2020 10 25

LKL grandų mačo atmosferą įvertinęs Martinas Schilleris nurodė pergalės prieš „Rytą“ priežastis

Tai buvo permainingas, bet sėkmingas krikštas Martinui Schilleriui per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritų pirmąją akistatą šį sezoną. 38 metų austro treniruojami Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pirmąją principinę pergalę vietos fronte, kai sekmadienį Vilniuje 84:72 sutramdė iki tol visas rungtynes laimėjusį „Rytą“.
Martin Schiller
Martin Schiller / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Įspūdingas šeimininkų komandos pristatymas repo ritmu, Marekui Blaževičiui skirtas plakatas, karšta 4,3 tūkst. sirgalių parama „Siemens“ arenoje tik trumpam paralyžiavo „Žalgirį“.

M.Schillerio komanda pradėjo mačą įprastu starto penketu, kaip ir Eurolygoje – Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as, bet neužtikrintos pirmosios atakos ir spragos gynyboje lėmė 0:10 startą – pyktelėjęs M.Schilleris paprašė minutės pertraukėlės.

Eurolygos pastarosiose keleriose rungtynėse regėto „Žalgirio“ laisvumo nebuvo matyti, kol įvyko žaidėjų rotacijos abejose komandose.

Po 7:22 nokdauno „Žalgiris“ prisikėlė trimis tritaškiais, kuriuos iš aikštės kraštų iššovė Artūras Milaknis, Lukas Lekavičius ir S.Vasturia.

Lyderio vaidmenį mielai pačiupęs L.Lekavičius per pirmąją mačo dalį pelnė 13 taškų, iš dalies kompensavęs tai, kad Kauno komanda nerado būdų pasinaudoti savo priekine linija – iki pertraukos „Žalgiris“ pataikė vos 3 dvitaškius (iš 12), o tritaškių – 7 (iš 14).

Tačiau jokių panikos ženklų „žaliai baltų“ stovykloje. Pasitarimas per didžiąją pertrauką buvo labai trumpas, o M.Schilleris ne kaip nors kitaip, o pozityviai plodamas reagavo į L.Lekavičiaus klaidą puolime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LKL susitinka: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

Kai puolime „Žalgiris“ atrado Augustine'ą Rubitą, M.Grigonį, kai pradėjo išprovokuoti „Ryto“ žaidėjus, šiems jau peržengus komandinių pražangų limitą, „Žalgiris“ laimėjo šešių minučių atkarpą 20:2.

Dar svarbiau buvo gynyba, kurioje Vilniaus komanda prasmego trečiajame kėlinyje kartu su savo atakų lyderiu Andrew Goudelocku.

Po 15,6 taško rinkęs amerikietis pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtajame kėlinyje, kai „Žalgiris“ jau pirmavo dviženkle persvara (62:52).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

Laimėjęs trečią kėlinį 28:10, šeimininkų priekinės linijos žaidėjams prisirinkus pražangų, „Žalgiris“ užuodė kraujo kvapą – jau ir J.Lauvergne'as, N.Hayesas ir Th.Walkupas pasijungė į taškų medžioklę.

„Žalgirio“ vyrai metė daugiau tritaškių (13/29) nei dvitaškių (13/23), bet buvo dar ryškesnių persvarų nei bendras pataikymas kitose statistikos kategorijose.

Žalgiriečiai atliko 22 rezultatyvius perdavimus (10 daugiau nei šeimininkai), išprovokavo net 26 pražangas (9 daugiau nei vilniečiai), klydo mažiau (16) nei iš savo žaidimo išvestas „Rytas“ (22).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./LKL susitinka: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

Nenuostabu, kad M.Schilleris buvo patenkintas. „Arena nebuvo pilna dėl viruso, bet vis tiek fantastinė atmosfera, – sakė Kauno komandos treneris. – Buvo antroji dalis geresnė nei pirmoji, ypač gynyboje. Sustabdėme jų greitą krepšinį žymiai geriau, kiek geriau laikėme jų gynėjus priekyje mūsų. Tai padėjo.“

– Treneri, kas nutiko rungtynių pradžioje, kai „Žalgiris“ atsiliko 7:22? per spaudos konferenciją buvo paklaustas M.Schilleris.

– Jų greitieji gynėjai padėjo jiems pelnyti greitai taškus, didžiąją dalį iš po krepšio. Nesustabdėme prasiveržimų.

– Pakeitėte starto penketą antrojoje pusėje, kas tai lėmė?

– Jei laimi rungtynes, gera sakyti, kad tai pasiteisino.

Bet akivaizdu, kad Lukas sužaidė gerą pirmąją rungtynių dalį, tad norėjome tai tęsti. O antrojoje rungtynių dalyje Th.Walkupas ir J.Lauvergne'as prisidėjo, kartu su kitais žaidėjais. Galima sakyti, kad tai kompleksinės komandos pastangos.

– Kaip paaiškintumėte gynybą prieš Andrew Goudelocką? Ar ji buvo tobula?

– Manau, kad tai buvo OK. Jis puikus taškų rinkėjas, o mūsų tikslas prieš jį pastatyti skirtingus kūnus, kad jis nepagautų nuoseklaus žaidimo. Nežinau, kiek jis galiausiai pelnė taškų (4 – red.), bet neblogai susigynėme.