2015 05 18

LKL: dramą išgyvenęs Klaipėdos „Neptūnas“ išlygino serijos rezultatą

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje pirmadienį buvo žaidžiamos LKL pusfinalio serijos antrosios rungtynės, kuriose vietos „Neptūnas“ po pratęsimo 107:101 (24:18, 24:29, 16:23, 30:24, 13:7) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“.
Deividas Gailius
Deividas Gailius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šio mačo serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1. Pirmąjį mačą 88:79 savo aikštėje laimėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Savo žiūrovų akivaizdoje triumfavę LKL vicečempionai taip pat perėmė ir namų aikštės pranašumą. Trečiasis susitikimas trečiadienį bus žaidžiamas sostinėje.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 22 taškai, Arnas Butkevičius 20, Donatas Zavackas 17, Mustafa Shakuras 16, Martynas Mažeika 12.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 27, Antanas Kavaliauskas 24 (10 atk. kam., 33 naud. bal.), Adas Juškevičius 13, Mindaugas Lukauskis 9, Michaelas Moseris 9.

Pratęsimas.

5 min. M.Lukauskio taiklūs baudų metimai. Likus 39 sek. prasižengia G.Orelikas. A.Butkevičiaus baudos metimai taiklūs – 105:101. Šeimininkai apsigina. M.Shakuro du baudos metimai taiklūs – 107:101. „Neptūnas“ švenčia pergalę ir išlygina serijos rezultatą – 1:1.

4 min. Šeimininkai apsigina, o M.Shakuro dėjimas pakelia visus žiūrovus iš savų vietų. Pakvimpa pergale – 103:97. A.Kavaliauskas taiklus. Lieka 4 taškų deficitas.

3 min. Du D.Zavacko baudos metimai ir vienas dvitaškis – 101:97. Visus „Neptūno“ taškus pratęsime iki šiol pelnė D.Zavackas.

2 min. D.Gailius prasižengia 5-ąjį kartą. Dviem taikliais metimais A.Juškevičius lygina rezultatą – 97:97.

1 min. Po labai ilgos pertraukos „Neptūnas“ vėl priekyje. D.Zavackas pataiko iš toli – 97:94. M.Lukauskis pataiko tik vieną baudos metimą.

4 kėlinys.

10 min. Klaipėdiečių viltis vis dar rusena. Du D.Gailiaus tritaškiai ir 92:94. „Lietuvos ryto“ ataka nesėkminga. Lieka 9 sek. „Neptūnas“ turi paskutinę ataką ir šansą savo rankose. Per visą aikštę prasiveržusio M.Mažeikos metimas aidint sirenai... Taiklus! 94:94. Pratęsimas.

9 min. D.Gailius pataiko tik vieną baudos metimą (86:90), o kitoje aikštės pusėje dar vieną puikų M.Gecevičiaus perdavimą dėjimu užbaigia A.Kavaliauskas.

8 min. Vėl puikiai suveikia M.Gecevičiaus ir A.Kavaliausko tandemas. Iš pradžių pataiko aukštaūgis, o kitos atakos metu įmeta ir gynėjas – 90:85.

7 min. Tritaškį pataiko M.Shakuras! „Lietuvos rytas“ pirmauja tik vienu tašku – 86:85.

6 min. Ilgą laiką tylėjęs M.Lukauskis smeigia tritaškį ir vėl atvėsina Klaipėdos publiką – 85:78. Klaipėdiečiai kur kas dažniau klysta už savo varžovus (15 klaidų prieš 7), tačiau laikosi dėl puikaus pataikymo.

4 min. Dar vienas puikus A.Butkevičiaus tritaškis – 75:79.

3 min. „Lietuvos rytas“ vėl šokteli priekin, tačiau D.Zavacko tritaškis išlaiko intrigą – 69:75. A.Butkevičiaus nuostabus epizodas. Krepšininko dėjimas su pražanga ir deficitas mažėja iki 72:77.

1 min. Iniciatyvos iš karto imasi D.Gailius (66:70). Netrukus „Neptūnas“ turi šansą dar sumažinti atsilikimą, tačiau atakuoja nerezultatyviai, o po susidūrimo aikštės viduryje netenka ir savo lyderio. Kovojant dėl kamuolio ant D.Gailiaus užgriūva M.Moseris ir klaipėdietis priverstas sėsti ant suolo.

3 kėlinys.

