2015 06 06

LKL finale – „sausa“ „Žalgirio“ pergalė ir 17-asis čempionų titulas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 17-ąjį kartą tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionais. Šeštadienį sostinėje vykusiose ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse Gintaro Krapiko auklėtiniai Vilniaus „Lietuvos rytui“ sudavė paskutinį smūgį - 85:77.
Kauno „Žalgirio“ pergalės akimirkos
Kauno „Žalgirio“ pergalės akimirkos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Seriją iki keturių pergalių žalgiriečiai laimėjo „sausu“ rezultatu 4:0. Pirmus tris susitikimus „Žalgiris“ laimėjo 73:66, 78:62 ir 71:68.

Šeštadienio mače vilniečiams praktiškai negalėjo padėti pats aštriausias jų ginklas Antanas Kavaliauskas. Mačo išvakarėse „centras“ stipriai pasitempė koją ir šiame mače vaidino tik epizodinį vaidmenį.

Du kėlinius ant parketo vyko lygi kova, tačiau po didžiosios pertraukos Artūras Milaknis organizavo „Žalgirio“ spurtą ir pabėgusių kauniečių šeimininkai taip ir nepavijo.

Tai yra jau penktasis iš eilės „Žalgirio“ iškovotas LKL čempionų titulas. Kauniečiai iki šiol LKL čempionais tapo 1994-1999, 2001, 2003-2005, 2007-2008 bei 2011-2015 metais. Iš viso šalies čempionais žalgiriečiai jau yra tapę 28 kartus.

Jų oponentų istorijos metraštyje – penki (2000, 2002, 2006 ir 2009-2010) LKL čempionų titulai.

Šį sezoną „Lietuvos rytas“ ir vėl liko be trofėjų. Kauniečiai savo pagrindiniam konkurentui šį sezoną pralaimėjo tik kartą, kai reguliaraus sezono rungtynėse svečiuose nusileido 66:93.

Visus kitus septynis LKL mačus bei LKF taurės finalą laimėjo „Žalgiris“.

„Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas iškovojo jau devintą čempionų žiedą ir pagal šį rodiklį jam negali prilygti niekas. Robertu Javtokui tai bus septintasis LKL čempionų žiedas, Artūrui Milakniui – penktas.

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 77:85 (14:13, 21:22, 17:28, 25:22).

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 20 taškų (3/5 tritaškiai), B.Baronas 14 (4/11 dvitaškiai), K.Lavrinovičius 8 (6/6 baudų metimai), A.Juškevičius 7, M.Moseris 6, S.Jasaitis ir M.Lukauskis po 5, A.Valeika, Ž.Janavičius ir A.Kavaliauskas po 4.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (3/6 tritaškiai), W.Cherry 16 (4/6 tritaškiai), J.Andersonas 11 (4/7 dvitaškiai), P.Jankūnas 10 (11 atk. kam.), R.Javtokas 8, S.S.Vene 7, L.Lekavičius 5, D.Songaila ir V.Lipkevičius po 4, E.Ulanovas 3.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 18/49 (37 proc.) ir 20/36 (56 proc.), tritaškiai – 8/21 (38 proc.) ir 9/21 (43 proc.), baudų metimai – 17/23 (74 proc.) ir 18/28 (64 proc.), atkovoti kamuoliai – 36 ir 44, rezultatyvūs perdavimai – 13 ir 11, klaidos – 11 ir 13, perimti kamuoliai – 7 ir 6.

Rungtynių eiga

4 kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 77:85 (14:13, 21:22, 17:28, 25:22).

9 min. Per likusį laiką pavieniais veiksmais sostinės krepšininkai dar bandė priartėti, tačiau „Žalgirio“ sukaupta persvara buvo pernelyg didelė.

5 min. „Lietuvos rytas“ atkuto. Kelios rezultatyvios vilniečių atakos ir vilniečiai vėl sugebėjo priartėti 68:74. Po dviejų iš eilės Billy Barono taiklių tolimų „bombų“ – 71:77.

3 min. „Žalgiris“ apsukų nemažina. Po Luko Lekavičiaus taiklaus metimo – 72:56.

3 kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 52:63 (14:13, 21:22, 17:28).

9 min. „Lietuvos ryto“ laivas pradeda skęsti. Tolimą metimą pataiko Artūras Milaknis ir „Žalgirio“ persvara jau apčiuopiama – 61:48.

7 min. Kauniečiai trukteli į priekį. Artūras Milaknis pataiko tritaškį, du taškus prideda Lukas Lekavičius ir dar du baudų metimus įmeta tas pats A.Milaknis – 53:44.

5 min. Artūras Valeika nesėkmingai deda į krepšį, o kitoje aikštės pusėje tokiu pačiu būdu lanką sudrebina Robertas Javtokas. Skirtumas tik tas, kad žalgirietis tai daro rezultatyviai – 46:42.

2 min. Po didžiosios pertraukos sėkmingiau startavo žalgiriečiai. Willas Cherry pataikė tritaškį, iš po krepšio du taškus pridėjo Paulius Jankūnas ir svečiai įgijo penkių taškų persvarą – 40:35.

2 kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 35:35 (14:13, 21:22).

9 min. Tačiau visą šeimininkų persvarą niekais paverčia Willas Cherry. Amerikietis pataiko tritaškį, perima kamuolį bei pelno du taškus baudų metimais – 30:30.

8 min. Geriausios Gedimino Oreliko rungtynės šioje finalo serijoje. Snaiperis pataiko trečią tritaškį – 30:25.

6 min. Po Simo Jasaičio perdavimo Antano Kavaliausko metimą blokuoja Robertas Javtokas. Kamuolys leidosi į krepšį, tad taškai įskaitomi. „Lietuvos rytas“ priekyje – 26:23.

5 min. Pirmą kartą šioje serijoje Marcelo Nicola į aikštę išleidžia Simą Jasaitį.

4 min. Marcelo Nicola pirmą kartą šiose rungtynėse į aikštę įleidžia aštriausią savo ginklą – Antaną Kavaliauską.

3 min. Antrą ketvirtį puikiai pradeda Simo Sanderio Vene ir Vytenio Lipkevičiaus duetas. Rezultatyviais perdavimais ir rezultatyviomis atakomis apsikeičiantys žalgiriečiai išveda svečius į priekį – 17:16.

1 kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 14:13.

10 min. Gediminas Orelikas pataiko tolimą metimą ir „Lietuvos rytas“ laimi klampų pirmą kėlinį – 14:13.

8 min. Žalgiriečiai pagaliau pasiveja šeimininkus. Jamesas Andersonas tritaškiu pelno septintą savo tašką – 9:9.

6 min. Michaelas Moseris pataiko pirmą tritaškį rungtynėse – 7:2.

5 min. Pirmuosius taškus LKL čempionams baigiantis penktai minutei pelno Jamesas Andersonas.

3 min. Pirmosiomis minutėmis – „Žalgirio“ taškų badas. Adas Juškevičius ir Mindaugas Lukauskis pataiko savo metimus, tuo tarpu svečiai pirmąsias keturias mačo minutes visiškai „sausi“ – 4:0.

1 min. Rungtynes Marcelo Nicola pradeda kiek netikėtu startiniu penketu. Vietoje geriausio savo žaidėjo šioje serijoje Antano Kavaliausko argentinietis į aikštę nuo pat pirmųjų minučių meta Artūrą Valeiką. Mačo išvakarėse A.Kavaliaskas sunkiai pasitempė koją ir buvo neaišku, ar „centras“ išvis galės pasirodyti aikštelėje.