2009 01 20

LKL lyderiai smaginosi

Dvi stipriausios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ekipos, Kauno „Žalgiris“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“ be vargo laimėjo eilinius čempionato susitikimus.
LKL šokėja
LKL šokėja / Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rungtynių „Lietuvos rytas“ – „Ventspils“ akimirkos.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa išvykoje 108:79 sutriuškino „Alytaus“ krepšininkus ir Lietuvos krepšino lygoje (LKL) iškovojo dešimtąją pergalę.

Vilniečiai po 11 mačų savo sąskaitoje turi 10 pergalių ir žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje. Alytiškiai su dvejomis pergalėmis po 11 rungtynių yra dešimti.

Rimas Kurtinaitis („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Abi komandos žaidė atakuojantį krepšinį. Nemačiau reikalo savo ekipos stabdyti, nes krepšinis turi teikti malonumą. Jeigu būčiau griežtai reikalavęs geležinės gynybos tokio pobūdžio rungtynėse, bučiau labai varginęs žaidėjus. Norėjau, kad jie pasimėgautų krepšiniu. Tas ir įvyko. Manau, jog ir žiūrovai buvo patenkinti reginiu, nes rungtynės buvo rezultatyvius bei smagios. Rezultatu esu patenkintas“.

Sigitas Krukis („Alytaus“ vyr. treneris): „Laikėmės garbingai. Po dviejų kėlinių atsilikinėjome tik keliais taškais. Atsilaikėme visą trečią kėlinį, tačiau ketvirtajame pamačiau, kad nebeatsilaikysim ir į aikštę išleidau rezervinius žaidėjus. Todėl skirtumas ir augo“.

Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 111:53 nepaliko vilčių Marijampolės „Sūduvai“ ir įsirašė dvyliktą pergalę pirmenybėse.

LKL čempionai mačą prieš lygos autsaiderius pavertė taiklių tritaškių ir triuškinamų dėjimų šou.

15min/Eriko Ovčarenko nuotr./

Marijampoliečiai jau pirmajame ketvirtyje buvo nokautuoti, kai po spurto 22:0 „Žalgiris“ įgijo 20 taškų pranašumą – 27:7.

Rungtynėse sužaidus kiek daugiau nei 13 minučių kauniečiai jau buvo pelnę daugiau nei 50 taškų (51:19) ir žiūrovus džiugino nesustabdomu puolimu. Antroje rungtynių dalyje „Žalgiris“ sėkmingai pabaigė pradėtą darbą ir nepaliko vilčių varžovams.

Iki mačo pabaigos likus žaisti pustrečios minutės rungtynes sustabdė sugedusi švieslentė. Tiesa, per kelias minutes problema buvo išspręsta.

„Žalgirio“ gretose šiame mače debiutavo Povilas Butkevičius. Per 19 minučių puolėjas pelnė 4 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 27 (9/10 dvitaškių), Mantas Kalnietis 22 (8/8 dvitaškių, 7 rez. perd., 5 atk. kam.), Artūras Milaknis 20 (6/6 tritaškių), Paulius Jankūnas 11, Jonas Mačiulis 10.

„Sūduva“: Marius Valukonis 15, Mantas Simonavičius 12.