2020 02 02

LKL: dzūkai tapo šviežiausia „Juventus“ krepšininkų auka

Vienintelėse sekmadienio „Betsafe-LKL“ pirmenybių rungtynėse pergalių seriją pratęsė Utenos „Juventus“ (13-8). Į stipriausių šalies komandų ketvertą įsispraudę uteniškiai namuose 84:71 (23:11, 18:19, 20:15, 23:26) įveikė Alytaus „Sintek-Dzūkiją“ (6-14).
Vytautas Šulskis
Vytautas Šulskis / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Utenos krepšininkai ir toliau stiprina savo pozicijas ketvirtoje Lietuvos krepšinio lygos vietoje. Visuomet už „Didžiojo ketverto“ likdavusi ekipa šiuo metu yra laimėjusi penkis mačus iš eilės ir net devynis iš paskutinių dešimties.

Nors pirmojo kėlinio pabaigoje uteniškiai susikrovė dviženklį pranašumą, banguojantis abiejų ekipų žaidimas turėjo neraminti ne tik Valdemarą Chomičių, bet ir Žydrūną Urboną.

„Juves“ persvara po ilgosios pertraukos šoktelėjo iki 15 taškų (50:35), tačiau dviejų „Sintek-Dzūkijos“ amerikiečių tandemas sugrąžino intrigą, kuomet ekipas skyrė jau tik septyni taškai (52:45).

Tai nebuvo pirmasis svečių bandymas priartėti, tačiau vienu ar dviem metimais panaikinamo skirtumo jiems nuolatos pritrūkdavo. Ketvirčio pabaigoje uteniškiai dar kartą spurtavo bei susikūrė rekordinį pranašumą (61:45), kurį savo rankose laikė tvirtai iki pat mačo pabaigos.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms „Juventus“ pranašumas pasiekė naujas aukštumas (77:58), tačiau 10:0 spurtavę dzūkai atstatė respektabilų skirtumą.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Chauncey Collins

V.Chomičiui šiame mače ypač trūko gynybą cementuojančio Artūro Jomanto. Tai buvo trečioji Alytaus klubo nesėkmė iš eilės.

Dvikovos favoritai puikiai naudojosi pranašumu po lenta – atkovotus kamuolius laimėjo 43:34, o iš baudos aikštelės pelnė 16 taškų daugiau nei varžovai.

Svečių nuo nesėkmės neišgelbėjo ir galingas Chauncey Collinso dvigubas dublis – 24 taškai ir 13 atkovotų kamuolių.

Utenos „Juventus“: Norbertas Giga 17 (8/10 met., 20 naud. bal.), Vytautas Šulskis ir Bryantas Crawfordas (5 rez. perd., 20 naud. bal.) po 16, Žygimantas Skučas 9.

Alytaus „Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collinsas 24 (30 naud. bal.), Gabe'as Devoe 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Petaras Rakicevičius 10.