2014 11 16

LKL čempionate „Neptūnas“ namie įveikė „Lietkabelį“ ir tapo lyderiu

Klaipėdos „Neptūno“ (10/2) ekipa Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse namuose 98:86 (21:21, 25:22, 28:19, 24:24) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/9) krepšininkus. Po šios pergalės „Neptūnas“ bent laikinai tapo LKL pirmenybių lyderiu.
Klaipėdos „Neptūnas“ kovoja su Pirėjo "Olympiakos"
Martynas Mažeika / A. Venskaus nuotr.

Nors trečiasis rungtynių ketvirtis baigėsi „Neptūnui“ turint dviženklę persvarą (74:62), tačiau svečiai lemiamą kėlinį pradėjo atkarpa 5:0 (74:67). Vis dėlto, sėkmė ilgai netruko – A.Butkevičius ir D.Gailius vienas po kito smeigė tritaškius ir „Neptūnas“ vėl nutolo.

Dviženklę persvarą šeimininkai turėjo ilgokai, tačiau likus žaisti tris su puse minutės „Lietkabelis“ pakilo į lemiamą šturmą. E.Žabas įmetė tritaškį ir dvitaškį, D.Šalenga pridėjo tritaškį ir likus žaisti 2 min. komandas teskyrė 4 taškai (88:84).

„Neptūnas“ tada atsakė 4 taškais iš eilės, tritaškius bandžiusiems mesti svečiams nekrito ir likus žaisti 48 sek. V.Vasylius tolimu metimu jų viltis galutinai palaidojo – 95:84.

„Neptūnas“: D.Gailius (3/4 dvit., 4/7 trit., 8/11 baud., 8 išprov. praž.) 26, M.Mažeika (8/9 baud., 7 išprov. praž.) 20, V.Vasylius (5 atk. kam., 5 rez. perd.) 14.

„Lietkabelis“: E.Žabas (5/7 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam.) 19, V.Čižauskas (5/6 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 9 klaid.) 17, D.Šalenga (2/4 trit.) 16.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11. „Mažeikiai“ 12 0 12 839:1019

Į atkrintamąsias LKL varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams