2018 06 17

LKL finalo seriją pasmerkęs slovėnas prabilo apie savo ateitį „Žalgiryje“

Beno Udrihas – vienas ramiausių „Žalgirio“ žaidėjų, bet net ir vyriausias komandos narys nebesusitramdė. 35-erių slovėno tritaškis ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą 70:59 ir atnešė geriausią „Žalgirio“ kėlinį LKL finalo serijoje. Tuo pačiu ją ir pasmerkė. „Žalgiris“ finale iki 4 pergalių bėga į priekį 3-1 ir labiausiai turi būti dėkingas vėliausiai prie komandos šiemet prisijungusiam žaidėjui.
Beno Udrihas
Beno Udrihas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Jis buvo faktorius numeris vienas“, – po „Žalgirio“ pergalės Vilniuje 82:78 pabrėžė Šarūnas Jasikevičius.

Per jas žalgirietis surinko 16 taškų. Palyginimui, per tris pirmuosius mačus B.Udrihas nebuvo sukrapštęs nė taško.

Beno juos susimedžiojo savo firminiais metimais po užtvarų, kantriai išlaukdavęs geriausios situacijos.

Žalgirietis dar įraitė į tinklelį 2 tritaškius iš 3, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

„Ramybė. Beno yra labai patyręs. Kiekvienąsyk jis ėjo su komanda iki paskutinių sekundžių, žaidė labai kantriai. O kai pataikai metimus, iš viso viskas super“, – savo auklėtinį gyrė Šarūnas Jasikevičius.

Jis kompensavo vyruko, kuris paprastai vesdavo „Žalgirį“ į pergales, trūkumą.

K.Pangosas ketvirtą mačą paeiliui neperkopė 10 taškų ribos, per 17 minučių tik dukart atakavo krepšį ir žaidė mažiau už atsarginį „Žalgirio“ atakų organizatorių.

„Kiti mūsų įžaidėjai silpniau žaidžia šią seriją. Prisidėjus trečiai opcijai, ko visada ir norime iš mūsų sudėties, ji suveikė. Beno vienintelis iš įžaidėjų šiandien supranta, kur yra vilniečių silpnybės“, – tikino Šaras.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL 4-osios finalo rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“

Kita vertus, gal nieko keisto, kad Beno anksčiau nebuvo toks rezultatyvus. Antrajame serijos mače slovėnui Martynas Echodas išdūrė akį ir veteranas nebegalėjo tęsti dvikovos Vilniuje.

Kaune jis žaidė matydamas aikštę viena akimi.

„Akiai vis geriau nei prieš porą dienų ar anksčiau. Tik vis dar matau per miglą. Prieš trečiąsias rungtynes negalėjau treniruotis, tad todėl irgi buvau iškritęs iš ritmo. Bet šiandien jau geriau, todėl buvau agresyvesnis“, – tikino B.Udrihas.

„Žalgiris“ ištraukia slovėno kozirį jau ne pirmą kartą šį sezoną. Įžaidėjas ypač blizgėjo Eurolygos reguliariojo sezono finiše, ketvirtfinalyje su Pirėjo „Olympiakos“, kur jo išėjimai įpūsdavo į žaliai baltų žaidimą ramybės, kokios kartais ieško Šarūnas Jasikevičius.

Bet šįkart Beno užkūrė komandą. NBA čempionas ant parketo praleido 14 iš 20 minučių ir padėjo Šarui suvaldyti „Žalgirį“ pergalingame kelyje.

„Tiesiog ėjau ir žaidžiau savo geriausią krepšinį. Taip pat gavau daugiau minučių – taip lengviau pajusti ritmą. Bet žaidžiau savo krepšinį. Tokios tos serijos, kai reikia vis kitų žmonių pagalbos. Šiandien buvo mano diena. Agresyviau atakavau krepšį, gavau geras progas, už kurias turiu būti dėkingas komandos draugams“, – 24sek pasakojo Beno.

Jis labiausiai akcentavo pasikeitusią „Žalgirio“ gynybą. Chrisas Krameris ne sykį terorizavo tą patį slovėną žaidimu nugara į krepšį, bet po pertraukos žalgiriečiai leido šeimininkams įmesti tik 35 taškus.

Iš viso „Lietuvos rytas“ įmetė 78 – mažiausiai finalo serijoje.

„Mes buvome labiau susitelkę. Nežinau... Treneris pyko ir akcentavo, kad tos mažos detalės, apie kurias mes kalbėjome visas dienas, vis tiek neišpildomos, – sakė B.Udrihas. – Leisdavome varžovams išreikšti savo stipriąsias puses. Bet po pertraukos buvome kitokie.

Mes kur kas agresyviau gynėmės. Keliskart juos sustabdėme, neutralizavome jų stiprybes ir pataikėme svarbius metimus. Susikūrėme persvarą ir kur kas geriau judėjome su kamuoliu. Yra daug mažų detalių, kurias įgyvendinome geriau nei pirmoje mačo dalyje. Taip turime žaisti ir Kaune.

Ketverios rungtynės šioje serijoje buvo nelengvos. „Lietuvos rytas“ žaidžia gerą krepšinį ir tikrai sunku. Bet turime būti susitelkę, būti tokie, kaip po pertraukos, ir viskas bus gerai.“

Gali būti, kad pirmadienio rungtynės B.Udrihui „Žalgiryje“ bus paskutinės.

Jo sutartis su Kauno komanda baigsis, bet slovėnas dar planuoja rungtyniauti bent 1–2 metus. Tik ar Kaune – priklausys nuo jo paties ir „Žalgirio“ vadovų.

Apie NBA vis dar svajojantis krepšininkas neatmeta galimybės likti Šarūno Jasikevičiaus ekipoje.

„Aš atviras visiems pasiūlymams. Aš vis dar noriu žaisti krepšinį. Jaučiu, kad dar galiu padėti komandoms geroje komandinėje sistemoje. Šiandien jaučiau ritmą, pataikiau, atradau laisvus komandos draugus. Šiandien buvo ta diena.

O dėl ateities, pamatysime“, – intrigavo Beno Udrihas.