Žuža pataikė dvitaškį, bet M.Girdžiūnas smeigė tritaškį – 76:76. Likus žaisti 24 sek. S.Galdikas sudrebino lanką dėjimu – 81:79. E.Žabas sumetė baudas, „Neptūnas“ turėjo 17 sek. D.Zavackas sumetė baudas, o paskutinį E.Žabo metimą S.Galdikas nupūtė nuo lanko.

„Lietkabelis“: E.Žabas (6/8 dvit., 3/5 trit., 5 klaid.) 25, A.Labuckas (5 atk. kam.), J.Žuža (7/15 dvit., 9 atk. kam.) ir D.Šalenga (5/7 dvit.) po 14.

„Neptūnas“: D.Gailius (4/6 dvit., 2/5 trit.) 18, S.Galdikas (6/9 dvit., 7 atk. kam.) 15, D.Zavackas (6 išprov. praž.) 13, A.Butkevičius (6/9 dvit.) 12.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):