2011 12 28

LKL: „Lietuvos rytas“ iškovojo įspūdingą pergalę 52 taškų skirtumu

Įspūdingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (10/1) krepšininkai, kurie savo aikštelėje net 107:55 (22:15, 27:15, 36:11, 22:14) sutriuškino vieną autsaiderių Palangos „Naglio“ (2/10) klubą.
Vilniečiai pasiekė lengvą pergalę / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sostinės klubui nuotaiką sugadino tik ketvirtajame kėlinyje Pauliaus Dambrausko patirta čiurnos trauma. Krepšininkas nesėkmingai nusileido ant žemės ir daugiau nebegrįžo į aikštelę.

Aikštės šeimininkai jau pirmosiomis mačo minutėmis atitrūko į priekį (8:2), o po Stepono Babrausko tritaškio likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos „Lietuvos ryto“ pranašumas šoktelėjo iki devynių taškų – 16:7. Nors po Manto Mockevičiaus ir Paulo Daviso metimų svečių deficitas aptirpo iki penkių taškų (13:18), kėlinio pabaigoje vilniečiai vėl šiek tiek nutolo – 22:15.

Po Jono Valančiūno dvitaškio antrajame ketvirtyje sužaidus dvi minutes Lietuvos vicečempionų persvara pirmą kartą tapo dviženklė (28:18), o įpusėjus kėliniui dar truputį išaugo – 35:21. Per likusį ketvirčio laiką vilniečiai tik dar labiau nutolo nuo varžovų ir įpusėjus mačui „Lietuvos ryto“ pranašumas jau tapo triuškinantis – 49:30.

Spurtu 6:0 trečiąjį ketvirtį pradėję „Naglio“ krepšininkai po Mindaugo Remino tritaškio sumažino atsilikimą iki trylikos taškų (36:49), tačiau Bradas Newley ir Tyrese'as Rice'as pradėjo vilniečių spurtą net 19:0 ir netruko sugrąžinti „Lietuvos rytui“ triuškinantį pranašumą – 68:36. Kėlinio pabaigoje įsibėgėjo du tritaškius iš eilės pataikęs Vilmantas Dilys, o sostinės komandos pranašumas jau tapo nepadorus – 85:41.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė penkiasdešimties taškų ribą (91:41), o rungtynes vilniečiai laimėjo rezultatu 107:55.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 22 (dvitaškiai 8/10, baudos 6/6, 11 atk. kam.), V.Dilys 16, L.Robertsas ir R.Seibutis – po 12, P.Dambrauskas 10 (dvitaškiai 4/4), T.Rice'as 9, P.Samardžiskis 8 (8 atk. kam.), S.Babrauskas ir B.Newley – po 6, D.Redikas 4, A.Rašičius 2.

„Naglis“: N.Barinovas 19 (7 atk. kam.), P.Kleiza 12, M.Mockevičius 10, P.Davis 8 (8 atk. kam.), M.Reminas 3, Ž.Jašinskas 2, T.Rinkevičius 1.