2014 12 06

LKL: Alytaus „Dzūkija“ palaužė Kėdainių „Nevėžį“

LKL čempionate sunkią pergalę iškovojo „Dzūkijos“ (8-8) ekipa. Andrejaus Urlepo auklėtiniai namuose 83:78 (23:15, 22:27, 16:19, 23:17) įveikė „Nevėžio“ (2-14) komandą.
Rungtynių akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Rungtynes ekipos pradėjo apsikeisdamos taikliomis atakomis ir įpusėjus ketvirčiui minimalia persvara pirmavo „Nevėžis“ (5:6). Rytis Juknevičius ir Vilmantas Dilys pataikė iš toli ir aikštelės šeimininkai atitrūko (14:9). Kėlinį dar viena sėkminga atkarpa baigė „Dzūkija“ ir po pirmų dešimties minučių pirmavo – 23:15.

Dzūkai antro kėlinio pradžioje padidino persvarą iki dviženklės (31:19), tačiau Justo Tamulio vedini svečiai įspūdingai spurtavo ir persvėrė rezultatą (33:34). „Nevėžis“ persvara džiaugėsi neilgai, nes spurtu 10:0 atsakė aikštelės šeimininkai ir vėl nutolo (44:34). Marcusas Monroe individualių pastangų dėka sėkmingai pabaigė antrąjį kėlinį ir sumažino ekipos deficitą – 45:42.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai ir švieslentėje degė lygus rezultatas (48:48). J.Tamulis vėl išvedė savo ekipą į priekį (50:54). Giedrius Gustas ir R.Camphoras apsikeitė tritaškiais (57:58), o po trijų kėlinių nė viena ekipa neturėjo pranašumo (61:61).

Aikštelės šeimininkai įpusėjus ketvirtam kėliniui šiek tiek nutolo (72:65). R.Camphoras pataikė tritaškį (79:75), o Andrius Aleksandrovas pataikė tik vieną baudos metimą. Kitoje atakoje Fedoras Dmitrievas pelnė du taškus ir priartino savo ekipą prie pergalės (81:75). Svečiai pelnė du greitus taškus (81:77), o prie baudų metimo linijos Artūras Jomantas realizavo vieną baudos metimą ir įtvirtino „Dzūkijos“ pergalę – 83:78.

„Dzūkija“: Fedoras Dmitrievas 17 tšk. (8 at. kam.), Martynas Paliukėnas 13 tšk. (8 at. kam.), Vilmantas Dilys 13 tšk., Rytis Juknevičius 12 tšk.

„Nevėžis“: Justas Tamulis 17 tšk., Roderickas Camphoras 17 tšk., Andrius Aleksandrovas 11 tšk., Marcus Monroe 11 tšk. (8 at. kam., 7 rez. perd.), Vaidotas Volkus 7 tšk., (11 at. kam.).