2014 04 07

Klaipėdos „Neptūnas“ antrą kartą šį sezoną išmaudė Kauno „Žalgirį“ – 88:79

Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ LKL lygoje įrodė, kad iš savų klaidų mokytis nėra taip lengva. Kauniečiai savų sirgalių akivaizdoje antrą kartą šiame sezone pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ ir nukrito į ketvirtąją vietą čempionate.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 79:88 (22:15, 20:27, 20:21, 17:25)

„Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio turėjo septynių taškų pranašumą, tačiau šis buvo išbarstytas antrajame – žalgiriečiai klydo, nekovojo dėl atšokusių kamuolių ir netiksliai mėtė baudas. Tokia tendencija išliko visų likusių rungtynių metu. Po trijų kėlinių „Neptūnas“ turėjo vieno taško persvarą, tačiau kauniečių susikaupti tai nepaskatino. Skylės gynyboje kauniečiams kainavo dar vieną pralaimėjimą Klaipėdos komandai, kuri išsaugojo antrąją vietą čempionate.

Kauno „Žalgiris“ pataikė vos 15 baudos metimų iš 27 mestų, padarė 14 klaidų ir atkovojo 35 kamuolius prieš „Neptūno“ 43.

Rezultatyviausiai „Neptūno“ komandoje rungtyniavo 18 taškų pelnęs Martynas Mažeika. 15 taškų pridėjo Edgaras Ulanovas, 14 – Simas Galdikas.

„Žalgiriui“ 16 taškų pelnė ir net 12 kamuolių atkovojo Paulius Jankūnas. 13 taškų pridėjo tris tritaškius pataikęs Artūras Milaknis.

Per 17 rungtynių LKL čempionate „Žalgiris“ turi iškovojęs 12 pergalių ir patyręs 5 pralaimėjimus.

Kaip ir žalgiriečiai, „Neptūno“ krepšininkai LKL pirmenybėse žaidžia du ratus. Per 15 rungtynių klaipėdiečiai yra pasiekę 12 pergalių ir patyrę 3 pralaimėjimus.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes sausio pabaigoje uostamiestyje „Neptūno“ krepšininkai laimėjo 81:73.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (13/1), o į trečiąją pakilo taurės savininkas Prienų „TonyBet“ (22/8) klubas.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (12 atk. kam.), A.Milaknis 13 (3/5 trit., 2 per. kam.), A.Gudaitis 12 (5/7 dvit.), R.Javtokas 10 (9 atk. kam.), J.Dentmonas 10 (3 per. kam.), T.Dimša 5, M.Kupšas 4, Š.Jasikevičius 4 (4 rez. perd.), V.Lipkevičius 3, M.Pocius 2. Tadas Klimavičius nežaidė.

„Neptūnas“: M.Mažeika 18 (5 rez. perd.), E.Ulanovas 15 (2 per. kam.), S.Galdikas 14 (9 atk. kam.), V.Šarakauskas 12 (2 per. kam.), V.Vasylius (6 atk.kam.) ir M.Girdžiūnas (3 at.kam.) po 8, T.Brazeltonas 7, M.Runkauskas 6, A. Butkevičius, J. Sinica ir R. Jakštas po 0 taškų. Arvydas Eitutavičius nežaidė.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 79:88

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino Pauliaus Jankūno baudos metimas. Simas Galdikas pataikė dvitaškį – 63:65. M.Girdžiūnas pridėjo baudos metimą, bet Artūras Gudaitis atsakė dvitaškiu – 65:66. Marius Runkauskas pataikė neįtikėtinai tolimą tritaškį – 65:69. Po kelių iš eilės abiejų komandų klaidų du taškus su pražanga pelnė Artūras Milaknis – 67:69. Martynas Mažeika pataikė dvitaškį ir „Neptūnas“ turėjo keturių taškų pranašumą, kurį tuoj pat sumažino Pauliaus Jankūno dvitaškis – 69:71. Simas Galdikas pataikė dar vieną dvitaškį – 69:73. Tomas Dimša tritaškiu sumažino skirtumą iki vieno taško – 70:71. Tritaškiu atsakė ir Valdas Vasylius – 72:76. Šarūnas Jasikevičius sumažino skirtumą iki dviejų taškų. Simas Galdikas pelnė du taškus su pražanga – 74:78. Likus minutei iki rungtynių pabaigos prasižengė A.Milaknis. Baudos metimus sumetė Martynas Mažeika – 74:80. Saulius Štombergas paprašė minutės pertraukėlės. M.Girdžiūnas atliko įspūdingą dėjimą, o „Žalgiris“ buvo arti dar vieno pralaimėjimo.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 62:63 (22:15, 20:27, 20:21)

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnui“ pavyko įgyti keturių taškų pranašumą 48:44. Tačiau „Žalgiris“ pelnė penkis taškus iš eilės ir buvo priekyje vienu tašku. Sužaidus pusė kėlinio „Žalgiris“ įgijo penkių taškų pranašumą – 55:50. Likus žaisti tris minutes komandas skyrė vienas taškas – 58:57. Klaipėdiečiai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir įgijo minimalų, vieno taško pranašumą.

Po trijų kėlinių „Žalgiriui“ daugiausia, 13 taškų, pelnė Paulius Jankūnas. „Neptūnui“ tiek pat pridėjo Edgaras Ulanovas.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 42:42 (22:15, 20:27)

Antrojo kėlinio pradžioje „Neptūnui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų – 22:26. Po Vytauto Šarakausko tritaškio skirtumas sumenko iki vieno taško. Po Edgaro Ulanovo dvitaškio „Neptūnas“ pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį. Po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ jau pirmavo penkiais taškais. Likus žaisti dvi minutes antrajame kėlinyje „Neptūnas“ vėl pirmavo vienu tašku – 38:37. Per likusį laiką abi komandos padarė nemažai klaidų ir „Žalgiris“ paskutinės atakos metu nesugebėjo persverti rezultato. Po dviejų kėlinių – lygu.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias su 10 taškų buvo Justinas Dentmonas. „Neptūnui“ Edgaras Ulanovas pelnė 11 taškų.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 22:15

Rungtynes tritaškiu pradėjo „Žalgirio“ krepšininkas Artūras Milaknis. „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika atsakė tuo pačiu. Po to kauniečiai pelnė septynis taškus iš eilės ir pirmavo 10:3. Likus žaisti tris minutes pirmajame kėlinyje „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki trijų taškų 11:14. Likus minutei iki kėlinio pabaigos kauniečiai vėl išsiveržė į priekį devyniais taškais. Per likusį laiką skirtumą sumažinti pavyko minimaliai ir komandas skyrė septyni taškai.

Po pirmojo kėlinio rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje su 7 taškais buvo Justinas Dentmonas. Tiek pat „Neptūnui“ pelnė Simas Galdikas.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Artūras Gudaitis, Martynas Pocius, Robertas Javtokas, Artūras Milaknis, Justinas Dentmonas.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Tyrone'as Brazeltonas, Vytautas Šarakauskas, Edgaras Ulanovas, Valdas Vasylius.