2009 04 29

LKL finale - seni veidai

Antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalių rungtynėse nė Klaipėdos „Neptūnas“, nė „Šiauliai“ nebesileido triuškinami varžovų, tačiau nuskriausti aiškiais favoritais laikytų, atitinkamai Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubų, jiems nepavyko. Taigi LKL finale, kaip ir pastarąjį dešimtmetį, išvysime amžinų varžovų – „Žalgirio“ bei „Lietuvos ryto“ – dvikovą.
„Neptūno“ ekipą į priekį tempė A.Eitutavičius (18 tšk., 8 at. kam.), tačiau ir jo pastangų sensacingai pergalei buvo maža. / Egidijaus Jankausko/15min nuotr.

Nemažą staigmeną vien patekdami į LKL lygos pusfinalį pateikę „Neptūno“ krepšininkai, nebuvo linkę pasitenkinti tik šiuo pasiekimu. Beviltiškai pirmąją pusfinalio dvikovą šalies čempionams Kaune (67:105) pralaimėję klaipėdiečiai vakar nuo pat susitikimo pradžių vėl ėmėsi griauti visas krepšinio ekspertų prognozes, netikėtai išsiverždami į priekį (10:0).

Pirmuosius taškus „Žalgirio“ komandai pavyko pelnyti prabėgus beveik 5 minutėms, kai baudos metimą pataikė Mantas Kalnietis. Tačiau pirmajame kėlinuke aikštelėje ir toliau dominavo individualiai stipresni atrodę klaipėdiečiai (20:8).

Vaizdas rungtynėse kardinaliai pasikeitė antrajame kėlinuke. Gynybą po savo krepšiu sutankinę ir greito puolimo privalumais pradėję naudotis žalgiriečiai sugebėjo perimti mačo vadeles į savo rankas (29:30).

Dviženklį pranašumą staiga išbarsčiusi „Neptūno“ ekipa sutriko, o tuo pasinaudoję svečiai pradėjo diktuoti mačo tempą (41:54).

Sugrąžinti intrigą šeimininkams pavyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Lietuvos čempionų persvara ištirpo iki 2 taškų (54:56), tačiau persverti svarstyklių į savo pusę nepajėgė. Rungtynės baigėsi sunkia „Žalgirio“ pergale rezultatu 73:64.

Rezultatyviausiai kauniečių ekipoje žaidė Jonas Mačiulis (26 tšk., 7 at. kam.), o „Neptūno“ - Arvydas Eitutavičius (18 tšk., 8 at. kam.).

Vargo turėjo ir „Lietuvos rytas“

Kitos LKL lygos pusfinalio poros - „Šiaulių“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubų – susirėmimas trečiadienį vyko Šiauliuose.

Namuose žaidę Saulės miesto atstovai bandė atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą pirmojoje poros dvikovoje sostinėje (86:110), tačiau prilygti lyg obuolius titulus šiemet raškantiems vilniečiams „Šiauliams“ sekėsi sunkiai. Prabėgus vos 6 minutėms svečiai jau pirmavo beveik dviženkliu taškų skirtumu (6:15).

Visgi kelti baltos vėliavos šeimininkai dar nebuvo linkę. Į priekį tempiami beveik be klaidų varžovų krepšį atakavusio Gintaro Kadžiulio (gynėjas per pirmą rungtynių pusę surinko net 15 taškų) šiauliečiai beveik pavijo varžovus (30:32). Tačiau išlaikyti tokio tempo „Šiauliai“ nepajėgė – prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos ryto“ pranašumas vėl siekė 9 taškus (34:43).

Šeimininkai bandė priartėti prie varžovų (40:43), tačiau netrukus „Lietuvos ryto“ persvara peržengė ir dviženklę taškų ribą (40:51). Svečiai, atrodė, užtikrintai artėja LKL finalo link, tačiau lemiamo – ketvirtojo – kėlinio viduryje vilniečių staiga persvara ėmė pavojingai tirpti (71:75).

Visgi dar labiau priartėti „Šiauliai“ nebespėjo ir „Lietuvos rytas“ nervingoje dvikovos pabaigoje šventė pergalę rezultatu 85:78.Vilniečius į pergalę vedė Marijonas Petravičius (17 tšk., 14 at. kam.), o pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė jau minėtas G.Kadžiulis – 26 taškai.

LKL lygos finalo serija iki keturių pergalių prasidės gegužės 6-ą Kaune, o mūšis dėl bronzos startuos dvejomis dienomis anksčiau, gegužės 4-ą, Šiauliuose.