10 min. Kėlinio pabaigoje galingą dėjimą atlieka T.Leslie, tačiau su sirena pataiko ir M.Girdžiūnas – 64:70.

9 min. Pajutę kvėpavimą į nugaras, vilniečiai vėl spurtuoja. Po K.Lavrinovičiaus metimo iš vidutinio nuotolio – 65:58. A.Juškevičius pataiko trečią savo tolimą metimą (68:60).

6 min. „Neptūnas“ atsibunda. Penki taškai iš eilės (D.Gailiaus dvitaškis bei M.Mažeikos tritaškis) ir „Lietuvos ryto“ persvara pjaunama per pusę – 60:55. M.Nicola prašo minutės pertraukėlės.

5 min. Puikų pasirodymą tęsia ir A.Kavaliauskas. Po jo dviejų metimų svečių persvara padidėja iki 10 taškų – 60:50.

2 min. G.Orelikas smeigia dar vieną tritaškį, prideda dvitaškį ir svečiai pavojingai pradeda tolti – 54:48. G.Orelikas jau įmetęs 25 taškus.

1 min. A.Kavaliauskas vis sunkiau sulaikomas. Vidurio puolėjas vėl išveda svečius į priekį – 49:48.

2 kėlinys.

10 min. Prasidėjus paskutinei minutei, M.Shakuras grąžina persvarą šeimininkams (46:45). M.Gecevičius dviem baudos vėl išvedė svečius į priekį, tačiau paskutinis žodis priklausė D.Gailiui. Po dviejų kėlinių „Neptūnas“ pirmauja – 48:47.

8 min. „Lietuvos rytas“ turi šansą persverti rezultatą ir tai padaro – iš po krepšio taškus vėl pelno A.Kavaliauskas – 43:42.

7 min. Vilniečiai vis lengviau renka taškus. Po įsižaidusio A.Kavaliausko dviejų dvitaškių deficitas sumažėja iki minimumo – 41:42.

6 min. „Neptūno“ klaida gynyboje ir M.Moseris deda kamuolį į krepšį. „Lietuvos rytas“ mažina atsilikimą iki 35:37 ir Kazys Maksvytis prašo minutės pertraukėlės.

5 min. „Lietuvos rytui“ pavyksta priartėti, tačiau D.Zavacko tolimas tritaškis ir vėl „Neptūnas“ pirmauja saugia 5 taškų persvara – 35:30.

4 min. A.Kavaliausko sudėtingas metimas atšokant – 29:32.

3 min. G.Orelikas ir toliau išlieka neįmenama mįsle šeimininkams, tačiau į taiklius jo tolimus metimus sėkmingai atsako du tritaškius pataikantis A.Butkevičius – 32:25. Netrukus A.Juškevičius pelno pirmuosius taškus – 32:27.

1 kėlinys.

10 min. G.Oreliko šou tęsiasi. 12-asis „Lietuvos ryto“ puolėjo taškas ir deficitas mažėja iki trijų taškų (18:21). Iki dviejų netaiklių baudos metimų G.Orelikas atakavo 100 proc. taiklumu. A.Butkevičius paskutinę kėlinio sekundę su pražanga deda kamuolį į krepšį – 24:18.

8 min. „Neptūno“ kapitonas M.Mažeika pataiko sudėtingą metimą – 21:16.

6 min. G.Orelikas pelno savo 10 tašką ir priartina svečius – 16:19.

5 min. Klaipėdos krepšininkai vėl trukteli į priekį. Po D.Gailiaus ir M.Mažeikos greitų rezultatyvių atakų – 13:7. „Lietuvos ryto“ treneris M.Nicola prašo minutės pertraukėlės.

4 min. Gražus M.Gecevičiaus perdavimas Antanui Kavaliauskui ir rezultatas lygus – 7:7.

2 min. Taškų kraitį atidaro ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ – tritaškį pataiko G.Orelikas.

1 min. Rungtynes sėkmingiau pradeda „Neptūnas“. Po D.Gailiaus tritaškio ir S.Galdiko metimo iš po krepšio – 5:0.

Reguliariajame sezone „Lietuvos rytas“ du kartus įveikė savo oponentus. Pirmajame mače namuose vilniečiai laimėjo 73:65, o Klaipėdoje iškovojo dramatišką pergalę 87:86. Tame mače svečius išgelbėjo lemiamą metimą likus 0,8 sek. pataikęs Mike'as Moseris.