2011 04 05

LKL: Aleksandro Rasičiaus debiutas „Lietuvos ryto“ komandoje pažymėtas pergale prieš „Techasą“

Aleksando Rašičiaus debiutas Vilniaus „Lietuvos ryto“ gretose pažymėtas sunkia pergale. Vilniečiai namuose 89:78 palaužė Panevėžio „Techaso“ krepšininkus ir pasiekė devynioliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.
Aleksandras Rasičius pelnė vos 2 taškus, bet atliko 7 rezultatyvius perdavimus.
Aleksandras Rasičius pelnė vos 2 taškus, bet atliko 7 rezultatyvius perdavimus. / „Scanpix“ nuotr.

Susitikimo pradžia neprognozavo įnirtingos kovos. Aikštės šeimininkai nuo pirmųjų minučių ėmė įrodinėti savo pranašumą ir po pirmojo ketvirčio jau pirmavo dviženkliu pranašumu 26:16, rašo oficiali „Lietuvos ryto“ klubo svetainė internete.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje radikaliai nesikeitė – „Lietuvos ryto“ krepšininkai didžiąją ketvirčio dalį tvirtai laikė dviženklę persvarą savo rankose. Tik prieš pat didžiąją pertrauką „Techaso“ ekipai pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą – 41:34.

Po ilgosios pertraukos atrodė, jog „Lietuvos rytas“ nusiteikęs panaikinti visas mačo intrigas (51:39), tačiau „Techasas“, vedamas Mariaus Valukonio ir Karolio Babkausko, atotrūkį ištirpdė iki 4 taškų, o ketvirtį baigė atsilikinėdami vos 6 taškais – 61:55.

Vis dėlto, paskutiniajame ketvirtyje Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai kilo paskutiniui šturmui – per nepilnas keturias minutes LKL čempionai susigrąžino dviženklį pranašumą ir iki rungtynių pabaigos užtikrintai išlaikė persvarą – 89:78.

Aleksandras Rasičius pirmosiose rungtynėse Vilniuje per 25 žaidimo minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica ir Jonas Valančiūnas po 14, Simas Jasaitis (6 atk. kam.) ir Kenanas Bajramovičius po 13, Steponas Babrauskas 11, Bradas Newley 9.

„Techasas“: Marius Valukonis 16, Gintaras Leonavičius ir Karolis Babkauskas po 12, Darius Šilinskis 11, Ernestas Ežerskis ir Tomas Rinkevičius po 8.