Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 15, 15:53

LKL išvada dėl diskusijas sukėlusio lemiamo epizodo: „Pražangos nėra“

Šeštadienį vykusioje „Betsafe-LKL“ čempionato pusfinalio dvikovoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, rungtynių pabaigoje teisėjui neužfiksavus pražangos prieš krepšį atakuojantį „Lietkabelio“ žaidėją Džordže Gagičių, kilo diskusijos, ar toks teisėjų sprendimas buvo teisingas.
Lemiamas „Žalgirio“ – „Lietkabelio“ rungtynių epizodas
Lemiamas „Žalgirio“ – „Lietkabelio“ rungtynių epizodas / Stopkadras

Lietuvos krepšinio lyga kartu su LKL teisėjų ekspertais siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, pateikia LKL ekspertų komentarus.

Lukas Lekavičius, gindamasis prieš puolantį su kamuoliu Dž.Gagičių, spėja užimti legalią gynybinę poziciją (abi kojos ant grindų), prieš puolėjui pašokant į orą metimui. Kontaktas kūnu įvyksta už pusapskritimio ribų, bet jis praslystantis, be to L.Lekavičius traukiasi atgal, todėl pražangos nei puolėjui, nei gynėjui nėra.

Oficialiose FIBA krepšinio taisyklėse, 33.4 punkte sakoma, kad ginantis prieš žaidėją, valdantį kamuolį, laiko ir atstumo sąvokos negalioja. T.y., žaidėjas su kamuoliu turi tikėtis artimos gynybos ir sugebėti sustoti ar pakeisti kryptį iki susidūrimo su legalią gynybos padėtį užsiėmusiu varžovu net ir tada, kai varžovas tą padaro likus sekundės daliai iki kontakto.

Primename, kad apie lemiamą rungtynių epizodą po mačo kalbėjo „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas, kurio nuomone, L.Lekavičiui turėjo būti sušvilpta pražanga.

„Mano nuomone, tai buvo pražanga. Bet gerai, teisėjai galvoja kitaip“, – sakė serbas.

Antros serijos rungtynės Panevėžyje bus žaidžiamos pirmadienio vakarą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek